www.elektronik.si
Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 10:29 pm    Naslov sporočila:  Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
----------------------------------------------------------------------------
Lotil sem se modifikacije strojčka za plastificiranje, za izdelavo tiskanin po tejle metodi:
http://thomaspfeifer.net/direct_toner_pcb.htm
Ker se poizkušam vedno dokopati do rešitve po čim krajši poti, sem takoj zavrgel avtorjev predlog z mikrokontrolerjem in diodo. Preveč dela, programiranje Embarassed ,pa še posebej napajanje.
Skratka, kupil sem poceni strojček za plastificiranje v Hof**u. Vsebina je sila enostavna. Malo mehanike z dvema silikonskima valjema in motorčkom, ki ju poganja, termostikalo, ki vzdržuje delovno temperaturo na 120 stopinjah Celzija, varnostni termostat za 175 stopinj Celzija ter "signalno" termostikalo za vklop led diode, ko naprava doseže temperaturo za leplenje folij.
Po brskanju po internetu, sem zasledil, da je potrebna temperatura za printanje v laser tiskalnikih nekje okoli 190 do 220 stopinj celzija. Najenostavneje bi bilo torej termo stikalo gretja zamenjati s takim za 220 stopinj celzija, vendar tega nisem našel (razen v daljni Angliji). Razmišljal sem v smeri kapilarnega termostata za kuhinjske pečice vendar so le ti veliki in nerodni.
Iztok@elektronik.si je predlagal termostat likalnika, kar se je pokazalo kot odlična ideja. (Še sedaj ne morem verjeti, da se nisem spomnil tega. Iztok hvala!
Torej, razdreti je potrebno škatlo in odstraniti originalni termostat z varovalom, ki izgleda takole:





Nato je potrebno najti primeren likalnik:





To ostane od likalnika po odvzemu termostata (Le zakaj hudiča je grelec napajan čez eno 1N4007 diodo???)





Nato sledi še montaža likalniškega termostata v strojček za plastificiranje (bivši!)





in umerjanje temperature: Tukaj je prikazana maksimalna, ko termostat izklopi grelec.




in minimalna, ko ga ponovno vklopi (hvala "sponzorju" Smile , da mi je posodil termometer):




Še zadnja kontrola:



Stvar torej nekako deluje. Sedaj še testno vezje. Linije so od 0,2mm do 1mm
Uporabljen papir za printanje je bil iz Necker***n kataloga. Izberite stran z čim šibkejšimi barvami. Photo papirji za ink-jet printerje se niso obnesli (vsaj meni ne) ker so izredno debeli in se v vodi nočejo raztopiti niti po eni uri.






Za "kovača" med katere se štejem sam, je mašinca odlična.

Še nekaj opažanj:
Grelca potrebujeta ob prvem vklopu kar nekaj časa, da dosežeta tako visoko temperaturo (cca 10min). In to pri sobni temperaturi! Če boste to počeli v kakšni hladni garaži na +5 st C verjetno do tja ne bosta prišla niti po eni uri Sad.
Diodo Ready sem prevezal tako, da je paralelno z grelcema, torej, ko dioda ugasne, je stvar "Ready" (malo kontra logike ne škodi).
Moje mnenje je, da je plastika na tako visoki temperaturi že na robu "mehčanja", zato je pametno strojček takoj po končanem pre-tiskanju ugasniti, ker najbrž ne bo zdržal celodnevnega delovanja (grelci namreč dosežejo notranjo temperaturo blizu 400 stopinj C.
Za ostala vprašanja sem na voljo tu.

Edini minus vsega skupaj je termometer, ki ga morate imeti. Poizkusil sem tudi z brezkontaktnim, vendar je kazal vse prej kot temperaturo (niti na aluminiju, niti na grelcih ni bil niti približno blizu!!!) Zato sem si moral izposoditi malo boljšega.

Adi


Nazadnje urejal/a s55m Pon Feb 12, 2007 10:41 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: sulc PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 10:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Foto papir samo potegneš stran. Ne rabiš namakati v vodi, prav tako se ti papir in barve ne lepijo na vezje, kar se pri papirju iz revije dogaja. Sam sem za vezja porabil ravno en zavitek Epsonovega glossy papirja, tako da govorim iz prve roke.

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 10:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aljaž, jaz sem poizkusil z epsonovim in ko ga odtrgam stran, gredo tudi piste Sad

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 11:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz zaenkrat porabljam plastifikator v njegovi osnovni funkciji.
Edino, kar sem predelal je, da sem grelec vezal preko dodatnega stikalca.
Tako lahko grelec izklopim, motor pa se vrti in lepo enakomerno ohlaja valja.
Imam pa poceni "Breskvico" iz Sp*ra.
LP,
Igor

Avtor: sulc PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2007 2:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najbrž premalo pogreješ in pritisneš. Moraš res na hitro zagret in močno pritisniti. Sam uporabljam likalnik nekje na začetku temperature za platno in dosegam skoraj perfektne rezultate. Se pa cel obesim na likalnik in toliko časa drgnem da je papir že malo rjav. Steklo mi ni še nikoli, edino robovi ostanejo na papirju, če ni dosti segreto ali pritisnjeno.

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2007 3:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vsekakor, četudi uspe, je to dražja oblika izdelovanja tiskanine. Mene je prepričal kataloški papir Smile

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 12:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker sem tak človek, da ne verjame dokler ne poskusi, sem vzel pot pod noge (čitaj:aktiviral sina za šoferja) in se odpeljal do s55m.
Moram reči, da sem bil hudo pozitivno presenečen nad postopkom. Zdelo se mi je kar neverjetno, da je toner tako trpežna stvar.
Ja v redu, v redu prepečen na 220°C in tako dalje, ampak, da lahko z zobno ščetko drsaš po njem je bilo pa tudi zame preveč. Lak je precej bolj občutljiv.
In ker sem pač nejeverni tomaž, sem s seboj vzel ključek z datotekami za izdelavo TIV .
Pa ne enostranskega ! Nekaj telovadbe je bilo preden smo porihtali, da je spodnja stran točno pod zgornjo, a nazadnje je uspelo.

Na slikah se vidi, da je potrebno še nekaj retuše. Jedkal še nisem. Kasneje priložim še to sliko.

Velikost ploščice je 145x90 mm.

Avtor: sulc PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 12:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če primerjaš ceno positiva v spreju in čas izdelave vezja, se kljub vsemu izplača. Vezje imam narejeno v manj kot 10 minutah, če se potrudim skoraj v 5 minutah. Jedkanje ni problem, saj je toner precej odporen in je lahko zmes precej agresivna, kar pohitri postopek.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 12:44 pm    Naslov sporočila: icon_great 
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo je tole. Ker so na tiskanini tako velike površine kot zelo tanke vezi bo z retušo verjetno kar nekaj dela. Zanimivo bi bilo videti rezultat jedkanja brez naknadnih popravkov. Zanima me pa tudi kako boš po končanem jedkanju spravil dol tako "hrustljavo" zapečen toner iz tiskanine?

Lp, Frenki

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 12:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No, tudi sam sem bil nad zgornjim postopkom prijetno presenečen, saj sem pred časom že preizkušal podoben sistem z likalnikom.
V petek sem se spotoma oglasil še v trgovini kjer prodajajo "Rex-a" in ga na srečo dobil (zadnji kosi za 18€). Zadevo sem s pomočjo zgornjih slik uspešno predelal, ampak žal imam doma najvišji termostat za 180 st. C. Zadevo sem preizkusil in kljub nizki temperaturi postopek dela. Za testno vezje sem narisal vezi debele 6/8/10/12/20/32/40/60 MILS in skoraj ves tisk se je obdržal na vezju. Nekaj tankih vezi se mi je odlepilo, ampak mislim da je bil tu problem moja neučakanost, saj se je kasneje ko je bila zadeva ohlajena odlepilo precej bolj.
Bom v naslednjih dneh naredil še kakšen test in poročam.

P.S. Iščem termostat za 220 st. C

LP, Peter

Avtor: podbojKraj: Postojna, Sežana, Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 1:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
(Le zakaj hudiča je grelec napajan čez eno 1N4007 diodo???)


Verjetno imata likalnika za 230V in 115V omrežje enaka grelca, le da ima 230V verzija diodo, da je grelec vklopljen le pol periode, kar zniža moč na polovico. Podobno rešitev imajo feni z dvemi stopnjami gretja.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 1:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Retuše je bilo res nekaj, a ne pretirano mnogo. Na mojo nesrečo, pa sem v zagnanosti zagrabil navaden namesto vodoodporen flomaster. No vezje je kljub temu uporabno. Ni pa seveda tako kot bi lahko bilo.

Na velikih površinah mase se vidi slabost laserskih tiskalnikov, da dajo več tonerja na robove kot na površine. Tako se tu in tam vidi kaka pikica, kjer je lak najedel.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 1:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa še nekaj je opazno. Predvsem tam kjer so majhni napisi. Izgleda kot da bi se toner nekoliko razlezel.

Izdelava s TIV s pomočjo fotopostopka je torej natančnejša. Tale način pa je cenejši in predvsem mnogo hitrejši, še posebej, če računamo, da moramo pri dvostranskih tiskaninah čakati, da se lak na eni strani posuši preden nanašamo na drugo stran.
Tudi problemov s prahom tu ni.

Za manj zahtevna TIV je opisani postopek zelo v redu.

Sam bom odslej delal na oba načina. V odvisnosti od potreb.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 1:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Šele sedaj sem opazil, da sem pred jedkanjem dal 2x isto sliko, le da je obrnjena za 180 °. Žal sedaj tega ne morem več popraviti. Vezja so že izjedkana in toner je pobrisan.
Toner obrišem z acetonom, a moram povedati, da gre P501 lepše in hitreje dol. Predvsem pa potem nisi podoben črncem.

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 4:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
PPG78 je napisal/a:
No, tudi sam sem bil nad zgornjim postopkom prijetno presenečen, saj sem pred časom že preizkušal podoben sistem z likalnikom.
V petek sem se spotoma oglasil še v trgovini kjer prodajajo "Rex-a" in ga na srečo dobil (zadnji kosi za 18€). Zadevo sem s pomočjo zgornjih slik uspešno predelal, ampak žal imam doma najvišji termostat za 180 st. C. Zadevo sem preizkusil in kljub nizki temperaturi postopek dela. Za testno vezje sem narisal vezi debele 6/8/10/12/20/32/40/60 MILS in skoraj ves tisk se je obdržal na vezju. Nekaj tankih vezi se mi je odlepilo, ampak mislim da je bil tu problem moja neučakanost, saj se je kasneje ko je bila zadeva ohlajena odlepilo precej bolj.
Bom v naslednjih dneh naredil še kakšen test in poročam.

P.S. Iščem termostat za 220 st. C

LP, Peter


Vsaj jaz ga nisem našel! Farnell ima samo 200st C in 250 st C. probal sem z 250st
vendar na žalost ni uporabno. Najdi kakršen koli termostat od likalnika ali kapilarnega od električne pečice. Opazil sem, da je regulacija skoraj nujno potrebna, ker je veliko odvisno od specifične predelave (kakšen kontakt je med termostatom in greto površino-grelcem) pa tudi od ohišja, ki mora biti predelano, da lahko vstavljamo TIV. Pri velikih vezjih je velika verjetnost, da bodo v originalu zobniki preskakovali, vezje se ustavi in možnost, da se toner razpacka je večja. (je narejeno tako, da s pritiskom na gumb ustaviš valje). Še to odpravim, pa bo skoraj popolno Smile.

