www.elektronik.si
Prenosnik se ne polni

www.elektronik.si -> Strojna oprema

Avtor: mcerKraj: posavje PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2020 12:37 pm    Naslov sporočila:  Prenosnik se ne polni
----------------------------------------------------------------------------
pozdrav
Acer aspire 5742g se polni samo če je ugasnjen. Če je prižgan in priklopiš polnilec začne utripati power led. Zamenjal konektor na acerju in preizkusil z 2 org. polnilcema in je isto.
Kaj naj bi bilo narobe?

Avtor: matic_scetinecKraj: Brezovica pri Ljubljani PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2020 4:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo!

S kako močnima polnilcema si preizkusil?
Poskusi z 90W polnilcem, če še nisi.

Avtor: mcerKraj: posavje PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2020 9:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
polnilca sta original(65w)

Avtor: mrtnKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2020 10:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa če je baterija že na koncu in gre preveč toka takrat ko polni ob delovanju?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 8:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V vsakem primeru polnilnik (v prenosniku) omejuje tok, ki gre v baterijo.

Avtor: mcerKraj: posavje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2020 8:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa je možno da zaradi prevelikega toka izključi polnjenje ?
probal bi še z drugo baterijo,nebi rad napamet kupoval nove ker je star prenosnik.
Če ima slučajno kdo posodit za test?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2020 10:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kateri tok prevelik?

Kolikor gledam, ima ta prenosnik navaden dvopolni priklop za napajalnik, torej ne ve, koliko je slednji močan. Obstaja edino nevarnost, da se sesede, če je prešibak.

Kakšno pa je zdravje baterije (SOH)? Koliko ciklov ima?
https://www.makeuseof.com/tag/5-tools-analyze-laptop-battery-life/

Avtor: romascenkoKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 12:11 pm    Naslov sporočila:  Re: Prenosnik se ne polni
----------------------------------------------------------------------------
mcer je napisal/a:
pozdrav
Acer aspire 5742g se polni samo če je ugasnjen. Če je prižgan in priklopiš polnilec začne utripati power led. Zamenjal konektor na acerju in preizkusil z 2 org. polnilcema in je isto.
Kaj naj bi bilo narobe?


Imel sem podoben problem na službenem HPju na začetku mi je polnilo če je bil ugasnjen potem niti to več ne kriva je bila baterija. Kupil sem kopijo -enkrat jo je laptop polnil drugič jo ni hotel potem sem normalno baterijo vrnil prodajalcu (nakup preko interneta potrošnika varuje tako ,da lahko brez razloga v 14dneh vrneš blago in ti mora prodajalec vrniti komplet kupnino) in kupil original in sedaj vse dela brehibno.

Avtor: mcerKraj: posavje PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 3:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem preveril baterijo, je nekje na polovici, tako da je to zelo verjetno težava.

Avtor: CherryBojaKraj: Jesenice PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2020 8:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si ga mogoče poskusil polniti brez baterije? Včasih pomaga. Drugače pa priporočam menjavo ali pa recell (če veš kaj delaš).

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group