www.elektronik.si
Yamaha RX-V 467

www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: mrtnKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 2:34 pm    Naslov sporočila:  Yamaha RX-V 467
----------------------------------------------------------------------------
Pri popravilu receiverja sem naletel na težavo, da svetijo vsi znaki na VFD zaslonu.
Pri spreminjanju menija ali pa glasnosti se opazi majhna razlika v svetilnosti in pa miganje posameznih okenc. To je pa tudi vse. Krmilnik za VFD je M66003-0131FP-R.

Imam veliko odstopanje v napetostih na izhodu iz krmilnika, vhodi so mejah specifikacije.
Kakšen predlog ali menjava krmilnika?
Kako preverim ali je napaka na krmilniku? Če ga npr. odklopim iz komunikacije s procesorjem - in vidim kaj se bo zgodilo potem. Lahko to storim?

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 11:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Primerjaj svoje napetosti s temi, ki so v načrtu. Mogoče najdeš opazno razliko in greš v tisti smeri naprej.
Stran 105.
Vir pdf

Avtor: mrtnKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2020 12:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem že pomeril. Moje napetosti so čisto mimo glede na datasheet.
Namesto - 30V na pinih ekrana jaz izmerim cca +3V. Napetosti do driverja so vse ok. Iz njega pa prihaja zmeda.
Sem tudi odklopil komunikacijo s procesorjem - ni spremembel, še vedno sveti kot novoletna jelka. To mi je zelo čudno zakaj.

Sicer, kot sem omenil, se vidi majhna sprememba pri spreminjanju glasnosti, se pravi da komunikacija s procesorjem poteka in tudi sam driver želi nekaj prikazati pa vendar neuspešno.

Misli, da ima driver probleme z ali digitalnimi izhodi ali segmentnimi in zato verjetno vidim rahlo spremembo pri prikazovanju na displaju.

Avtor: mrtnKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2020 4:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Menjal sem driver čip, ki je deloval "skoraj normalno" dokler se ni začel sesuvati zaradi frekvence. Ob menjavi kondenzatorja C4018 je stvar oživela nazaj. Ob ponovnem vklopu pa se ekran ni več vklopil.
Ali se da kako izračunati frekvenco delovanja čipa Renesas M66003-0101FP?

V mojem primeru imam na pinu Xin in Xout kombinacijo kondenzatorja z vrednostjo 68pF in pa upor z vrednostjo 36k Omega .

Če merim dobim cca. 270KHz. Ali je to frekvenca primerna za pravilno delovanje in če ni kakšna bi morala biti?
V navodilih nikjer ne najdem informacije, datasheeta tega čipa pa ne najdem.

Enak primer VFD kontrolerja sem našel z drugačno kombinacijsko vrednostjo in sicer C=100pF in R=27k Omega .
Pripenjam še slike.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group