www.elektronik.si
Pretočni grelec talno ogrevanje

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: grega09 PrispevekObjavljeno: Sre Sep 11, 2019 5:58 pm    Naslov sporočila:  Pretočni grelec talno ogrevanje
----------------------------------------------------------------------------
V pritličju objekta sem na 40 m2 že izvedel talno ogrevanje in estrihe. Ker ogrevalnega vira (TČ) še nimam, bi rad začasno rešil ogrevanje preko pretočnega grelca in ene obtočne črpalke. To bi naredil, da bi lahko začasno malo ogrel spodnji del objekta, ki ga včasih rabim, ko kaj počnem in v hujšem mrazu bi rad preprečil kakšno zmrzovanje. To zimo bom moral še preživeti...

Oboje bi priključil direktno v omarico, kjer so vse štiri zanke talnega ogrevanja za pritličje. Krmilil bi pa preko ene enostavne digitalne ure, ki bi grelec in obtočno črpalko vklopila, kot bi po željah nastavil. Nekako tako, da bom ohranjal cca. 10°C. Druga opcija je pa tudi en enostaven termostat. Že brez ogrevanja sem prejšnjo zimo preživel nad nulo, ziher je pa ziher, odkar imam talno ogrevanje in nekaj vode v strojnici.

V mislih imam pa takšen grelec:
https://www.ebay.de/itm/3KW-Elektrische-Durchlauferhitzer-Tankless-Dusche-Instant-Warmwasser-Heizung/264331320188?hash=item3d8b5fdb7c:g:33MAAOSwEnVc48u0
ali
https://www.ekopomurje.si/pretocni-grelnik-vode

Mogoče bi bilo še bolje 2 kW. Če kdo kaj pozna se priporočam za primere grelcev...

Ima kdo kaj izkušenj z uporabo slednjih? Tu sprašujem zato, ker podobnih grelcev še nisem uporabljal in me malo zanimajo izkušnje. Malo razmišljam tudi o opciji varovanja, če odpove pretočna črpalka. Kakšne imam kaj možnosti?

Avtor: robertKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Sre Sep 11, 2019 7:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če rabiš samo za letošnjo zimo dobi nekje rabljen bojler in ga zmontiraj Wink
Pa na ekspanzijo ne pozabi !

Avtor: grega09 PrispevekObjavljeno: Sre Sep 11, 2019 9:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To je dobra ideja. Bojler bi bil v redu, pa še 2 kW imajo večinoma. Bom poizkusil. Ekspanzija pa seveda, bom tudi uredil...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group