www.elektronik.si
Firefox in activeX ?

www.elektronik.si -> MS Windows razprave

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 12:01 pm    Naslov sporočila: icon_sad Firefox in activeX ?
----------------------------------------------------------------------------
Za dostop do kamer uporabljam spletni servis http://www.instaon.com/
Aplikacija zahteva activeX. Koliko sem gledal na spletu je kontrolnik activeX namenjen le microsoft explorerju. Aplikacija sicer ponudi instalacijo v firefoxu a zadeva ne deluje. Poskusil sem tudi crome in edge. Nikjer ne deluje. Poskusil na različnih računalnikh z različnimi os. (seveda na vseh deluje z explorerjem)
Zanimivo je da pa mi na enem starejšem prenosniku z XP dela z starejšo verzijo firefoxa. Je zadevo možno kako prepričati da bi delala tudi kje drugje razen explorer-ju?
Obvestilo firefox-a:

Avtor: S57KSLKraj: Slov. Konjice PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 12:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam imam za take namene en XP v Virtualboxu. S POS hackom se še vedno posodablja.

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 2:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vsi tipi snemalnikov, s katerimi sem imel opravka do sedaj, podpirajo le Internet Explorer. Pri starejših je bil potreben Active x. Pri zadnjem, ki sem ga nabavil, je bilo potrebno namestiti neki vtičnik (se nisem posebej obremenjeval kakšen), ker je že nameščen v snemalniku in ga takoj ponudi. Seveda deluje samo v Internet explorerju.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 8:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa kak drug servis, ki ne zahteva tega dinozavra?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 10:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertz je napisal/a:
Kaj pa kak drug servis, ki ne zahteva tega dinozavra?


Tole je orginalni servis za CP Plus kamero Brez problema gre skozi brez odpiranja kakih portov itd...

Avtor: v.j.Kraj: Veldes PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 10:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vse, kar potrebuje NPAPI oziroma deluje na osnovi tega, ne deluje v chrome (ta je najprej odpovedal sodelovanje), in tudi v firefox ne deluje več, razen v starejših verzijah. IE to podpira, kako je v Edge, še nisem probal. Imam videonadzor, ki žal, za dostop potrebuje vtičnik in v chrome ne dela niti slučajno, v novejšem firefox enako ne, samo v IE dela, no, pa v aplikaciji na mobilnem telefonu tudi... in žal gre spet za eno slabo narejeno aplikacijo, ki se pogosto ne zaključi in ugasne tako kot je treba, še vedno nekako žre baterijo, čeprav je na videz ugasnjena, zanesljivo pomaga restart telefona po uporabi aplikacije, samo tako zanesljivo ni težav s porabo.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group