Adi

P.S.
Kot stranski produkt sem meril temperaturo na konici WELLER spajkala WS50. Po napisanem na njegovi analogni skali "kiksa" za 20st C v plus (skala 150st-dejanska T 130st C). Dobro je vedeti Smile

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 5:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Joj !

Hudo ! Ne da sem dal isto sliko dvakrat na forum, isto sliko sem dal dvakrat tudi na ploščico !
Še sreča, da smo delali dve ploščice in je ena v redu, druga pa ima natisnjeno spodaj in zgoraj isto sliko d'oh! Brick wall :bonk:.

To sem opazil šele med vrtanjem, ker luknje nekako niso hotele iti skupaj Laughing .

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 5:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No ena tiskanina je le uspela. Luknje so pravilno izvrtane in pocinil sem obe strani.

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 5:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Off topic:
Darko, koliko časa pa ciniš eno takšno ploščo? Glede na to, da ima dosti mase, verjetno ni tako hitro. Ali pač?

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 5:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jah, kar nekaj časa. Kake 15 minut.
Važno je imeti dovolj kolofonje, potem pa stvar leti.

Avtor: RGorazdKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 9:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Darko, če ni skrivnost, kako pa si ujel luknje? Sam delam dvostranska vezja s pomočjo fotopostopka in tam ni dileme...folije že tako zlepiš skupaj. Tukaj je pa verjetno drug postopek.Najprej eno stran preneseš, zvrtaš par lukenj in jih ujameš? Ali še kaj tretjega? Pri pospajkanju ploščice uporabljaš cin v rolici in navaden spajkalnik, ali uporabiš spajkalno pasto ter fen?

LP Gorazd

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 9:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
S fenom prej ko ne uspeš TIV zažgati, vsaj meni ni uspelo nič bolj pametnega.
Uporabljam navaden cin, veliko ploščato konico, nizko temperaturo ( 290 -300 °C), in velike količine kolofonije, ki jo potem očistim z acetonom ali triklorom.

Poklapljanje zgornjega in spodnjega tiska ni tako kritično kot se na prvi pogled zdi.
Položiš papir na papir, in privzdiguješ vogale ter pogledaš kako stvar stoji. To ponoviš večkrat in spotoma pritrjuješ vogale skupaj z selotejpom. Ko si 100% da je vse poravnano. Zalepiš papirje vsaj po eni strani močneje. Vtakneš vmes ploščico in ... hop skozi strojček.

Avtor: RGorazdKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 9:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za odgovor. Sicer pa se mi je zdela tista ideja o pasti ter fenom izredno dobra.
Moram enkrat poizkusiti. Fen mam, pasto pa tudi lahko nabavim. Vsekakor moram poizkusiti tudi ta način izdelave TIV.

LP Gorazd

Avtor: mipaxKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 10:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rad bi popravil ugotovitev postavljeno nekje zgoraj, da z zaporedno vezano diodo zmanjšaš moč na polovico. V resnici moč zmanjšaš na četrtino, ker dioda zmanjša efektivno vrednost napetosti na polovico. (P=U*U/R) Very Happy

Prosim, če bolj natančno napišete kateri papir uporabljate pri postopku in ali je potrebno valje plastifikatorja kaj med seboj razmaknit, ker je ploščica bolj debela Question

Avtor: sulc PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 12:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz najboljše rezultate dobivam z Epson glossy papirjem za inkjet tiskalnike. Res pa je, da s strojčkom še nisem poskusil.

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 12:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V navodilih za plastifikator ponavadi piše kakšno maksimalno debelino sprejmejo.
En valjček oziroma plošča pa je ponavadi mehko vpeta.

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 8:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa modra folija Press-n-peel blue.jaz sem poskusil s tem z uporabo likalnika.Z plastifikatorjem pa nisem,ker nimam.Lahko pa bi predelal od starega laserskega tiskalnika.Mislim da bolje plastif. kot pa likalnikom,ki ni tako ravna ploskev.
http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?ModuleNo=13464&doy=search
http://www.storm.ca/~rheslip/pcbfuser.htm

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 3:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mipax je napisal/a:
Rad bi popravil ugotovitev postavljeno nekje zgoraj, da z zaporedno vezano diodo zmanjšaš moč na polovico. V resnici moč zmanjšaš na četrtino, ker dioda zmanjša efektivno vrednost napetosti na polovico. (P=U*U/R) Very Happy

Prosim, če bolj natančno napišete kateri papir uporabljate pri postopku in ali je potrebno valje plastifikatorja kaj med seboj razmaknit, ker je ploščica bolj debela Question


Brez komplikacij in stroškov! Zgornja tiskana vezja so narejena z papirjem iz quelle in neckerman katalogov. Po dvajsetih minutah v mlačni vodi pomešani z tekočino za pranje posode tak papir čudovito razpade!

Valje pusti tako kot so! 1,6mm FR4 150x100 plata gre skozi z kataloškimi stranmi z obeh strani brez težav, če dodatno fiksirate zobnik motorja (če ne, rado preskakuje, ker je prirejeno za poseben gumb, s katerim se stvar odmakne-potrebno je pogledati v strojček, da bi razumeli. Ploščo vstavljajte v strojček vedno z vogalom, torej diagonalno, ker jo v nasprotnem primeru pritisk valjev na drugi strani "katapultira" na delovno površino Smile
Valji niso premični in so fiksno vpeti, so pa dovolj mehki in debeli, da so mi notri potegnili tudi sondo termometra Smile. Ker ni ravna, jo je bil hudič ponovno izvleči.

POZOR na lepilni trak, ki ga boste uporabljali. Stari AERO tip (prozoren) je najboljši in prenese tudi to temperaturo, kar pa ne velja za vse nove "fancy" prozorne trakove, ki se dobesedno stopijo in zasvinjajo valje.
Kataloške strani ne mažejo valjev laserskega tiskalnika. Vsaj pri mojem HP1010 ne.

Avtor: peglaKraj: Sv.Anton PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 10:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Termostate likalnikov Vam lahko zrihtam, so sicer nekaj večji kot je na sliki zgoraj. Terperaturno območje je odvisno od tipa termostata. Nastavitev je nekje od 20-220°C. Lahko se ga"frizne"tam do 300°C Wink "navitje"se zapečaten vijak.

Kako se pa obnese likanje z likalnikom tiskano vezje na ploščico?

L.P.pegla

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 11:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni se z likalnikom ni obneslo najbolje. Večje površine tonerja so se mi ponavadi "odluščile". Bom razkiral teh nekaj evrov in kupil plastifikator, ter ga malo predelal.

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 11:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če le dobite REX, ga vzamite raje kakor "Peach" ker ima malo boljšo plastiko.
Danes smo eno breskvico predelali za VolkD Darka.
Sva skoraj stopila vodila ob prvem gretju. Tudi razmak med aluminijastimi vodili pri "breskvi" je malce premajhen za komot delo in ga je potrebno malo razširiti. Slike sledijo.

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 12:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker obljuba dela dolg, še za "breskvarje":






Adi

Priključke na termostat je potrebno narediti mehansko in ne prilotati (faston)!
POZOR-Deli termostata so na omrežni napetosti, zato je pametno, da stvar na nek način zaščitite!


Nazadnje urejal/a s55m Tor Feb 20, 2007 12:15 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 12:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Celo življenje že Adi dela tiskanine pri meni, zdaj je pa čisto šokiran, ker sem jaz delal tiskanino pri njem Laughing Laughing

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 12:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VolkD je napisal/a:
Celo življenje že Adi dela tiskanine pri meni, zdaj je pa čisto šokiran, ker sem jaz delal tiskanino pri njem Laughing Laughing


Marsikaj sem pričakoval, vendar bi pred časom dal roko v ogenj, da se to nikoli ne bo zgodilo. Še ena potrditev za "Nikoli ne reci nikoli"!

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 1:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še nekaj striktnih opozoril:

REX ne odpusti napake dviga temperature čez 230st C. Jaz sem med testiranjem prišel samo enkrat čez 240 in REX je odšel v kanto.
Temperaturo merite tik pred valji med obema aluminijskima oklepoma in ne na zunanji steni aluminija (razlika je precejšnja).
Pogonski motor za valje sem vezal kar paralelno k napajalnemu kablu pred stikalo za vklop, tako, da ko izključim grelec z originalnim stikalom valji še vedno tečejo (tečeta bi bilo pravilno, ker sta dva) in se enakomerno ohlajajo. Lahko pa dodate dodatno stikalo za vklop izklop motorja neodvisno od grelca (je točno za eno stikalo dražje ) Smile

Avtor: multicopyKraj: Ljubljana - okolica PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2007 12:25 am    Naslov sporočila: icon_idea Dioda - pol ali četrtina moči ?
----------------------------------------------------------------------------
mipax je napisal/a:
Rad bi popravil ugotovitev postavljeno nekje zgoraj, da z zaporedno vezano diodo zmanjšaš moč na polovico. V resnici moč zmanjšaš na četrtino, ker dioda zmanjša efektivno vrednost napetosti na polovico. (P=U*U/R) Very Happy


To da se moč zmanjša na četrtino pa ne drži. Efektivna napetost v tem primeru namreč ni 1/2 prejšnje ampak 1/sqrt(2) prejšnje. Efektivna napetost se računa kot kvadratni koren iz integrala kvadrata napetosti preko periode; in tega integrala je pri uporabi diode res samo še pol prejšnjega, ampak to moraš potem še koreniti.

Tudi preprost miselni poskus ti pokaže, da je rezultat 1/2 moči in ne 1/4, če sinus zamenjaš s pravokotnim signalom. To je enako 50% PWM, kar da polovico moči ne pa 1/4 Smile

Lep pozdrav

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2007 10:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz sem si zaželel svoj predelan plastifikator in sem se v ta namen odpravil na pot. Natančneje v Divačo.
VolkD mi je pomagal predelati Rex-a za kar se mu tukaj lepo zahvaljujem. Pravzaprav je bilo drugače. VolkD je predelal Rex-a, jaz sem pa samo gledal.

In rezultat. Rexy

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2007 11:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jah.. tistega y že nisem jaz napisal. No ja ideja je pravzaprav bila...

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 1:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V primeru, ko se dela velike tiskanine strojček ne zmore dovolj hitro segreti tako velike ploščice. Pomagal sem si s predgretjem. Industrijski fen ! Za silo bi po moje bil tudi ženin dober.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 1:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tonerja se še drži papir, a to ne moti. Retuša skoraj ne bo potrebna.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 1:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hmm, se tele REX-i še kje dobijo?

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 2:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, da bo tudi breskvica dobra. Pred kakimi 10-imi dnevi so jih imeli v šparu na viču še kakih 15 kom.
In nisem bil edini, ki je spraševal za laminator. Ker, ko sem vprašal je ženska rekla:" Dobro, kaj je z vami ljudje ? Za kaj to rabite? Prej so tu stali celo leto pa nič, danes ste že tretji, ki to iščete."
Še boljša je bila na blagajni, ki me je lepo vljudno prosila, če stopim do okenca z računom, kjer mi bodo potrdili garancijo Laughing Laughing .

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 2:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slowfly je napisal/a:
Hmm, se tele REX-i še kje dobijo?


Če češ. H***r Lesce je imel še dva ko sem ga jaz kupil. Lahko pogledam, če so še.

