www.elektronik.si
Varilni aparat VARSTROJ

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: Jože PrispevekObjavljeno: Tor Jul 16, 2019 9:51 am    Naslov sporočila:  Varilni aparat VARSTROJ
----------------------------------------------------------------------------
Ali kdo dobro pozna varilni aparat VARMIG 140/160 D21. Uspel sem si ga popraviti do te mere, da po vklopu imam napetost na sekundarju in dela pogon žice (nisem še poskusil varjenja) imam pa še razbit keramični upor ki ga vklopni kontaktor veže vzporedno na štiri kondenzatorje , ki so obešeni na sekundar plus - minus. Na njem je 10R 10% nimam pa podatka za moč. Kakšnega naj nabavim. Kakšna je funkcija tega upora. Kaj se lahko zgodi će poskusim varjenje brez njega oziroma z takim kot je.
Pa tudi elektro sheme ne uspem nikjer najti, če jo mogoče ima kdo. Lp

Avtor: transalpKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 8:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je morda ta upor vezan na kondenzatorsko baterijo preko mirnega kontakta vklopnega kontaktorja? V tem primeru služi za praznjenje kondenzatorske baterije po izklopu aparata ("bleeding").

Moč upora je mogoče dovolj dobro oceniti iz velikosti - dimenzij. Enako velik ali nekoliko večji bo v redu. Torej - kar s starim uporom v trgovino ...

Avtor: joliKraj: Šoštanj PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 4:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen

Tovarniško je 9w,seveda je lahko močnejši. Je pa samo za praznenje kondenzatorjev

L.P. JOLI

Avtor: Jože PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 11:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni
Hvala vam za pomoč. Nabavim upor kot predlagate, Ja, upor je vezan na kondenzatorsko baterijo. Tudi sam sem sklepal, da ima funkcijo praznjenja kondenzatorjev po izklopu, vendar me je zmedlo ko sem po vezavi ugotovil da se vklopi na kondenzatorje z delovnim kontaktom vklopnega kontaktorja, kar se mi je zdelo nemogoče. Ker ne poznam zgodovine aparata, sklepam da je nekdo pri popravilu montiral napačni kontaktor, in je verjetno zaradi tega tudi neslo upor.
In po vsej verjetnosti je sledilo ( se ne splača popravljati...)
Lp

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group