www.elektronik.si
Senzor za luč
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: bbenci2Kraj: Moravske Toplice PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 8:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Faza je rjava, izhod pa črna. Sem poskušal najprej s črno in senzor ni delal. Hvala za nasvete!

Avtor: Iztok_SKraj: Ljubljana, Trzin PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2019 9:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozna morda kdo kak spodoben senzor za zunanje luči, ki v praksi dejansko deluje vsaj 5 let. Naveličal sem se jih menjavati na dve do tri leta, pa nič ne pomaga ali kupiš najdražjega ali pa kitajca. Vse je isti šrot.

Imel Steinel IS180 (62€) montiran na razbremenilni rele 230V s katerim sem vklapljal dva LED reflektorja skupaj cca 160W. Vse skupaj lepo zmontirano, vendar nič ne pomaga kajti napajanje teh senzorjev je izvedeno katastrofalno in je na meji delovanja. Sem zamenjal elektrolite in premeril vse diode. Vse OK ampak enkrat deluje enkrat ne izklopi in kar drži.... !%##$!?
Lotil sem se reverznega inženiringa... Katastrofa od katastrofe kako je to slabo narejeno. Še dobro, da sem in tja kakšen deluje celo kakšno leto. ... je že v košu.

Kaj izbrati?
Popravil tip - moj pokvarjen je IS180 Steinel


Nazadnje urejal/a Iztok_S Sre Dec 18, 2019 1:50 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2019 9:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem zaenkrat zadovoljen s Steinelom. Deluje mi, mislim da že dobra 4 leta.

Avtor: Iztok_SKraj: Ljubljana, Trzin PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 11:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Včeraj je bil slab dan. Kupil kitajsko kopijo Steinela, ga zmontiral, trikrat je utripnil in.... izdihnil. Sledila je demontaža in nepovratno uničenje v prafaktorje.
Danes nabavil drugega v Wat elektro v Trzinu Commel 310-101 za celih 8,9€. Zaenkrat deluje in to celo bolje kot Steinel IS180 za 62€!!

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 12:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
nekje sredi '90-ih sem ga kupil pri Conradu, torej deluje kakšnih 25 let brez servisa.
Danes bi v trgovini vprašal kateri ima najdaljšo garancijo in shranil račun.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 3:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz imam kar nekaj Steinelovih luči s senzorji okoli hiše in v cca. 10. letih mi je odpovedala samo reflektorska luč nad garažnimi vrati, vse ostale bp.

Avtor: Iztok_SKraj: Ljubljana, Trzin PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 10:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Res je! Pred davnimi leti so izdelovali dosti kvalitetnejšo robo kot danes.

Avtor: Iztok_SKraj: Ljubljana, Trzin PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 2:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iztok_Š je napisal/a:
Včeraj je bil slab dan. Kupil kitajsko kopijo Steinela, ga zmontiral, trikrat je utripnil in.... izdihnil. Sledila je demontaža in nepovratno uničenje v prafaktorje.
Danes nabavil drugega v Wat elektro v Trzinu Commel 310-101 za celih 8,9€. Zaenkrat deluje in to celo bolje kot Steinel IS180 za 62€!!

Še deluje. Very Happy

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 3:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iztok_Š je napisal/a:
Res je! Pred davnimi leti so izdelovali dosti kvalitetnejšo robo kot danes.
Res je!
Iz 1949 leta je pa vse najboljše!

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group