www.elektronik.si
Priklop tri faznega motorja

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: aliI PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 5:58 pm    Naslov sporočila:  Priklop tri faznega motorja
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni. Kupil sem starejšo napravo s trifaznim motorjem in zamenjati moram priključni kabel z vtikačem.
Mimogrede, nisem ravno strokovnjak na el. področju, a načeloma vseeno opravim enostavnejša popravila ipd.

Torej, težava, na katero sem naletel je sledeča:

Elektro motor ima v dozi zgolj tri priklope za posamične faze ter ozemljitev, nima pa nule (modra žica)

Kako naj vežem nulo, ali kaj naj naredim z njo?

Pri ostalih trifaznih motorjih imam nulo, tu je pa ni.

Upam, da je jasno kje se mi zatika. Laughing

lp, Aleš

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 6:33 pm    Naslov sporočila:  Re: Priklop tri faznega motorja
----------------------------------------------------------------------------
aliI je napisal/a:



Pri ostalih trifaznih motorjih imam nulo, tu je pa ni.


Question

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 6:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hja upam da se ne boš poškodoval.
Prvo poveži ozemljitev!
Nule pač ne vežeš. Noben 3 fazni motor ne potrebuje nule, veže se faze.

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 9:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ta motor je očitno predviden samo za trikot povezavo. Nule za delovanje ne potrebuje, ker el. tok skozi navitja poganja medfazna napetost.

Avtor: zoranKraj: SG PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 10:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pinkobalinko je napisal/a:
Ta motor je očitno predviden samo za trikot povezavo. Nule za delovanje ne potrebuje, ker el. tok skozi navitja poganja medfazna napetost.

Lahko je tudi za vezavo zvezda. V vsake primeru se priklopijo samo faze in ozemljitev.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group