www.elektronik.si
Kaj trenutno počnem november 2019

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2019 8:45 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem november 2019
----------------------------------------------------------------------------
Analiziram program ki sem ga snel z ene S7 200. Izvorne ni. (Bog ve, kdaj je bilo to pisano Sad ) Ja, seveda komentarjev ni. Pisano v STL-u. Pojavljajo se mi eni problemi pri GSM komunikaciji. Jutri sem bom sicer gor "obesil" online. Si malo pripravljam kaj moram gledat.

"PLC assembler" Wink


Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 9:39 pm    Naslov sporočila:  Re: Kaj trenutno počnem november 2019
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
"PLC assembler" Wink

Shocked Silvo, pa je tole dejansko source, ali je kaka prevedena koda STL-a? V vsakem primeru ... zabavno bo brez komentarjev. Think

Jaz se pripravljam končno uredit tole Rolling Eyes Embarassed


Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 9:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hu, Frenki, tistih TP-Linkov se pa pri meni kar nekaj valja.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 9:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
Hu, Frenki, tistih TP-Linkov se pa pri meni kar nekaj valja.

Tudi pri meni jih je par ... še kar nočejo crknit. Wink Tale na sliki je v uporabi za čisto določen namen.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 11:21 pm    Naslov sporočila:  Re: Kaj trenutno počnem november 2019
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
"PLC assembler" Wink

Shocked Silvo, pa je tole dejansko source, ali je kaka prevedena koda STL-a? V ...


Tole je dejansko sneto s krmilnika. Ni nujno, da je "dobesedno" enako napisano je pa funkcionalno enako. Žal Microwin ne zna kombinirat Ladderja in STL-a.
STL sicer ni težak je pa precej težaven pri online diagnostiki oz pri popravljanju oz spreminjanju programa. Je pa enako kot pri klasičnem mikroprocesrorju. Z STL om si bistveno okretnejški kot z ladder-jem ali FBD-jem. Veliko stvari pa z Laddrjem ali FBD-jem sploh ni izvedljivo. V danem primeru so uporabljene prekinitve pa indirektno naslavljanje zaradi tega se je očitno avtor poslužil STL-a kajti z laddrjem oz STL-lom to ni ozirma je zelo težko izvedljivo.

Nekaj sicer zna pretvorit v Lader. (v prilogi isti network v Laddr-ju in STL-u)




Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 1:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nabavil sem 4 škatle s 576 predalčki in sedaj spravljam notri vzorce IC-jev, ki se mi valjajo vsepovsod.

Najprej sem na tulifon nainštaliral tole:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.barcodetopc&hl=en

na PC je potrebno dati še en "server", potem je branje bar kod s telefonom enako tipkanju na PC-ju.

Potem sem porabil 1h za 15 pozicij...

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 10:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
... potem je branje bar kod s telefonom enako tipkanju na PC-ju.
mosqito je napisal/a:
Potem sem porabil 1h za 15 pozicij...

Shocked ... pomeni, da imaš še za 40 ur dela s sortiranjem? Whistle Very Happy

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 11:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
... potem je branje bar kod s telefonom enako tipkanju na PC-ju.
mosqito je napisal/a:
Potem sem porabil 1h za 15 pozicij...

Shocked ... pomeni, da imaš še za 40 ur dela s sortiranjem? Whistle Very Happy


Upam, da ne, ker to je bilo po vrečkah in še ne prenešeno, ostalo je pa že na seznamu, tako da bo (vsaj upam), šlo malo hitreje. Predvsem upori, kondenzatorji in špule.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 1:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
Nabavil sem 4 škatle s 576 predalčki in sedaj spravljam notri vzorce IC-jev, ki se mi valjajo vsepovsod.

j...


Take škatle imam že zelo dolgo. Sam sem jih naročil 2x. Ko sem naročil drugo serijo sem bil razočaran, kajti na gornjem pokrovu ni bilo pokrovčkov. Čez cel pokrov je goba.
Kasneje, ko se mi je iz zgornega dela tistih škatel s pokrovčki kaj vsulo, ko pač pokrovčka nisem dobro zaprl sem ugotovil, da je bolje namesto ene škatle s pokrovčki na obeh straneh bolje imeti dve z pokrovčki samo z ene.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 6:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Te dni se ukvarjam z starejšimi PLC-ji (s7 200) Pri brskanju na spletu sem naletel na kitajski "ponatis". Cena za tak PLC je več kot ugodnja. AMX 224XP PLC Je imel že kdo opravek z njimi? A podpirajo Microwin ali je potreben kak drug software? Tega nisem nikjer zasledil.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 6:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odgovarjam sebi. Ja podpira Step7 microwin. Vseeno me zanima, če je že kdo delal z njimi.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 7:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Vseeno me zanima, če je že kdo delal z njimi.

Ne še ... s Siemensom redko delam. Je pa zanimivo kako so postavili cene Shocked . Zanimive so tudi razširitve na tvojem linku, ker kar nekaj instalacij tega tipa še veselo tiktaka in občasno tudi crkne kak IO. Po moje bi tole celo znalo delat drop-in Think .

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 7:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pred leti sem nekaj programiral S7-300 v C/SCL. Nekaj še zdaj tehta surovine za zdravila Smile

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 11:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
Pred leti sem nekaj programiral S7-300 v C/SCL. Nekaj še zdaj tehta surovine za zdravila Smile


Delal sem z večina krmilnikov serije S7 (200,300,400). Konkretno me zanima obnašanje in lastnosti kitajskega klona 200 (z gornje povezave) proti orginalnemu siemensovemu.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 12:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
mosqito je napisal/a:
Pred leti sem nekaj programiral S7-300 v C/SCL. Nekaj še zdaj tehta surovine za zdravila Smile


Delal sem z večina krmilnikov serije S7 (200,300,400). Konkretno me zanima obnašanje in lastnosti kitajskega klona 200 (z gornje povezave) proti orginalnemu siemensovemu.


Aha, oprosti. Sem narobe razumel. Ja, takle klon zna biti zanimiv, če se ga da uporabiti namesto original simatica.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group