www.elektronik.si
PIR senzor z ozkim snopom

www.elektronik.si -> Merilna tehnika in senzorji

Avtor: pentodaKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 1:11 pm    Naslov sporočila:  PIR senzor z ozkim snopom
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Po spletu iščem PIR senzor, ki bi imel malo drugačno karakteristiko od običajnih širokokotnih. Iščem torej takšnega, ki bi imel čim ožjo karakteristiko po vertikali. To bi potreboval za to, da ga instaliram recimo 1m od tal in se lahko pod njim mirno sprehajajo psi in mačke, ljudje pa bi seveda zaznal. Nekoč nekje sem prebral na spletu opis enega takšnega (menda) s prav takšnim namenom, vendar ga sedaj več ne najdem. Na predlog "izkušenega" prodajalca sem sicer nabavil Steinel-ov iHF-3D, ki ima sicer nastavljivo optiko na vse načine, vendar ni to tisto kar potrebujem. Bom ga uporabil drugje. V principu pa me tudi zanima, kolikšen je največji uporaben domet teh senzorjev, vesel bom vsake uporabne informacije glede tega.
Lp

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 2:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole?

Avtor: pentodaKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 6:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najlepša hvala, prej sem pa iskal tole na napačnih straneh....
Lp

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 7:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen,
če prav razumem ravno take senzorje vgrajuje v alarmne sisteme hiš. Pri sodelavcu so pred kratkim to vgradili in detektira človeka (odraslega in otroka), mačka pa se lahko mirno sprehaja in ne proži alarma.

Lep pozdrav.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Tor Jul 16, 2019 7:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
odvisno kaj nastaviš in kakšne senzorje uporabljaš ( načeloma naj bi se vedno uporabljala kombinacija senzorjev kateri si medsebojno kompenzirajo pomanjkljivosti )

lahko je vlomilec mačka ?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group