Avtor: sulc PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 3:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V Hofru ni, bodo pa dobili, vsaj tako so mi zagotovili.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 6:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
no ne morem si kaj, da nebi dal gor še tole sliko. Tako mi je bilo všeč, da sem naredil kar tri Laughing

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 6:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A si uporabil papir iz kataloga ali glossy photo paper? Kako je sedaj s to breskvico. A se plastika (ohišje) nič ne pregreva? Ploščice pa so kar lepo uspele. Jaz sem do sedaj probal z likalnikom in mi ni niti približno tako uspelo. Večje površine so se zmeraj "odluščile"!

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 6:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glossy pride na vrsto, ko bo reklam zmanjkalo, samo ne izgleda, da bi lahko bilo tako kmalu Laughing .

Plastika pri moji breskvici se nič ne pregreva ! Ker je ni več Laughing Laughing . Sem jo enostavno odstranil in sedaj uporabljam kar tako. Bom pa naredil neko škatlo s kakega drugega materiala, da bo stvar priročna. Kaj predlagate ?

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 7:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kakšen je grelec v plastifikator,je halogenski ali spiralasti grelec v cevki?Videl sem v trgovini,pa nisem kupil.Ker imam od laserski printer "fuser"
Lp

Avtor: igor_kKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 7:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Čisto ste me okužili s tem, še sam grem po breskvico, kar bo pa bo.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 7:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
igor_k je napisal/a:
Čisto ste me okužili s tem, še sam grem po breskvico, kar bo pa bo.


Mene tudi - grem jutri v nabavo Wink

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Mene tudi - grem jutri v nabavo Wink


Silvo. Rexy-ja imam na Koroškem. Lahko prideš najprej na predogled Smile

Avtor: RobbbyKraj: okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, kje jih imajo tu na Koroškem, grem še jaz ponj?
Sem včeraj preizkusil ta prenos tonerja z likalnikom in [slovenščina je zame španska vas] čist iz sebe, kako dobro se lahko izdela TIV na ta način.

Lp R

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se bom peljal pogledat v Hoferja na Prevalje. Platifikatorje sem videl tudi v Sparu.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za danes imam podatke iz Prevalj. Nimajo več. Zmanjkalo. Se bosta mogla zadovoljit z breskvico.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:
Za danes imam podatke iz Prevalj. Nimajo več. Zmanjkalo. Se bosta mogla zadovoljit z breskvico.


Ti si resnično "leteč" S Prevalj v Divačo Shocked

mucek4 je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
Mene tudi - grem jutri v nabavo Wink


Silvo. Rexy-ja imam na Koroškem. Lahko prideš najprej na predogled Smile


Se slišiva jutri - nisem v službi - načeloma tudi nimam kaj v planu. Lahko pridem do tebe pa ti prinesem plošico za ICD2

Avtor: RobbbyKraj: okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo če jih ne bodo imeli u Hoferju v Prevaljah jutr, mi javi, mogoče grem jutr službeno u LJ pa pogledam u intersparu in hoferju v Velenju, ter na Viču interspar, za njih. Bom pa do treh popoldne u LJ, če bom šel. Moj tel ti pa pošljem pod zasebno.

Lp R

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V trgovini Hofer bo težko,ker ni sigurno.Včasih imajo tako majhe količine.Poglej še v Trebnje Spar.
Lp

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašanje:
Je kdo poskusil mogoče prenos s prosojnice?

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam sem se po Rexa odpravil nekaj dni po tistem ko je Adi - s55m objavil članek. Na srečo jih je bilo v trgovini še kar nekaj (danes ni bilo nobenega), tako da sem se takoj lotil modifikacije.
Kot sem že napisal na prvi strani imam vgrajen termostat ki odklopi pri 180 st. C oziroma kot se je kasneje izkazalo med 170 in 180 st. C. Preizkusil sem še nekaj vezij in pri vseh se mi je del "tiska" oluščil.
Sedaj čakam termostat za 225 st. C iz Farnella.

Še vprašanje za vse ki jim je uspelo ... Ali je lahko na vezju ostanek papirja ob jedkanju? Pri poskusil ki sem jih izvedel se je nekje tisk oluščil, na nekaterih mestih pa se je prav lepo zapekel, ampak tam sem imel problem z ostanki papirja po vezju.

LP, Peter

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ha, šel v Spar pri Lj. mlekarnah in kupil breskvico. Imajo jih še zadosti. Sledi predelava. Laughing Laughing

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 8:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
PPG78 je napisal/a:
Sam sem se po Rexa odpravil nekaj dni po tistem ko je Adi - s55m objavil članek. Na srečo jih je bilo v trgovini še kar nekaj (danes ni bilo nobenega), tako da sem se takoj lotil modifikacije.
Kot sem že napisal na prvi strani imam vgrajen termostat ki odklopi pri 180 st. C oziroma kot se je kasneje izkazalo med 170 in 180 st. C. Preizkusil sem še nekaj vezij in pri vseh se mi je del "tiska" oluščil.
Sedaj čakam termostat za 225 st. C iz Farnella.

Še vprašanje za vse ki jim je uspelo ... Ali je lahko na vezju ostanek papirja ob jedkanju? Pri poskusil ki sem jih izvedel se je nekje tisk oluščil, na nekaterih mestih pa se je prav lepo zapekel, ampak tam sem imel problem z ostanki papirja po vezju.

LP, Peter


180st bo najbrž malo premalo. Sicer bi najbrž bilo bolje, če bi ploščico predgrel, kot pravi Darko. Papir lahko ostane na črnih delih. Nič ne moti. Predvsem pa očisti ploščico z kakšno polirno krpo ali tisto krpico (žimnico) ki ima zelo fina vlakna in nato z acetonom. Tu pa tam se kaj odlušči ampak ne na vezicah temveč na velikih črnih površinah.
za predelavo je vsekakor lažji rex.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Škoda,da nobeden nima modro folijo Press-n-peel.Ta pa rabi temperatura likalnika na položaj svila.Prav pa me zanima kako bi to šlo.
Lp

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
serdzodj je napisal/a:
Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?


Tukaj v SG-ju nimam laserja in se moram peljat v firmo, da natisnem. Na poti se spomnim, da sem pozabil papir. In sem spotoma zavil v B**B**g po njihov katalog. Odrežeš list, podajalnik nastaviš na širino in tiskaš poravnano na sredino.

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 10:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
andrejj je napisal/a:
Škoda,da nobeden nima modro folijo Press-n-peel.


No, to prigodo sem pa pozabil opisati.
Torej, Press-n-peel folijo imam v predalu že kar nekaj časa, saj sem pred leti zadevo preizkusil z likalnikom in jo po hitrem postopku zaključil, saj mi nikakor ni uspelo.
Sedaj sem ob neuspelih preizkusih z "običajnim" papirjem preizkusil tudi Press-n-peel ki se je pokazal kot slabši, saj se je zadeva najbolj oluščila. Po vsej verjetnosti zaradi prenizke temperature. Ko dobim drug termostat bom poročal.

LP, Peter

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 11:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:
serdzodj je napisal/a:
Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?


Tukaj v SG-ju nimam laserja in se moram peljat v firmo, da natisnem. Na poti se spomnim, da sem pozabil papir. In sem spotoma zavil v B**B**g po njihov katalog. Odrežeš list, podajalnik nastaviš na širino in tiskaš poravnano na sredino.


Ja to že, samo ali je važno kako je papir prej potiskan, da ne bo potem še kaj tiste barve na bakru ostalo po likanju.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 11:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Barva se pozna, vendar jo kislina z veseljem "poje". Iščite pa seveda čim bolj belo stran Smile

Avtor: stoki PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 2:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem pa šel do Canon servisa, kjer mi je moz dal ene stare valje od fotokopirca. Regulacijo sem naredil z enim schmitt trigerjem. Manjkal je pa motorček. Bi ga dogradil, ampak valji ze pocivajo v eni izmed skatel, ker sem ugotovil, da gre stvar cisto ok z likalnikom. Problem lezi namrec cisto drugje. Toner se ne prime oziroma odstopa zato, ker ga je premalo. Ko sem stvar sprintal z lasercem na reklamni papir stvar ni in ni stekla. Unicil sem eno euro ploscico in rezultati jedkanja so bili grozni. Potem pa sem stvar sprintal na navaden papir in fotokopiral malo bolj na crno in vam povem da tisti fotokopirc bistveno bolj oblozi s tonerjem. Od takrat nimam vec problemov s prenosom. Papir lahko ocistis s krtaco pa ne bo nic odstopilo. Kar pustite da se stvar namoci v redu ker potem skoraj samo odpade in pa ko tiskate oziroma fotokopirajte izberite kaksen TV spored, ker ima strani s crkami. Slike namrec pustijo odtise, kjer kislina potem tezje pride skozi.

LP, Rok

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 9:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot sem obljubil. Preizkus večjih površin z boljšim tiskalnikom. Kyocera 1920. Naj pa povem v zagovor tiskalniku, da sem manjšo luknjico odpraskal kasneje po pomoti Sad

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 3:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Našel sem IDEALEN papir breskvice in rexy-je. Koledarji. Dovolj je debel, da ga tiskalniki normalno prebavijo, gladek kot kataloški papir, ob novem letu ga je na pretek, brezplačno, ....

Sledijo slike izdelave tiskanine za ICD2 klon.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 4:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Fantje tudi sam se prišel do svoje breskvice. Prejle sem zadevo "razkopal", da bi videl , kako je narejena. Z radovedoosti sem iztiskal eno malo tiskanino na košček hoferjeve reklame. (tega nisem fotografiral, ker itak nisem pričakoval kakega rezultata, kajti na breskvici razen tega, da sem jo odpril nisem naredil še ničesar) Ploščico sem spustil skozi pet do šestkrat. Papirja nisem poskusil trgati stran ampak sem vse skupaj dal pod pipo, tako da je topla voda narahlo tekla na ploščico. Ko sem čez kakih 10 minut prišel pogledat kaj se je zgodilo sem bil presenečen. Shocked Rezultat na spodnji fotografiji. Sedaj bom zadevo poskusil zjedkat (če prav sploh ne vem, če sem film tiskal s prave strani :bonk: )

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 4:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
...kajti na breskvici razen tega, da sem jo odpril nisem naredil še ničesar) Ploščico sem spustil skozi pet do šestkrat.


Pri 120 stopinjah? Zanimivo.

Silvo je napisal/a:
Sedaj bom zadevo poskusil zjedkat (če prav sploh ne vem, če sem film tiskal s prave strani :bonk:


Vzameš aceton, z acetonom spraviš toner iz bakra in ponoviš postopek Wink

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda sem moral še enkat poskusit. Tokrat je tiv Clone - kot Tomažev. "Breskvica" je taka kot je (brez sprememb) sedaj sem jo tudi zaprl. Ploščico sem dal skozi kakih desetkrat.

Predloga tiv natisnjena na hoferjev reklamni papir. (tiskalnik HPLJ1020)


Ter še rezultat po končenem mokrem postopku. (Pustil pod tekočo toplo vodo ca 5 minut.)


Sedaj grem res jedkat.


Nazadnje urejal/a Silvo Čet Mar 01, 2007 6:01 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo zjedkal. Nisem pričakoval, da je toner toliko obstojen. Eno sem očistil, da sem videl, če je baker kje nažrlo. Drugo bom raje potem, ko jo zvrtam (se sedaj bolj vidi)


Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa vi ste carji !

