www.elektronik.si
Težave z indukcijsko ploščo gorenje.

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: s57beKraj: polzela PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2020 7:29 pm    Naslov sporočila:  Težave z indukcijsko ploščo gorenje.
----------------------------------------------------------------------------
Dobil sem indukcijsko ploščo v okvari.Gorenje IT624ASC . Na začetku sem ugotovil da sta bila uničena polprevodnika H20R1203.Po zamenjavi le teh ,pa mi pri vklopu plošče javlja napako F - 5,Kaj bi še moral preverit ali zamenjat da bi plošča bila delujoča.Ob vklopu se vklopi napajanje na usmerniškem delu in je 310 v,po štirih sek,pa preide nazaj na F-5.Ali ima kdo kakšno idejo za odpravo te napake...

Avtor: ciciKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2020 8:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Napaka v komunikaciji med tipkovnico in tiskano ploščo, vse kuhalne površine so deaktivirane.
https://www.manualslib.com/manual/1195354/Gorenje-It624asc.html?page=30#manual

Avtor: s57beKraj: polzela PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2020 9:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za pomoč,to sem sicer že gledal,pa še vseeno ne vem kje naj začnem,ja piše da je napaka v komunikaciji med panelom za upravljanje pa matično ploščo,a tudi to mi ne pomaga dosti,ker nisem nek velik strokovnjak na tem področju.A vseeno upam da se porodi kakšna ideja,okoli te napake...

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 12:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preveri komunikacijske povezave, njihovo neprekinjenost in da niso v stiku (na vezju ali v čipu). Brez vedenja, kako je narejeno, je pa težko bolj konkretno svetovati.

Avtor: phoebusKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Sob Feb 29, 2020 7:26 pm    Naslov sporočila:  Gorenje indukcija napaka 8
----------------------------------------------------------------------------
Živjo,

a lahko morda kdo pogleda, kaj pomeni napaka 8 na indukciji SIVK 1 ATF? Glede na navodila je napaka 2 pregretje, za ostale napake pa "kliči servis"...

Hvala...

Avtor: KopernikKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2020 1:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
s57be je napisal/a:
Hvala za pomoč,to sem sicer že gledal,pa še vseeno ne vem kje naj začnem,ja piše da je napaka v komunikaciji med panelom za upravljanje pa matično ploščo,a tudi to mi ne pomaga dosti,ker nisem nek velik strokovnjak na tem področju.A vseeno upam da se porodi kakšna ideja,okoli te napake...


Živijo!

So mogoče 4 žice priklopljene na tipkovnico?
Vcc, GND in 2 komunikacija?

Pozabil sem, na kateri indukciji sem imel takšen problem, vem pa da je bil kriv
en smd kondenzator na tipkovnici, ker je tiščal eno linijo komunikacije na GND.

Preveri z inštrumentom.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group