www.elektronik.si
Default gateway problem WIN 10

www.elektronik.si -> MS Windows razprave

Avtor: strobosKraj: Brežice PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2020 8:07 pm    Naslov sporočila:  Default gateway problem WIN 10
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav,

na novo naloženem WIN 10 64-bit se mi pojavlja default gateway problem. Ko stisnem odpravljanje težav, se zadeva reši in čez kakih 5 minut spet ponovi.
Povezava je preko USB-WIFI adapterja Edimax 7612, ki na drugem računalniku z nameščenimi WIN 7 normalno deluje.
Na internetu sem našel mnogo nasvetov, dal vse skozi, problem se še vedno pojavlja.
Ostale naprave povezane preko wifi na isti router normalno delujejo (PC, laptop, tablice, telefoni).
Po nasvetih s spleta sem probal: original driverji, novi driverji, stari driverji, drugi driverji, avtomatski ip, ročni ip, izklop sleep mode za wifi kartico, nastavitev fiksne hitrosti, reset routerja in še kaj...
Ali je še kakšna ideja, kaj lahko probam, predenj zamenjam USB-WIFI kartico?
Če na telefonu ustvarim dostopno točko in se z računalnikom povežem na njo pa dela brez problema.

Hvala in lp

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Maj 06, 2020 1:54 pm    Naslov sporočila:  Re: Default gateway problem WIN 10
----------------------------------------------------------------------------
strobos je napisal/a:
na novo naloženem WIN 10 64-bit se mi pojavlja default gateway problem.

Ne razumem najbolje. Kako izgleda ta problem?
Ali preneha komunikacija iz LAN na WAN?

Avtor: robertKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Sre Maj 06, 2020 8:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po vseh zafrkancijah imam na namizju "restart.bat" datoteko z naslednjo vsebino:
Koda:
netsh interface set interface "Wi-Fi" DISABLED
netsh interface set interface "Wi-Fi" ENABLED


Edino kar deluje OK. Rolling Eyes

Avtor: strobosKraj: Brežice PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 8:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Stvar po različnem času (to je od približno 2 minut pa včasih zdrži tudi do 15 minut) izgubi povezavo ->napiše ni internetne povezave. Nato pa napiše še ->niste povezani z nobenim omrežjem.
Izgubi tudi dostop do routerja - ne morem se povezat na njega.
Ko stisnem odpravi napako, je stvar spet dobra za nekaj minut.
Ko gledam stanje povezave je dobra (130Mbps) in konstantna brez nihanj, router je oddaljen 5 metrov. Ista USB-WIFI kartica deluje brez problemov na drugem PC z WIN7.
@robert imaš tudi USB-WIFI kartico?

Hvala in lp

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 9:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nastavi wi-fi kartici fiksen IP naslov, tak kot ga takrat dodeli DHCP.
Na sosednjem forumu sem pokukal v tvojo pripeto ip.txt datoteko in kaže, da dodeli wi-fi kartici 192.168.1.67.
Nastavi, shrani, popolnoma ugasni računalnik (da izgine tudi napajanje USB vtičnic), ponovno prižgi PC in test.
DNS imam jaz javne, enega od Arnesa (193.2.1.66 ali 72), drugi Googlov (8.8.8.8 ali 8.8.4.4.)

p.s.
Odstrani tudi kljukico pri dovoljenju, da PC upravlja/izklopi kartico zaradi varčevanja z energijo.
Shrani, restart in test.

Avtor: strobosKraj: Brežice PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2020 8:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Probal sem po tvojih navodilih, vendar brez uspeha.
Varčevanje z energijo imam izklopljeno.

Lp

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sob Maj 09, 2020 12:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa če izbereš fiksno standard g? Na istem koncu kot na sliki WIFI_power.JPG.

Avtor: strobosKraj: Brežice PrispevekObjavljeno: Sob Maj 09, 2020 8:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Probal sem vse možnosti glede fiksne hitrosti, tudi na počasnejši, napaka se še vedno pojavlja.

Hvala in lp

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 8:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko poizkusiš še z drugačno enkripcijo, npr. WPA namesto WPA2. Varnost bo manjša, za test pa najbrž ni sile.

Avtor: strobosKraj: Brežice PrispevekObjavljeno: Sob Maj 16, 2020 6:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Včeraj sem dobil drugo USB-WIFI kartico - Tenda. Do danes (še) dela brez problema in brez kakih dodatnih nastavitev IP-ja in podobno.
Očitno se Edimax-ova kartica ne razume z WIN10.

Hvala vsem za pomoč in lp.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group