www.elektronik.si
Kaj trenutno počnem Maj 2020
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2020 9:08 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem Maj 2020
----------------------------------------------------------------------------
Kolega strojnik je naredil mehaniko - eno zase eno zame. Jaz se priskrbel trafote.
Ravno pobarval in naredil prvi test.


Prvi test prokrom 0.5mm




Ugotavljam, da bo bolje dati debelejšo žico na sekundar - pa, če tudi en ovoj manj.
25mm2 se kar precej greje,

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Maj 23, 2020 9:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo to imaš trafote iz mikrovalovk? Sicer pa ... 25mm2 bo verjetno malo Think Elektrodi si pa lepo izvedel Applause

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 8:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Silvo to imaš trafote iz mikrovalovk? Sicer pa ... 25mm2 bo verjetno malo Think Elektrodi si pa lepo izvedel Applause


Trafoti so iz mikrovalovk. Presek sekundarja moram povečat. 25mm2 je bil ravno pri roki.

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 9:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kolikšna sta napetost in tok sekundarja?

Avtor: tlogar PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 10:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako hitro pa se segreje sekundar?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 2:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pajo je napisal/a:
Kolikšna sta napetost in tok sekundarja?


Napetost prostega teka je 3V. Tok pri varenju dveh 0.5mm nerjavečih pločevin je tok 850A

Pri ca 10-tih spojih se žica segreje toliko, da postane izolacija bolj mehka - kakih 50-60°C.

Presek bi po moji presoji moral biti vsaj 35mm2 - še bolje 50mm2 a slednji bo težko šel skozi jedro trafota razen da bi snel izolacijo, ter na vodnik goli vodnik nataknil tanko bužirko.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 4:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uporabi wolfram s dodatkom bakra elektrode -

WCu 6,23 mm so standardne velikosti (6H7) za ''hot stacking ''

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 5:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Luca pozdravljen,

Sem že iskal namenske elektrode za točkovno varenje, pa jih nisem našel. Kje se dobijo?

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 9:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mi jih kupujemo sicer čisti volfram

https://www.atopwinding.com/en/ morajo biti pa še kar drage

nam pa je nekoč neki slovenski dobavitelj podtaknil WCu elektrode , ki za moja varjenja bakra niso uporabne ( WCu-Cu se zlepi skupaj oziroma prej obrablja) in sem bil kasneje poučen , da so prav namenska za inox .
Je videti siva ampak ko jo obrežeš ima rdečkast odtenek

https://www.aliexpress.com/item/32887054696.html (ternutno jih ni)

https://www.alibaba.com/product-detail/wire-cut-edm-electrode-Copper-tungsten_60624885768.html?bypass=true

je pa tako širino elektrode določa gostota električnega toka (sposobnost stroja) , ter željena površina vara

-----------------------------------------------------------------------

za TIG so pa najdebelejše 3,2mm ampak so bolj dostopne uporabljaš pa AC

http://www.varesi.si/trgovina/potro%C5%A1ni-materjal/wolfram-elektrode/zlate-elektrode/elektroda-wolfram-zlata-32

(jaz uporabljam DC in imamčisti volfram - zelen)

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Maj 24, 2020 9:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za informacije.

Avtor: ignisKraj: MB PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 11:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Trafoti so iz mikrovalovk. Presek sekundarja moram povečat. 25mm2 je bil ravno pri roki.

Vprašanja:
1.) Žica sekundarja mora biti enožilna, ali je lahko iz več žic(znotraj izolacije pletenica)
2.) Kje kupiti vodnik tako velikega preseka?

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 12:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za navijanje sekundarja so hvaležne finožične žice za švas aparate.
So upogljive in da se jih nabaviti z velikim presekom tudi 35mm2.

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 9:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Več to 35mm2 ne bi dal jaz. Ker jaz sem imel pri roki 60mm2, pa je blo toliko da je stopilo in delalo luknje v pločevino. Nikakor nisem mogel nastaviti časa varjenja. Po menjavi na 35mm2, dela kot urica
Elektronika je arduino nano, releje sem kasneje zamenjal na ssr po nasvetu ljudi ki so že delali.

Avtor: tlogar PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 9:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Je tisti mali konektor za stikalo, da vklopis varjenje?

Avtor: ignisKraj: MB PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 6:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pobesneli je napisal/a:
Elektronika je arduino nano, releje sem kasneje zamenjal na ssr po nasvetu ljudi ki so že delali.

Hvala za podatek o preseku vodnika in tvojih izkušnjah ter slikah.
Ker sem "bos", bi še prosil za naslednji korak -nasvet - link,
kako skupaj spraviti elektroniko "arduino nano",
je ta modul potrebo programirati ali ima te zapise(parametre) v čipu spisane?

Hvala!

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group