www.elektronik.si
Popravilo in umeranje avto radia Blaupunkt Hidesheim

www.elektronik.si -> Stari radijski sprejemniki

Avtor: pRimo87Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 2:50 pm    Naslov sporočila:  Popravilo in umeranje avto radia Blaupunkt Hidesheim
----------------------------------------------------------------------------
Lep pozdrav vsem

V dar sem dobil precej lepo ohranjen Blaupunkt AM sprejemnik, mislim da je letnik 68.
Zamenjal sem vse elektrolitske kondenzatorje, izhodnja stopnja dela ok.
Najbolj bi potreboval pomoč pri umerjanju sprejemnika.
Na voljo imam digitalni osciloskop, rf generator in upam da bo zadostovalo ker nimam
dostopa do spektralnega analizatorja.

Pogledal kar nekaj youtube videov na to temo vendar mi se vedno ni tocno jasno,kako
moram povezati rf generator in osciloscop da bom dobil IF 455kHz na zaslon osciloskopa.
Bom pa zvecer prilozil še shemo sprejmnika ter originalna navodila za umerjanje.

Avtor: pRimo87Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 7:28 am    Naslov sporočila:  Re: Popravilo in umeranje avto radia Blaupunkt Hidesheim
----------------------------------------------------------------------------
pRimo87 je napisal/a:

Bom pa zvecer prilozil še shemo sprejmnika ter originalna navodila za umerjanje.

Avtor: pRimo87Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 7:58 am    Naslov sporočila:  še preostale slike
----------------------------------------------------------------------------
ki niso šle v prejšnji prispevek.

Avtor: Ivor PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 8:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali si prepričan, da sprejemnik rabi uglaševanje (umerjanje)?

Avtor: pRimo87Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 4:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ivor je napisal/a:
Ali si prepričan, da sprejemnik rabi uglaševanje (umerjanje)?


Dobro vprašanje.
Priklopil sem ga na tisto loop anteno, od starega stolpa in sem slišal samo statiko.

Imam pa vprašanje glede loop antene.
Na koncu te antene imamo dve žice in eno sem priklopil na sredinski konektor antene, drugo žico pa na oklop tega konektorja oz. na maso. Je tako pravilno?

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 8:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Da ni tista antena za UKV področje, torej 100MHz, vtakni v antenski konektor 10m dolgo žico, lahko 0,5mm2, drugi konec pa vrzi skozi okno, naj visi navzdol.

Avtor: pRimo87Kraj: Celje PrispevekObjavljeno: Tor Avg 13, 2019 7:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Energetik-m je napisal/a:
Da ni tista antena za UKV področje, torej 100MHz, vtakni v antenski konektor 10m dolgo žico, lahko 0,5mm2, drugi konec pa vrzi skozi okno, naj visi navzdol.


Mislim, da ni za fm področje takole izgleda.


Bom pa še poizkusil z žico, da vidim če bo kaj bolje.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group