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 6:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa tiskate enako kot nek tekst, z vsemi Econo možnostmi za varčevanje tonerja, ali ga malo bolj "navijete"? Kaj pa nitro/aceton hlapi so potrebni za kakšne večje površine/mase?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 6:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Domenius je napisal/a:
Pa tiskate enako kot nek tekst, z vsemi Econo možnostmi za varčevanje tonerja, ali ga malo bolj "navijete"? Kaj pa nitro/aceton hlapi so potrebni za kakšne večje površine/mase?


Nastavljeno imam največjo možno resolucijo - varčevanje s tonerjem pa izključeno.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 6:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Domenius je napisal/a:
Kaj pa nitro/aceton hlapi so potrebni za kakšne večje površine/mase?


Hlapi? Večje površine so problematične že zaradi kvalitete laserskih tiskalnikov na površinah. Sem ter tja se pojavi kakšna luknjica, ki pa na veliki površini nima efekta... No ja... Razen estetskega Smile

@Silvo

Še vedno ne morem verjeti, da breskvica deluje pri običajni temperaturi, kajti če gledam nekaj strani nazaj ljudje jamrajo da jim ne dela pri 180 stopinjah...

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 6:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:

@Silvo

Še vedno ne morem verjeti, da breskvica deluje pri običajni temperaturi, kajti če gledam nekaj strani nazaj ljudje jamrajo da jim ne dela pri 180 stopinjah...


Niti sam nisem vrjel. Ker sem sumil papir sem poskusil še šparov "press n peel" Evo rezultat. Papir sam odstopi v topli vodi brez vsakih detergentov po petih minutah.


Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 6:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče ima pa Silvotova breskvica drug termostat .
Evo sedaj ste pa še mene "zakurili" grem malo pogledat po trgovinah če se še kako breskvico dobi Razz

Avtor: igor_kKraj: Rače PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 7:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče pa je to odvisno tudi od tiskalnika-tonerja??

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 7:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Traflc je napisal/a:
...grem malo pogledat po trgovinah če se še kako breskvico dobi Razz


Špar jih je imel. Na Jesenicah je govoto dovolj velik...

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 7:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Traflc je napisal/a:
Mogoče ima pa Silvotova breskvica drug termostat .
Evo sedaj ste pa še mene "zakurili" grem malo pogledat po trgovinah če se še kako breskvico dobi Razz


Ne vrjamem. Zadeva se zelo hitro segreje. Vrjetno v 3-4 minutah. Imam sicer še en laminator, (Ednet-Economy) katerega sem imel prej a se mi ga je zdelo skoda za tovrstno eksperimentiranje. Tisti se greje skoraj 10 min.

igor_k je napisal/a:
Mogoče pa je to odvisno tudi od tiskalnika-tonerja??

V tiskalniku je orginalni toner, ki je bil zraven pri nakupu tiskalnika.

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 7:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V Trebnje Spar imajo samo en kom.Prej je bilo več.Kdo pa kupuje,saj kmetje ne rabijo?Pogledal sem koliko temperaturo,je 120°C.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 8:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še ena v velikosti evro formata. Mislim, da je glavni trik v papirju. (tisku) Na fotografiji se lepo vidi kaj je bilo natisnjeno na papirju. (ploščica na fotograifji je še mokra)

Avtor: branko47Kraj: Pozarevac PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 9:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
andrejj je napisal/a:
V Trebnje Spar imajo samo en kom.Prej je bilo več.Kdo pa kupuje,saj kmetje ne rabijo?Pogledal sem koliko temperaturo,je 120°C.

Najbrž forumaši Laughing

Avtor: BorisPKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 9:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo samo eno vprašanje:

Če sem prav razumel, si kupil laminator in si brez vsake predelave spustil skozi FR4 debeline 1,6 mm?

LP
BorisP

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 9:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bom odgovoril v njegovem imenu. Tako je, samo je večket spustil skozi. To vem ker sva se maloprej pogovarjala.

Avtor: BorisPKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 9:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ok jutri grem v nabavo tega laminatorja, praviš da jih imajo v sparu? Breskvica je kaksno partizansko ime ali se res dejansko reče temu laminatorju tako?

LP
BorisP

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 9:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prečitaj celo temo!

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes popoldan sem se oglasil v Sparu v BTC-ju. Ostalo jih je še 5 kosov. Tudi na Viču jih imajo nekaj. Čez vikend bom še sam preizkusil zadevo.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mirkatmir je napisal/a:
Danes popoldan sem se oglasil v Sparu v BTC-ju. Ostalo jih je še 5 kosov. Tudi na Viču jih imajo nekaj. Čez vikend bom še sam preizkusil zadevo.


Ne pozabi vzeti kako sparovo "press n peel" Wink

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim da si trgovci manejo roke ali pa si mislijo da so ponudili hit.
Sem že razmišljal da tu v Hočah vse pokupim, potem pa na Bolho na forumu (kdo da več), pa Bolha ne dela. Wink

Propao biznis!

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, takoj sem jo vzel, da probam na tej reklami Razz Sem na hitro probal vstaviti PCB, pa gre res brez problemov skozi. Niti malo se ne zatakne nikjer.

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:
Domenius je napisal/a:
Kaj pa nitro/aceton hlapi so potrebni za kakšne večje površine/mase?


Hlapi? Večje površine so problematične že zaradi kvalitete laserskih tiskalnikov na površinah. Sem ter tja se pojavi kakšna luknjica, ki pa na veliki površini nima efekta... No ja... Razen estetskega Smile


Sem narobe napisal. Mislil sem "obdelavo" tonerja z nitro/aceton hlapi, da se lepo razlije in postane bolj črn. Mogoče bi bilo to boljše za velike površine.

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evreka. To zares deluje. Na hitro izstiskal na laserju testno vezje na "Spar" papir, ga podal skupaj z PCB-jem 10x čez "Spar" breskvico (brez da bi karkoli spremenil na njej - samo vključil), za 3 (tri) minute potopil v vročo vodo in papir je sam odstopil od PCB-ja. Zares hiter in čist postopek. 3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Euro plošča gre zlahka skozi breskvico.

Valja sta fiksna, zato pride do krivljenja valjev. To načeloma ni škodljivo za breskvico (če ne uveljavljate garancije pri prijazni prodajalki Mr. Green ), se pa pojavljajo strižne napetosti na samo tiskanino.
Te napetosti lahko pri širši tiskanini zapotegnejo reklamni papir, da se premakne - slab odtis. Dobra bočna pritrditev je pri širših tiskaninah obvezna.

Kako sem to ugotovil:
Noter sem Vzporedno potisnil dve ploščici - na izstopu se grobo približujeta druga drugi - niti s precejšnjo silo se ne da vzdrževati vzporednosti.
Pri prenosu tonerja zgoraj opisana sila deluje na papir.
LP,
Igor

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sedaj pa že kompliciraš! Saj to vse skupaj ni namenjeno profesionalni serijski izdelavi.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Sedaj pa že kompliciraš! Saj to vse skupaj ni namenjeno profesionalni serijski izdelavi.

Kako to? Kaj res ne?

Šment.
Tudi meni je propao biznis Very Happy .
LP,
Igor

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mirkatmir je napisal/a:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.
Se pridružujem!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
mirkatmir je napisal/a:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.
Se pridružujem!

Tudi jaz
Applause

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 3:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prijatelji, jaz nisem avtor ampak Nemec, ki je omenjen v prvem postu. Hura torej zanj! Jaz sem samo polenil zadevo in poizkusil vse "črnogorske" metode, da bi bila stvar čim lažja. Pri meni se stvari z nepredelanim rexom niso izšle. Če stvar deluje brez predelave, toliko bolje. Morda pa je res štos samo v papirju in še bolj v čisti ploščici? Mislim pa, da je tip tonerja glavni trik!
Če se to še malo razširi, bo kitajcem zmanjkalo "sadja" Smile




Adi

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 6:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala!

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 6:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Adi, saj vemo, od kje izvira original. Ti si pa še vedno avtor na našem forumu. Z skupnimi močmi pa smo prišli kar daleč, a ne?

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
igo je napisal/a:
Kako sem to ugotovil:
Noter sem Vzporedno potisnil dve ploščici - na izstopu se grobo približujeta druga drugi - niti s precejšnjo silo se ne da vzdrževati vzporednosti.


Dve ploščici gresta popolnoma vodoravno skozi Rexy-ja. In ni važno a sta skupaj ali narazen.

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 11:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zadeva je res super. Problem je samo to, da teh strojev ni videti v trgovinah. Včeraj sem bil v btc pa ga nimajo. Ali kdo mogoče ve kje so še doseglivi.

LP
Matjay

Avtor: BorisPKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 12:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

Danes med malico šel v SPAR in kupil breskvico (v celjskem CityCentru jih imajo še kakih 6 kom), mimogrede sem vzel še mal njihovega "spama" za tiskanje.
Seveda si nisem mogel kaj, da ne bi kar takoj sprobal in primerjal s press n peel folijo.
Testi so pokazali, da so sparove reklame brezdvoma zmagovalci, morem pa v zagovor folije povedati, da sem dokaj neprevidno ravnal z njo, nisem prej očistil prah iz folije.

Z breskvico je likanje zastarelo, ker se popolnoma nič ne razlije tisk. V glavnem neprimerno boljši rezultati kot pa z likanjem (čeprav sem mojstrsko obvladal tehniko s likanjem)

Prilagam slike:
TIV iz sparove reklame je namenoma spraskan, zaradi identifikacije, folija pa je modre barve. Najtajnše linije so 8 milsne (0,2 mm).

Pred jedkanjem:


Po jedkanju:


P.S. A pozna kdo koga, ki bi kupil 40 listov press n peel folije? Sad
P.P.S. Nisem si mislil, da se bom kdaj veselil dne, ko bom dobil domov spar-ov "spam" Shocked

LP
BorisP

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 1:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
matjay je napisal/a:
Zadeva je res super. Problem je samo to, da teh strojev ni videti v trgovinah. Včeraj sem bil v btc pa ga nimajo. Ali kdo mogoče ve kje so še doseglivi.

LP
Matjay


Kje pa si gledal. Včeraj ob 18.00 uri jih je bilo v Sparu še 5 kosov in sicer na papirnem oddelku.

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 2:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nisem šel med tiste police. Otroci so zbirali svinčnike.
Vseeno hvala za sporočilo. Grem danes če bo še. Drugače pa kdaj drugič.

LP
Matjay

Avtor: BozoKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No končno sem prišel do ene naprave (osvetljevalna) se peljal v Celje po lak 501, kupil nov tiskalnik ink jet za tiskanje na folije in kaj zdaj s tem naj počnem?
Thnologija tako hitro napreduje da ji skoraj ne morem slediti.
Ko porabim zaloge presedlam na novo tehnologijo.

Bravo fantje!!!
Tudi malo heca ne škodi.

LP
Božo

Avtor: VajdoKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz nabavil, vendar nisem vzel "breskvic", sem bil prepričan, da so doma, pa so šle en dan prej v reciklažo Rolling Eyes Mi je odletela temperaturna varovalka, pa sem bil kar sam pooblaščeni servis. Sem probal očistiti z acetonom, pa potem čez spustiti, pa mislim da so boljši rezultati. Letim po "breskvice" Laughing

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V Spa*ru (BTC) so samo še tri breskvice.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tele breskvice so očitno postale hit prodaje.... v naslednji rundi se bo Špar založil s folijami za njih :bonk: hysterical

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 7:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rolling Eyes Namen uporabe: "Peach&wash". Mimogrede: kupit sem šel neke druge stvari in kot kaže je Šp*r na Viču kar dobro založen s tem sadjem. Kaj če bi jim predlagali, da nekaj "spama" za forumaše pripravijo nepotiskanega?

