www.elektronik.si
Polnilec akumulatorjev

www.elektronik.si -> Napajalniki, polnilci in baterije

Avtor: kramko 69Kraj: Laško PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2019 3:25 pm    Naslov sporočila:  Polnilec akumulatorjev
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni !

Vem ,da je že veliko govora o polnilcih akumulatorjev vendar bi vseeno vprašal naslednje. Na kaj moram biti pazljiv pri nakupu. Teh polnilcev je toliko ,da sem samo zmeden in ne vem kaj kupiti. Napolnil bi akumulator TopLa 12V 80Ah. Ali obstaja kakšen polnilec ,ki sam dela vse avtomatsko ko se napolni ,da preneha z polnjenjem. Ali je pomembna tudi znamka polnilca.
Za vsak vaš nasvet se vnaprej zahvaljujem.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2019 10:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V Hoferju smo kupili nek polnilec, ki ga v različnih embalažah imajo od časa do časa. Opravlja svojo nalogo kot je potrebno, sem celo prepričan, da bolje kot velik, težak, navaden, transformatorski polnilec, ki po zaključenem polnjenju me zna preklopoti na vzdrževano polnjenje.

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2019 10:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na omenjeni polnilec sem imel celo zimo priklopljen akumulator 12V 115Ah v čolnu, spomladi je bil akumulator še vedno poln, tako električno, merjeno po gostoti elektrolita, kot tudi nivo elektrolita. Pa v nekaj mesecih ni bilo treba nič destilirane vode doliti, torej ga ni polnil preveč. Ima pa omejitev, polnilni tok 3A, tako da za prav hitro polnjenje tvojega akumulatorja ne bo dober.

Avtor: Fantocci PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2019 1:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če hočeš 10A ima ta dobro ceno: https://www.akumulator.si/izdelek/K1%2001%2025/polnilec-in-vzdrzevalec-akumulatorja-12v-10a

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2019 2:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz imam iz hoferja in je dober polnilec.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2019 5:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Problem (vsaj pri mojem) hoferjevem polnilcu je ta, da če zmanjka eleltrike neha polnit. Torej ni primeren za kako vzdrževanje akumulatorja na dolgi rok (za kak motor, čoln, jadrnico...)

Za polnit ali dopolnit akumulator je pa super. Ga priklopim na vsake toliko in je fajn. Edini problem je, da kabel na pregibu poči. To sem seveda saniral in predelal, da je sedaj to narejeno, kot je treba. Škoda, ker že tovarniško ni tako urejeno. Pač mora crknit, da prodajo novega.

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2019 7:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
MEANWELL ENC-120

Avtor: nimaKraj: Bakovnik PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2019 5:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertz je napisal/a:
Problem (vsaj pri mojem) hoferjevem polnilcu je ta, da če zmanjka eleltrike neha polnit.

Ali niso vsi taki?

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2019 7:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najbrž so vsi isti. Enkrat sem ga hotel pustiti čez zimo, pa sem ugotovil, da ne bo šlo.

Rešitev za to je dal Profesor Einstein. Cena je seveda višja (cca. 50 eur brez DDV), medtem ko je hoferjev 15-20 eur z DDV.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2019 11:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja tisto kar si omenil qwertz kar drži. Za vzdrževalno polnjenje bi bilo vmes potrebno dati UPS, da vzdžuje nastavitev vzdrževalnega polnjenja oz. bi bilo potrebni heknit programsko kodo v mikročipu polnilca, da bi si zapolnil nastavitev ob izpadu elektrike. So pa to verjetno namensko naredili zaradi kakšne vrste varnosti.

Avtor: kramko 69Kraj: Laško PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2019 5:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanima me kaj pomeni večstopenjsko polnjenje .
Je takšen polnilec primeren za mojo potrebo ? https://www.merkur.si/einhell-polnilnik-akumulatorjev-cc-bc-15/

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2019 5:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Več je stopenj, boljše je. Z različnimi karakteristikami se doseže, da je polnjenje optimalno in da je živ. doba akuja čim daljša.

Po domače, več imaš začimb in sestavin v kuhinji, boljšo jed lahko skuhaš. S samo eno sestavino sicer ne boš lačen, ne boš pa najbolj zadovoljen.

Če že misliš dat toliko denarja za polnilec (in ne samo cca. 20 eur, kot je v hoferju), je bolje kupiti kaj od tule: https://www.ctek.si/ Dobiš več stopenj in pameti, kot pa pri Merkurjevem linku.

Avtor: kramko 69Kraj: Laško PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2019 8:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali bi bil ta dober ? https://www.ctek.si/ctek-mxs-3.8-avtomatski-7-stopenjski-polnilnik-vzdrzevalnik-akumulatorjev-artikel-40-002 piše da je do 80A . Moj akumulator je pa tudi 80 A. Sem pripravljen dati toliko za polnilec.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Jul 23, 2019 8:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bi bil. Lahko pa jih kontaktiraš pa ti bodo svetovali, morajo nekaj vedet o tem.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group