www.elektronik.si
Siol BOX netgem N5200

www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2020 5:57 pm    Naslov sporočila:  Siol BOX netgem N5200
----------------------------------------------------------------------------
Hi

Omenjeni box N5200, ko ga vklopim dela nekaj minut, včasih več, potem pa slika zamrzne. Potem spet ugasnem in ponovno vklopim pa zopet nekaj časa deluje.

Na siolu pravijo da je vse vredu z linijo.

Ali se da kaj popraviti ali bo treba novega? Prosim za pomoč. Sedaj gledam tv na Tvinu.

lp,marko

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2020 7:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A si poskusil z drugim napajalnikom?

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2020 7:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nisem, ker drugi box ima tanjšo vtičnico!

Nimam nobenega 12V. ne vem kako naj probam.

lp,

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2020 8:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
marko11 je napisal/a:
Nimam nobenega 12V. ne vem kako naj probam.

Potem bo pa težka Think

Nekaj opcij vseeno imaš:

a.) Menjaš box, s katerim bo prišel tudi odgovarjajoč napajalnik ... problem rešen Liar

b.) Pogledaš, kaj iz napajalnika, ki je priključen na obstoječi box pride Whistle
c.) Uporabiš avtomobilski akumulator
d.) Za probo sestaviš svojega ... ustrezno močan trafo, graetzov mostiček, primeren elektrolit ... pa bi moralo peljat Think
e.) 12V napajalci so tako pogosta zadeva, da bi jo mogoče celo v kaki špeceriji lahko dobil d'oh! ... če že ne bo rešilo problema, ti pa mogoče še kdaj drugič lahko prav pride Very Happy
f.) Še naprej gledaš TV na TWIN-u

Avtor: marko11Kraj: Dobrepolje PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2020 8:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja Frenki, samo trenutno nisem imel pri roki kaj primernega. Sem našel 12V akumulator in sem probal. Tv je delal kake 20 min pa je slika zamrznila.

Ko ga ponovno resetiram pa deluje le kakih 20 sekund.

Opažam pa da se je ta box kar precej zagrel.
Poraba je 550 mA, iz 12V akumulatorja.

lp,

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2020 12:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sicer nisem dobil točno tak Netgem problem je bil podoben tvojemu. Sicer signala od TS ne morem spremljati, ker nisem njihov naročnik, se pa da vse drugo kar pramore.

Jaz sem ga odpru, dolgo časa nič videl, potem pa našel svinjarijo v obliki oksida na vhodu napajalnega dela. Stvar sem sčistil z alkoholom čimbolje pa še malenkost s spajkalnikom pogrel spoje, da se je spajka na novo zalila. Drugega nisem opazil se pa spraševal kako je vlaga v kapljicah zašla tja. Izgleda mora biti ta naprava v ekstra suhem okolju, ker je prav nalepka o opozoru na njej o tem.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group