Lp, Frenki

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uspelo dobil v sparu. Tako imajo samo še dve. Jasno tudi garancijo sem potrdil. V naslednjih dneh pa akcija.

Lp
Matjay

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
matjay je napisal/a:
Tako imajo samo še dve. Jasno tudi garancijo sem potrdil. V naslednjih dneh pa akcija.


Garancijo Laughing Laughing !
Naslednji, ki gre tja, predlagam, da me pokliče. Prinesem "potujočo" delavnico s seboj, pa bova breskvico predelela kar na blagajni, medtem, ko bo blagajničarka izpolnjevala garancijo.

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi sam sem pravkar postal ponosen lastnik breskvice. V interšparu Vič jih imajo še 5-7. Nisem štel! najprej bom prbal z nepredelanim kot silvo. Če b potreba pa ga bom predelal in vstavil termostat za likalnik.

Avtor: tonkoKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poiskusil sem ročno riniti vezje skozi Rexa (pritisnil sem tipko za izklop pogona valjčkov) in porinil vezje skozi z majhno hitrostjo. Če bi samo zmanjšali hitrost vrtenja bi verjetno dosegli podobno kot z zviševanjem temperature , ker gre valj dokaj hitro se tiskanina v tako kratkem času ne more pregreti. Hitrost motorčka se bi verjetno dala dokaj enostavno zmanjšati z regulacijo z izpuščanjem polperiod npr. PIC12F675+TRIAK.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem kupil še eno breskvico. Sedaj imam predelano in nepredelano. bom videl katera varianta se bolje obnese. Sicer pa sem nepredelano namenil osnovnemu poslanstvu - plastificiranju, predvsem za čelne plošče elektronskih naprav.
V Šparu za Bežigradom, nasproti Ljubljanskih mlekarn, jih imajo še kar nekaj.

lp

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
_ID_ je napisal/a:
Tudi sam sem pravkar postal ponosen lastnik breskvice. V interšparu Vič jih imajo še 5-7. Nisem štel! najprej bom prbal z nepredelanim kot silvo. Če b potreba pa ga bom predelal in vstavil termostat za likalnik.


Ni potrebna nobena predelava. Toliko tiskanin v tako kratkem času še nisem naredil nikoli. Tiskanine so primerlive tistim, ki sem jih delal po foto postopku. Do sedaj nisem z*ajebel nobene - če ne štejem tistega ICD2 klona zgoraj katerega sem skoraj že v celoti zlotal preden sem ugotovil, da je tiskanina premajhna Twisted Evil (BraneZ, če tole bereš preveri tisto, ki sem ti jo dal)
Bom napisal moj postopek izdelave:
-Odrežem primeren kos sparove reklame-tisk na njej ne igra vloge (lepo je da so robovi ravni da ne bo težav s podajanjem papiraja- sam uporabljam škarje na kolešček za rezanje papirja)
-na reklamo natisnem film, ki mora biti zrcalen tistemu, ki ga želimo.
- lepo je da se preveri, če velikost ustreza sploh, če se printa iz pdf -ja kjer lahko velikost spreminjamo (jaz nisem sedaj imam skoraj do konca zlotanega ICD2 klona na katerega ne morem dati podnožij Sad)
- natisnjen film obrežem. Po dolžini ga pustim kaka 2mm po širini pa kak cm več kot je velik film
-odrežem primeren kos pertinaksa, ki naj bo po dolžini enako dolg kot papir s filmom ter malo širši od širine tiskanine.
-segrejem "breskvico"
- film položim na mizo na njega pa kaširan petinaks. (papir s filmom zgoraj/pertinaks z bakrom spodaj) Zadevo poskusim čim bolj centrirat.
-ko je breskvica segreta vse skupaj previdno porinem v njo.
-ker je tiskanina kar precej vroča primem za papir, katerega sem ravno s tem razlogom pustil širšega.
-postopek ponovim 5x
-vse skupaj dam potem pod toplo vodo za 5 minut.
-papir sam odstopi

-naprej sledi klasičen postopek jedkanja

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
...
...
...
naprej sledi klasičen postopek jedkanja
in Branko dobi tiskanino kakšno že dolgo ni imel in to dostavljeno na dom!
Silvo, še enkrat hvala lepa!
Branko

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Copy & Paste od silvota, Samo da dam jaz sprintano reklamo na ploščico.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tonko je napisal/a:
Poiskusil sem ročno riniti vezje skozi Rexa (pritisnil sem tipko za izklop pogona valjčkov) in porinil vezje skozi z majhno hitrostjo. Če bi samo zmanjšali hitrost vrtenja bi verjetno dosegli podobno kot z zviševanjem temperature , ker gre valj dokaj hitro se tiskanina v tako kratkem času ne more pregreti. Hitrost motorčka se bi verjetno dala dokaj enostavno zmanjšati z regulacijo z izpuščanjem polperiod npr. PIC12F675+TRIAK.

Breskvica ima Sinhronski Motorček. Pri 50Hz ima konstantno število vrtljajev.
Ker sem danes skoraj uničil zobnik med motorjem in zgornjim valjem, bo naslednji korak Jermenica 1:4. Tisti zobnik ima Šibko točko - če pride do preobremenitve, se zlomi "D" ležišče in os motorja se zavrti v prazno. Najbolje je zobnik prilepiti na os motorja, dokler je še cel. Na strani valja je ležišče dovolj močno.
LP,
Igor

Avtor: invisibleKraj: Lj PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz sem delal gužvo v In***, na odelku za sadje. Vzel sem predtazadnjo v BTC-ju.

O postopkih ste že pred mano vse napisali zato samo ideja za lepilni trak, in sicer ličarski trak ('ta papirnat selotejp').

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mirkatmir je napisal/a:
Copy & Paste od silvota, Samo da dam jaz sprintano reklamo na ploščico.


Jaz dam papir spodaj z edinim razlogom - da lahko ploščico potem na drugi strani primem za papir (ker je le ta vroča- papir pa ni posebej)

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem preletal vse trgovine na Jesenicah ampak na žalost nisem našel nobenaga laminatorja .
Če kdo ve kje na Jesenicah ali bližnji okolici se še da kupit to zadevo naj prosim napiše .
Sem si pa napravil zalogo reklam Smile
Hvala

Avtor: bungeeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Te breskvice so pa res popularne in ste me povsem "zrajcali". Nisem pa nikjer v temi zasledil (ali pa sem spregledal) koliko stanejo teli laminatorji??

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bungee je napisal/a:
Te breskvice so pa res popularne in ste me povsem "zrajcali". Nisem pa nikjer v temi zasledil (ali pa sem spregledal) koliko stanejo teli laminatorji??


Spregledal. Nekje (1. ali 2. stran) piše da je Rex 18€ Wink

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Breskvica ima Sinhronski Motorček. Pri 50Hz ima konstantno število vrtljajev.

Kaj pa če bi motorček zamenjali s kakšnim DC motorjem s prenosom?
Potem enostavno spreminjamo hitrost laminatorja.
Mogoče je to celo enostavneje kot menjava termostata.

Doma imam en kitajski laminator A3 formata z nastavljivo hitrostjo.
Ko sem ga odprl, sem videl da je za pogon kar motorček za brisalce avtomobila.

LP

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mi747 je napisal/a:
Doma imam en kitajski laminator A3 formata z nastavljivo hitrostjo.
Ko sem ga odprl, sem videl da je za pogon kar motorček za brisalce avtomobila.
LP

Kaj čakaš! Porini tiskanino s predlogo na spamu noter in poročaj.

Avtor: tonkoKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 10:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
igo je napisal/a:

Breskvica ima Sinhronski Motorček. Pri 50Hz ima konstantno število vrtljajev.

Z izpuščanjem polperiod v bistvu zmanjšaš frekvenco. S triakom spustiš skozi samo vsako 4. , 6. ali 8. polperiodo.

vsaka 4. polperioda f=16.6Hz
vsaka 6. polperioda f=10.0Hz - to naj bi pomenilo 5x manjšo hitrost
vsaka 8. polperioda f=7.1Hz

Nekje imam takšen regulator že narejen , bom mogoče jutri probal in povem če se bo obneslo. Problem bi lahko bil premajhen navor ali pregrevanje motorčka.


Nazadnje urejal/a tonko Sob Mar 03, 2007 7:34 am; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: BorisPKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 11:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bungee je napisal/a:
Te breskvice so pa res popularne in ste me povsem "zrajcali". Nisem pa nikjer v temi zasledil (ali pa sem spregledal) koliko stanejo teli laminatorji??


brekvica stane natačno 18,69 €

LP
BorisP

Avtor: BorisPKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2007 1:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem danes malenkost modificiral breskvico in sicer zgornji pokrov sem dvignil s pomočjo podložk za 1mm, ker mi je prej plastika malce drgnila po pertinaksu.

Sedaj sem pa resnično zadovoljen... Laughing

LP
BorisP

Avtor: NeoTOKraj: Trzic PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 3:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Katere tiskalnike uporabljate in kakšne so vaše izkušnje pri temlem postopku s prenosom tonerja? So med tiskalniki lahko razlike?
Razmišljam namreč o nabavi laserskega tiskalnika, ki bi bil namenjen predvsem za tale postopek. Ima kdo Brother HL-2030, ki se ga dobi za nekaj več kot 80€?

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 4:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, da večina uporablja HP. Jaz imam HP1020 in sem zadovoljen. Tudi cenejši HP1018 bo ravno tako v redu. So pa še cenejši. Boljši je tisti printer, ki "peče" pri nižji temperaturi. HPji to delajo pri 150°C, kakor mi je povedal serviser.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 5:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
borber je napisal/a:
Mislim, da večina uporablja HP. Jaz imam HP1020 in sem zadovoljen. Tudi cenejši HP1018 bo ravno tako v redu. So pa še cenejši. Boljši je tisti printer, ki "peče" pri nižji temperaturi. HPji to delajo pri 150°C, kakor mi je povedal serviser.

Think
Naslednji korak bo "Modifikacija tiskalnika, da peče toner pri Nižji temperaturi" Very Happy Laughing .
LP,
Igor

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2007 5:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
igo tonerji so različni in tudi temperature "pečenja". Verjamem, da manjša je, bolje je za Rexa ali Breskvo. Ni jih treba navijati preko 200°C, kar so nekateri poizkušali.

Pred kakim letom sem uporabljal Xerox DocuPrint, press'n'peel in likalnik. Rezultati so bili nezaneslivi in veliko slabši, kot sedaj.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 12:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Res je vse v tonerju. Sam imam HP4L, HP4P, HP4M.
Niti slučajno niso enaki. Najboljše rezultate dosegam z HP4L. No klub temu moram toner segreti preko 200°C, da so rezultatu kolikor toliko dobri. Če so ploščice večje, jih laminator ne more v trenutku dovolj segreti. Uporabim industrijski fen in jih predgrejem.

