www.elektronik.si
Izdelava agregata

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: matjazeKraj: Šenčur PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2019 11:22 am    Naslov sporočila:  Izdelava agregata
----------------------------------------------------------------------------
zanima me ali je smiselno zgraditi lasten mali agregat. imam Honda bencinski motor iz glave 4-5HP, potreboval pa bi mali agregat 1 fazni max 2kw.

Avtor: RobiStromKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2019 1:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bencinar, avtomobilski alternator, akumulator, DC/AC pretvornik.... npr.: generator-lawn-mower

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2019 9:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pred leti sem si naredil agregat iz motorja kosilnice in alternatorja. Spojil sem osi direktno, problem je bil, da je bil rezervoar na spodnji polovici, nižji, kot vplinjač, zato sem dal gor še bencinsko črpalko od stoenke, na spoju osi pa sem naredil ekscenter, da jo je poganjalo. Rabil sem samo za polnit akumulator na vikendu in je delalo super, nisem pa sprobal z DC-AC pretvornikom, ker ni bilo potrebe.

Avtor: lojz54Kraj: Portorož PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2019 7:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To misliš agregat 230V 2KW ?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group