Avtor: BluPhenixKraj: Sežana PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 10:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uh to pa moram tudi jaz nabavit! Kolko pa je cena teh breskvic? Very Happy

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 10:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Popravek
Spar reklam ne tiskajo v Delovi tiskarni, papir pa imajo. Ostanke v rolah so mi šenkali.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 10:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
poročaj če ta papir "funkcionira". Lahko, da se še dodatno obdela ob tisku...

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 11:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
"Funkcionira" enako, kot Spar reklame. Na hitro, pa med obema ni kakih razlik ne po debelini ne po lesku. V vodi se enako hitro razmoči in printer ga ne mečka, kot mi je reklame. Skladiščnik mi je pokazal par različnih, teže 45g/m^2, ki pa niso bili svetli in na koncu prinesel tega, ki ima težo 56g/m^2.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 11:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Emmm.. in kje se dobi tega "skladiščnika" Laughing Laughing

Če delaš enostransko TIV, še ni tak problem, a pri dvostranskem, je zelo lepo, če ni potiskan.

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 12:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Delo na Slovenčevi v Ljubljani, med Kuverto in Mercatorjem, na koncu hale na nasprotni strani od vratarja.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 12:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malo je porozno.. Ampak boš spremenil kake parametre, pa bo bolje. Sicer pa retuša dela Laughing .

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 6:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
RGorazd, ne me hecat. Črte 0.01mm...? Daj popravi svoj post.

Avtor: jurKraj: [color=zelena]Ljubljana[/color] PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 9:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Včeraj sem kar tako za vsak slučaj kupil v Sparu en Peach. Je prodajalka hotela vedeti, zakaj se kar naenkrat to tako prodaja: Gospa, za sušenje denarja, takoj po tiskanju. Ko sem odhajal, so se pripeljali policaji. Upam, da je to bilo naključje.

Jur

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 11:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Laughing /\


Ali kdo mogoče ve ali se še kje na Jesenicah dobi tole breskvico , sem iskal pa nič našel .
Mogoče bi mi jo lahko kdo poslal po pošti , če se sploh še da kupit v Sloveniji Smile
[/code]

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 11:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Treba je vprašati pri Sparu ali Hoeferju v kateri trgovini v Sloveniji jih še imajo. Pri Hoeferju sem dobil odgovor v 10tih minutah. To je bilo pred 10timi dnevi.

Avtor: RobbbyKraj: okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 11:29 am    Naslov sporočila:  plastifikator
----------------------------------------------------------------------------
Meni je pred 5 dnevi povedala u Hoferju, da lahko v 14 dneh pričakujemo novo akcijo plastifikatorjev, po še nižji ceni kot je bila sedaj. Za vse tiste, ki jih še nimamo Smile.

Avtor: jurKraj: [color=zelena]Ljubljana[/color] PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 2:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Avtor: RGorazdKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 7:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A se samo meni zdi, ali tle manjka par postov?


LP Gorazd

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 7:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
RGorazd je napisal/a:
A se samo meni zdi, ali tle manjka par postov?


LP Gorazd


Drži ***Klik***

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem naredil preiskus. Pečenje na nepredelanem stroju z 5 kratnim valjanjem. Odtis se je lepo prijel, ampak je bil s strukturo papirja, zato robovi niso ostri. Ampak za prvič je dobro. Printanje ni bilo najboljše. Jedkal sem z kislino in peroksidom cca 15min. Z malo več poiskusi bo boljše. Material vitroplast za tiskanine sem dobil na brnčicevi pri just.

LP
Matjay

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pertinax in vitroplast se dobi v vseh trgovinah z elektrotehniko.

Avtor: TECHNICKraj: Senovo PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 9:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi meni se zdi ta postopek precej zanimiv, le da bi ga poskusil z likalnikom. Poleg tega da naredim približno eno vezje na mesec, so ta vezja tudi zelo preprosta in ne rabim nevem kakšne kvalitete.

Sedaj pa ma zanima kakšen papir je najbolj varno uporabiti. Printal bi namreč v najbližji knjižnjici, kjer imajo laserski tiskalnik in ne bi rad noter rinil spar-papirja. Confused
S kakšnim papirjem ste v kombinaciji z likalnikom dosegali dovolj dobre rezultate?
Vem, da se da s foto-papirjem, kot je opisano tukaj http://www.geocities.com/jf_moreira/pcb_en.html

Izkušnje? Smile

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 10:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
serdzodj je napisal/a:
jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp


Pošlji kak GSM na ZS, prvič, ko se bom vozil tam okrog te pokličem. Imam kar nekaj tega.

Avtor: VladekKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 12:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Kakšna je primerjava med opisanim postopkom ter postopkom s pozitiv20 oz P510?

Gledam vse te lepe slike, pa se mi zdi, da je to boljše od fotopostopka. Je hitro, dokaj zanesljivo, ni prahu(!) pa linije zgleda, da so lahko tanjše kot pri fotopostopku.

Ali pa se motim?


P.S. Po službi hitim v BTC, se ve po kaj. Smile


lp

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 3:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vladek je napisal/a:
Ali pa se motim?

Motiš se ! Fotopostopek je še vedno boljši od tega. Vsaj kar se natančnosti tiče, še posebej, če naredimo film z fotoosvetljevalko.
Je pa tale postopek za večino amaterskih stvaritev izredno primeren, ker zadovoljuje zahteve in je bistveno hitrejši od fotopostopka.

Avtor: TECHNICKraj: Senovo PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 6:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ni mi jasno ali moram kupiti foto papir (za fotografije) za ink-jet ali za laserske tiskalnike?

Tukaj je najbrž poanta, da se toner ne prime preveč na papir, saj mora iti iz papirja na tiskanino.

Ali je uporaba papirja koledarjev dovolj varna? Se lahko tiskalnik kako poškoduje?

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 7:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Printa se na reklame teh trgovin, kjer prodajajo ta specialni stroj. Debelejši papir potrebuje več časa za gretje, zato ni primeren. Papir nesme vpijati barve.

LP
Matjay

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 7:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni je Kyocera 1920 tanke šparove reklame packala s prahom, zato sem vzel koledarje. Samo da je papir rahlo povoskan pa gre.

Najslabše kar se ti lahko s takim papirjem zgodi v tiskalniku je "Paper jam"

Avtor: TECHNICKraj: Senovo PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 9:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:
Najslabše kar se ti lahko s takim papirjem zgodi v tiskalniku je "Paper jam"


Ravno to me skrbi, ker nimam laserskega tiskalnika in bi tiskal v knjižnjici, kjer ga imajo. Rolling Eyes
Najbrž bom nabavil foto-papir namenjen za laserske tiskalnike.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 10:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VolkD je napisal/a:
serdzodj je napisal/a:
jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp


Pošlji kak GSM na ZS, prvič, ko se bom vozil tam okrog te pokličem. Imam kar nekaj tega.

Jaz bi drugače rabil bolj velike plošče(euro formata), drugače pa če bi mi kdo povedal kje se to v lj da kupit bi bil vesel, ker rabim čimprej.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 11:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
HTE na Roški cesti, IC na Vodovodni, Just na Brnčičevi, Conrad v Grosupljem.

lp

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 11:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slowfly je napisal/a:
HTE na Roški cesti, IC na Vodovodni, Just na Brnčičevi, Conrad v Grosupljem.

lp

hvala

Avtor: TECHNICKraj: Senovo PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 2:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No sem poskusil tiskati v knjižnjici in je šlo brez problema - to pišem iz knjižnice. Doma pa poskusim kako bo šlo z likalnikom ... Smile

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 7:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Interspar na Vicu jih ima na zalogi se nekaj (poglej zgornjo polico, ce jih na srednji ni vec videti) ... potrdili so garancijo in niso sprasevali za namen Laughing

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 7:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko bo imel vsak član foruma svoj laminator, me zanima kaj bodo trgovine z novonaročenimi zalogami ?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 7:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VolkD je napisal/a:
Ko bo imel vsak član foruma svoj laminator, me zanima kaj bodo trgovine z novonaročenimi zalogami ?


Darko to še ni najhujše. Naslednjič bodo sigurno v akciji folije za laminatorje. hysterical

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 7:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Naslednjič bodo sigurno v akciji folije za laminatorje. hysterical
Pa bomo delali prednje plošče poceni!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 8:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
Naslednjič bodo sigurno v akciji folije za laminatorje. hysterical
Pa bomo delali prednje plošče poceni!


Je na foliji lepilo? Se zlepi na aluminij?

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 8:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VolkD je napisal/a:
Ko bo imel vsak član foruma svoj laminator, me zanima kaj bodo trgovine z novonaročenimi zalogami ?


Laughing Mi jih bomo pokupili! Zaradi silne kvalitete izdelave laminatorjev, se mi zdi, da bo to bolj kot ne "kratkočasna" zadeva. Sicer pa, če bo cena še nižja, nič hudega.

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 8:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A imajo tiste folije dejansko kaksno moznost uporabe za kaj drugega kot za plastificiranje jedilnikov in podobnega ? Prodajalec mi jih je ponujal medtem ko sem z Darkotom klepetal po telefonu, pa sem cisto pozabil pogledati ceno, ko sem jih odlozil nazaj na polico ... najbrz niso drage, ce so na oddelku z masinami po kitajskih cenah Laughing

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 8:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako pa naredite prednjo ploščo, ker če daš med aluminij in folijo papir, potem se folija zalepi le na papir. Kako potem še papir lepo prilepiš na aluminij, da je lepo gladko. Ali se mogoče da tudi brez papirja, da bi recimo na folijo sprintal in potem folijo z luminatorjem nalepil na aluminij, samo folija se verjetno krči pri segrevanju.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 8:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ta prednja plošča je narejena tako.

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 8:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izdelava čelnih plošč je zelo enostavna z uporabo SAMOLEPILNIH folij za plastificiranje. Narišeš npr. v Corelu - natisneš - plastificiraš - prilepiš - gotovo.
Če je čelna plošča manjših dimenzij lahko namesto samolepilnih folij uporabiš navadne folije in jih prilepiš s pomočjo 5cm širokega dvostranskega selotejpa.
Obstajajo tudi mat folije za plstificiranje, kar da včasih še lepši izgled.
Samolepilne folije sam nabavljam v trgovini Infokart v Lj.

LP

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 9:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Natisneš kam?na papir in potem papir prilepiš s pomočjo folije ali kako?ali natisneš na folijo direktno?

Avtor: ceroKraj: vipava PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 9:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Natisneš na folijo kar direktno potem pa to prilepiš na čelno ploščo.Sam dam potem čez to folijo še eno prazno folijo za zaščito tiska prad praskami.

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 10:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja v mojem postu jaz govorim o folijah ( drug naziv: srajčke ) za uporabo v plastifikatorju, saj se
cela tema nanaša na plastifikatorje.
To pomeni da natisneš na poljuben papir in s poljubnim tiskalnikom in potem to plastificiraš.
Mislim pa da cero govori o klasičnih samolepilnih folijah. Malo zmede.

LP

Avtor: VajdoKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 8:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Folijo daš na pol, da dobiš dve polovici. Nato natisneš prvo ploščo na samolepilno etiketo a4, položiš gor 1/2 folije in lamineraš. Dobiš nalepko z plastificerano prvo stranjo.

Avtor: VladekKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 10:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni.

Sem ponosen lastnik nove breskvice. Prvi vtisi so zelo dobri.

V enem od prejšnjih postov sem spraševal o razliki med foto postopkom in postopkom s plastifikatorjem. Dare je odgovoril, da je fotopostopek vsekakor boljši, kar se kvalitete tiče. Verjamem, da je tako, če delaš filme, tako kot to počne Dare. Jaz delam filme na paus papir. V tem primeru, pa mislim, da je postopek s plastifikatorjem vsaj tako dober, če že ne boljši.

Sem pa probal narediti PCB z zares tankimi linijami, kjer sem imel zaradi kvalitete filma probleme tudi s fotopostopkom. Kot se vidi na sliki, se zaradi premajhnega prostora med linijami ponekod le te zlepijo.



A se kdo doma loteva tudi takšnih zadev?


Tiskalnik je hp 1300n, spar reklame, breskvica.


lp
Vladek

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 12:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoce lahko zmanjsas kolicino tonerja, ki bi ti ga tiskalnik natisnil. Recimo 1200 dbi eco mode. Ne vem kako se bo obneslo potem z jedkanjem... Porocaj.

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2007 7:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Razdalje med vezicami manjše od kakih 7 milsov so problematične, ker jih printer ne zmore dobro natiskati. Pride do zlivanja vezic in tudi robovi vezic niso ostri, kot sicer. To bo nekaj v zvezi s električnim poljem na papirju v postopku tiskanja.

Avtor: NeoTOKraj: Trzic PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2007 10:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tako... Pa sem še jaz uspel tole stestirat.
3 mils povezave se da nekje s 50% uspešnostjo naredit Very Happy (natisnil sem 5milsov, ampak mi je baker tudi pod tonerjem pojedlo, tako da so povezave zdaj 2.5-3mil široke).
10 mils povezave 20 mils narazen pa so brezhibne.

Avtor: VladekKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 11:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Končno mi brez velikih muk uspelo.

Napaka je bila storjena že na začetku, saj je po defoultu bila resolucija tiskalnika nastavljena na 600dpi grrrr.

Delal sem spet tako, kot sem opisal v prejšnem postu. Linije mi je zdaj zlepilo le tu in tam, tako, da sem jih z nožkom popravil
v slabih treh minutah. Jedkanje pa je šlo BP, malo dela bo še potrebno z nožkom.




in po jedkanju:




S tem postopkom sem prezadovoljen, tako, da gre oprema za fotopostopek na podstrešje. S55M, ki pa je postopek "odkril" na netu, pa ima najmanj
pir v dobrem.

lp
Vladek

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 8:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen, Vladek!

Saj ne, da bi ti hotel pokvariti veselje, vendar bi tvoja ploščica morala izgledati nekako takole. Tvoja sicer ne izgleda slabo, vendar ji manjka kar precej mase.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2007 8:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na drugi strani pa takole, saj je ploščica dvostranska.

Avtor: DjurodrljacaKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 6:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Fantje, ali ste vi sploh prebrali navodila. V njih piše:

Kovinskih predmetov ne smete plastificirati. Wink

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 7:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V raznih navodilih piše marsikaj, za kaj pa boš zadevo uporabil pa je tvoja stvar! Seveda vse v mejah normale!

PS: v mojih navodilih ni nobenega podatka o tem, da koviskih delov ne smeš "plastificirati".

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 7:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prepoved plastificiranja kovinskih predmetov je samo zaradi varnosti uporabnika in mi tu smo sami štromarji.

Avtor: ceroKraj: vipava PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 11:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ja tista omemba je tam samo zaradi garancije.Če pa načrtno veš da ne boš več rabil garancije lahko noter nasadiš tudi rože Laughing ,če je stvar tvoja.

Avtor: VladekKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2007 9:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slowfly kaj naj povem, zardevam Brick wall

Na spodnji strani sem dodal maso, na zgornji strani pa sem jo od silnega navdušenja pozabil dodati. In priznam, da verjetno tega nebi opazil niti, ko bi vrtal luknje, šele ko bi vijase lotal nekam v prazno, bi mi kapnilo.

Polepšal si mi dan, sem se na tešče na svoj račun nakrohotal.


lp

Avtor: DjurodrljacaKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2007 7:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem naredil prvo vezje s pomočjo breskvice. Na žalost sem naredil napako pri zrcaljenju in imam sedaj zrcalno vezje, tako da bom moral še enkrat narediti vezje.

Sem pa z istim postopkom naredil še montažni tisk in kar dobro izgleda.

Avtor: DjurodrljacaKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2007 7:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam pa še eno vprašanje. Bi se dalo na ta način narediti še "solder mask", torej bi pobarval vse razen padov, kjer se bo spajkalo. Ne vem pa, če bi toner zdržal temperaturo spajkalnika.

Avtor: NeoTOKraj: Trzic PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2007 6:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Djurodrljaca je napisal/a:
Imam pa še eno vprašanje. Bi se dalo na ta način narediti še "solder mask", torej bi pobarval vse razen padov, kjer se bo spajkalo. Ne vem pa, če bi toner zdržal temperaturo spajkalnika.


Žal ne bo šlo, ker je so bakrene povezave dvignjene nad podlago in se okoli povezav ne bi sploh nič odtisnilo.

Avtor: BluPhenixKraj: Sežana PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2007 9:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No končno sem si tudi jaz omislil breskvico.

Nekaj porodnih krčev, nato pa brez problema.

Sem pa opazil eno zanimivost. Zadeva je boljše narejena ko je printana na čim bolj barvast papir in ne na čim bolj beli. Tiskal sem na letake trgovine in tam, kjer so bile kakšne črke, sadje in kaj podobnega je ostal baker popolnoma cel. Kjer je papir bel je pa malo požrlo. Opazil sem v bistvu da se pri prenosu tonerja (nemodificirana breskvica ~10 prehodov) prenese tudi barva letaka in zgleda naredi boljšo masko kot samo toner s printerja. Bom še malo sksperimentiral, ko bo kaj več časa.

Aja printer je konica minolta.

Avtor: Big PoppaKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 10:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vedno sem se izogibal temu,da bi sam delal tiskana vezja (nanašanje fotolaka in osvetljevanje se mi zdi nepojmljivo,da bi se jaz z mojimi rahlimi živci lotil Very Happy ).
Zdaj pa berem tole temo in me je tako zagrabilo,da sem še jaz letel v špar po ta čudežni strojček,ker se mi zdi enostavno fenomenalen postopek.Se bom v bližnji prihodnosti lotil...

BorisP,če bom imel pa kakšne težave se pa oglasim. Cool

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2007 10:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Big Poppa je napisal/a:
Vedno sem se izogibal temu,da bi sam delal tiskana vezja (nanašanje fotolaka in osvetljevanje se mi zdi nepojmljivo,da bi se jaz z mojimi rahlimi živci lotil Very Happy ).

Nič strašnega ni. Le nekaj več časa vzame. Pa malo preveč fame so ljudje naredili okrog tega.
Tole z laminatorjem je seveda bolj priročno, a zakakšne stvari, ki morajo biti hudo natančno narejene bomo še vedno potrebovali lak in razbite cestne svetilke.

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 1:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No, pa sem tudi jaz nabavil breskvico. Spravil sem se poskušat in že v prvem poskusu dobil odličen rezultat. Zatem smo se v službi spravili k delu znanstveno. Naredili smo preizkusno tabelo (s črtami različnih debelin) in jo različno laminirali, poskusili različen papir in prišli do naslednjih ugotovitev:

1. najboljši je res papir za reklame, ki je tanek in v vodi hitreje odstopi, kot pa debelejši

2. rezultat je boljši, če je papir pobarvan, kjer ni barve, nam pri jedkanju baker rahlo površinsko nagrize (je hrapav)

3. če ti papir mečka pri tiskanju, ga pred tiskanjem prilepi s "krep" lepilnim trakom na navaden list papirja

4. rezultati so identični ob 4, 5,6,7,8,9 in 10 kratnem laminiranju

5. hrapav baker pri cinanju zelo lepo pokrije, pri srebrenju je tam površina rahlo motna, gladek del se bolj sveti; funkcionalno je povsem v redu

Uporabili smo nepredelano breskvico, ki je lepo "požrla" več različnih debelin ploščic za vezja. Laminirali smo torej na 120 stopinj (podatek na laminatorju).

Tiskali smo s HP1020 in s Samsungom ML-2250.

Pol ploščic smo jedkali z bolj agresivno raztopino, polovico pa počasi, z razredčeno mešanico solne kisline, peroksida in vode.

Skratka, odlična zadeva za hitro izdelavo prototipov v službi ali za hobi serije (2-3 kose) doma. Priporočamo Cool

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 2:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Eno provokativno vprašanje. Je kdo poizkusil po, večkratni uporabi z PCB, plastifikator uporabiti za to kar je namenjen? Se pravi plastificirati. Confused

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 2:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot namig. Rex-e so spet dobili v Hoferju Smile Cena je ša manjša kot je bila prej.

Avtor: BorisPKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2007 3:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Big Poppa je napisal/a:
Vedno sem se izogibal temu,da bi sam delal tiskana vezja (nanašanje fotolaka in osvetljevanje se mi zdi nepojmljivo,da bi se jaz z mojimi rahlimi živci lotil Very Happy ).
Zdaj pa berem tole temo in me je tako zagrabilo,da sem še jaz letel v špar po ta čudežni strojček,ker se mi zdi enostavno fenomenalen postopek.Se bom v bližnji prihodnosti lotil...

BorisP,če bom imel pa kakšne težave se pa oglasim. Cool


O pozdravljen,

ja ti se kar oglasi, pa ti pokažem, kako gre preden se odločiš za nakup...

LP
BorisP

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 1:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem bil v H pa niso imeli nič . Ali lahko prosim kdo pove ali je v Lescah kaj breskvic ?
Hvala.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 8:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Breskvic ne, če imajo, imajo Rex-e. Ne vem pa koliko jih je še oz. ali jih je že zmanjkalo.

Avtor: matejsKraj: Koper PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 9:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ferdo je napisal/a:
............
poskusili različen papir in prišli do naslednjih ugotovitev:

1. najboljši je res papir za reklame, ki je tanek in v vodi hitreje odstopi, kot pa debelejši

2. rezultat je boljši, če je papir pobarvan, kjer ni barve, nam pri jedkanju baker rahlo površinsko nagrize (je hrapav)
...................


Ko sem jaz delal s to metodo, mi je najboljše uspelo, če sem uporabil zadnji del nalepke (tisti papir ki ga ponavadi zavržemo). Ko se ohladi pa sam odstopi.

lp

Avtor: BluPhenixKraj: Sežana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 11:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
2. rezultat je boljši, če je papir pobarvan, kjer ni barve, nam pri jedkanju baker rahlo površinsko nagrize (je hrapav)


Isto sem jaz ugotovil. Zgleda da barva, ki jo toner pobere s sabo dodatno (in boljše) zaščiti baker kot sam toner. Opazil sem tudi, da nekatere barve delujejo boljše kot druge. Verjetno zato, ker so nekatere sestavljene iz več pigmenta (CMYK se bolj križajo pri določenih barvah). Trenutni favorit je zelena. Bi se pa verjetno splačalo poizkusiti tudi s kakšnimi letaki, ki so velikokrat enobarvni. Bom poročal, če bo čas bom naredil eno malo primerjavo s fotografijami.

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 12:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Printam na enak papir, kot za reklame le da je nepotiskan (iz tiskarne). Pečem na Rexu na 200°C dvakrat do trikrat. Površina je brezhibna, ni nagrizena

Avtor: ladoKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 3:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Borber lahko napišeš kako tiskarji rečejo temu papirju?! ....

lp

lado

Avtor: FreeLancerKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 5:20 pm    Naslov sporočila: icon_cool 
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav vsem skupaj ..
Danes dopoldan sem imel malo več časa in odločnosti,da si poiščem "svojo breskvico" in sicer v Ljubljani ..situacija je sledeča:

Sxxr-Bežigrad .. zadnjo je nekdo kupil 20min pred vami ..ne bomo več naročali (odgovor nekoliko naveličane trgovke)

Sxxr-Vič .. ne nimamo več ..mogoče bomo še dobili pošiljko

Hxxxr .. Žal nimamo..zmanjkalo

Sxxr-BTC .. ja,počakajate...ja še je nekaj kosov.. Smile tamle gor na polici poglejte

Vzel 2 kosa (1 rezerva) ostalo je še 14 kosov na polici

V nedeljo pa bo malo več časa,da še sam poskusim tole "mašinco" ..sem bil kar nekaj časa 'out' z raznimi pcb projekti (ahhh..v omari in predalu je še precej nedokončanih 'projektov', ki čakajo na oživitev)

LP

Avtor: trully1Kraj: Železniki PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 6:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo
Mene pa zanima kako vi printate na papir od reklam. Meni se papir vsakič zatakne oz. ga ne potegnje ven. V tiskalnik ga potegne lepo, ven pa ne pride in javi "paper jam". Ko ga potegnem ven, je na njem prah(nezapečen) od tonerja. Probal pa sem na papir od skoraj vseh trgovskih firm. Imam pa Brotherja HL-1430.
LP Matjaž

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 6:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če ima kdo težave s podajanjem lahkega papirja, je najbolje da ga na vrhu s selotejpom prilepi na običajen A4 list.

Avtor: trully1Kraj: Železniki PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 7:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa ne obstaja možnost, da se selotejp zaradi vročine odlepi in prilepi kam drugam, kamor se ne sme?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 7:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
trully1 je napisal/a:
Pa ne obstaja možnost, da se selotejp zaradi vročine odlepi in prilepi kam drugam, kamor se ne sme?


Tudi meni HPLJ1020 včasih ne potegne dobro papirja. Zato uporabljam prav zgoraj opisano metodo.

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 7:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za lepljenje uporabljajte papirni, krep lepilni trak. Plastičen, tisti beli se bo stopil.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 7:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
borber je napisal/a:
Za lepljenje uporabljajte papirni, krep lepilni trak. Plastičen, tisti beli se bo stopil.


Se ti je to zgodilo ali govoriš "na pamet" ? Ravnokar sem sprintal eno vezje. Uporabljen običajni prozorni selotejp. Na listu je še sled pickup koleščka, ki je umazan od tonerja. Malo prej mi je namreč sam reklamni list zmečkalo.

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 10:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Klinac. Površno bereš poste. Rekel sem "tisti beli", ti pa "prozoren".

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 10:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
borber je napisal/a:
Klinac. Površno bereš poste. Rekel sem "tisti beli", ti pa "prozoren".


Pa se ima čas stopiti, saj gre le delček sekunde žez grelec? Sam pri tisku izberem še tisk na prosojnico. Mislim, da so takrat temperatire še nižje?

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 10:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče pri višjih temperaturah res stopiš lepilni trak. Meni se je nekoč spacal , ko sem uporabljal likalnik.
P.S. Danes sem tudi sam nabavil laminator so imeli še štiri v Lescah in sicer REXy-je
Zanima me ali je kaka razlika med postopkom z breskvico in REXyjem mislim nemodificiranima.
Hvala

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 12:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 12:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo ne ugibaj ampak probaj.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 6:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
borber je napisal/a:
Silvo ne ugibaj ampak probaj.


Še vedno ne vem za kak selotejp gre v tvojem primeru. Sam uporablam tistega običajnega pisarniškega.

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 9:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Borber najbrž govori o tistem mat-belem (postane prozorno samo ko je na nekaj nalepljeno), ki se v laminatorju stopi, kakor, da bi bil iz voska, in posvinja valje in vso okolico Sad

Avtor: borberKraj: LJUBLJANA PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 9:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Točno tako s55m. Prej sem delal s Press'n'Peel in se mi je zdelo škoda folije pa sem enkrat kose zlepil s takim trakom. Moral sem printer skoraj podreti, ko sem čistil.
V Rexu na 200°C pa papir na prilepim na ploščo na sprednjem koncu s krep lepilnim trakom.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 12:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živjo
Jaz pa uporabljam nepredelano breskvico in tiskalnik HP laser jet 4L in imam probleme, ker se toner ne prime dovolj na baker in potem lahko v topli vodi vse skupaj dol potegnem, le na nekaj mestih se lepo prime. Kaj mislite da bi lahko bil problem. Ploščico spustim skozi laminator 10x do 11x

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predvidevam, da se toner tvojega tiskalnika peče na večji temperaturi. Potrebna bo predelava oz. menjava tiskalnika.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predelava breskvice ali tiskalnika? Zdaj poskušam s papirjem od nalepk, upam na boljše rezultate.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Oprosti, slabo izražanje. Predelava breskvice. Treba jo bo spraviti na malce večjo temperaturo. Meni je pomagal VolkD, njemu pa S55m. Izbiraj Smile

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 1:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kje pa bi dobil primeren termostat(oz. termostate, ker sta dva v breskvici)?

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 2:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Naslikano natanko na tretji strani te teme. Rabiš pa en termostat od tiskalnika, ki je nastavljiv.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 2:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najbrž si mislil termostat od likalnika? A mogoče veš tudi do koliko stopinj "preživi" breskvica, in kolikšna je maksimalna temperatura termostata iz likalnika?

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 2:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
serdzodj je napisal/a:
Najbrž si mislil termostat od likalnika? A mogoče veš tudi do koliko stopinj "preživi" breskvica, in kolikšna je maksimalna temperatura termostata iz likalnika?


Nikakor nad 220 st C! Se začne topiti. Maximalna temperatura termostata iz likalnika je tolikšna, da je grelci v breskvici ne bodo nikdar dosegli (regulacija je čisto mehanska z navojem in navzgor gre po moje tudi čez 400 stopinj). Ko imaš že eno predelano breskvico, lahko na drugi temperaturo nastaviš z opazovanjem (poslušanjem) tiste že umerjene, pod pogojem da obe startata s sobne temperature. Pogoj je tudi, da lahko termostat nastavljaš ob popolnoma zaprti ali odprti breskvici (enako zaprta-odprta, kot tista že umerjena.Razlika bo minimalna.
Z 240 stopinjami C sem "stopil" REX-a, da ni več uporaben, saj so se valji deformirali in niso več okrogli, da o plastičnih nosilcih ne izgubljam besed Sad . Upam, da je moja izkušnja dovolj za vse. Ni slabo, če se valji vrtijo še vsaj 5 minut po izklopu grelcev.

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 5:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam reklamni papir vedno prilepim na A4 list, navaden pisarniški papir in to obvezno s krep selotejpom ("abdek" trak po domače). Prej mi je Samsung mečkal reklame. Breskvica deluje na 120 stopinj Celzija, kar je verjetno premalo za toner. Zanima me, če kdo ve na koliko greje REX? Očitno bom moral narediti tudi sam modifikacijo, da bo nanos tonerja lep in površina bakra lepo gladka povsod na vezju.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 9:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V breskvici sem, zamenjal termostata z termostatom iz likalnika in dodal še stikalo za izklop grelcev(po nasvetu s55m). Temperaturo sem pa naravnal kar na otip in se zdaj toner lepo prime na baker. Tiskalnik imam pa očitno slab, ker so vezi že na papirju zelo porozne, po jedkanju je bila pa cela ploščica porozna.
Ali bi se toner kaj razlezel po površini če bi bolj pogrel?

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 10:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tomaž, poglej, če ti printer v nastavitvah slučajno ne printa na "šparoven" način. Mora printati s čim večjo gostoto (najbrž 600dpi) Torej, Printers and faxes-properties-general-printing preferences in nastaviš najvišjo gostoto in odstraniš kljukico pri econo mode, če se slučajno tam nahaja.

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 1:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Toliko časa že kurite to temo, da sem moral probat ... Laughing

Od začetka seveda obup in Evil or Very Mad ... potem pa sem k LaserJet 4L na 300 dpi in plastifikatorju s prenizko temperaturo v pomoč dodal še bel povoskan papir za zavijanje salame in 400 stopinj vroč zrak iz rework štacjona ... in rezultat ...



Ploščica je žrtveno jagnje in ima zato gor še beli tisk širine 0,1mm, ki se že v osnovi ni dobro natisnil na papir.

Jutri (no že danes) sledi še jedkanje s finimi SENOtovimi kristali.

Avtor: BluPhenixKraj: Sežana PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 1:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
U res papir za mesnine. To sem tudi jaz enkrat nafehtal v trgovini, kar sem probal je šlo odlično. Bo treba spet kaj poskusit. Je pa problem to, ker se v vodi ne topi tako dobro.

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 2:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne rabiš nobenega "odtapljanja" z vodo! Po 10-ih valjčkanjih in pomoči vročega zraka ta papir še iz vroče ploščice skoraj sam odstopi brez sledi kakšnih črnih pikic na njemu. Smile

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 12:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam na Laser jet 4L nastavljeno maximalno resolucijo in brez "šparanja" tonerja, ampak je tisk na katerikoli papir porozen, ploščica je pa po jedkanju zelo groba in vezi so ponekod prekinjene.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 1:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zmanjkuje tonerja?

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 1:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Možno, ker sem tiskalnik dobil takorekoč zastonj. No povoskan papir je zakon, po dveh valjčkanjih na predelani breskvici(nevem koliko stopinj- ploščice ne morem držati v rokah) je toner "prilepljen" na baker, papir pa odstopi sam od sebe in ga bi bilo možno uporabit celo večkrat.
Problem je le v gostoti tonerja zaradi slabega tiska.

Avtor: ceroKraj: vipava PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 2:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hja, to s tem povoskanim papirjem sem imel tudi jaz v mislih že dalj časa.
Edina stvar pri tem papirju, ki si mi zdi malo sumljiva je prenos tonerja pri lasercu.Ta papir se da dosti bolj naelektriti kot navadnega, in ne vem kako vpljiva to na kakovost slike.

Avtor: NeoTOKraj: Trzic PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 5:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
cero, saj se naelektri samo boben...

Drugače mi je pa danes uspelo brezhibno vezje po temlem postopku. Ni opazne napakice... Je pa skoraj v celoti v SMD narejeno, tako da sem kar zahteven!
Površina je čisto gladka, robovi pa ostri.

serdzodj, kako si pa jedkal? Možno je, da si imel premočno koncentracijo.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 7:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja imel sem kar močno koncentracijo, 1:1:1 - kislina:peroksid:voda. Ampak je že sam tisk zelo porozen, da na nekaterih mestih kar sije skozi.
Drugače pa s povoskanim papirjem ni problemov, slika je kvalitetna ravno toliko kakor pri navadnem papirju, le včasih se toner ne prime lepo in se rahlo razvleče. Pri mojem tiskalniku to odpravim tako da papir naravnost skozi spustim in ne navzgor, da se ne zvija.

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 8:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mene bolj zanima če kaj voska ostane na vročih valjih laserja. Dolgoročno tole verjetno ni preveč zdravo.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 8:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dolgoročno smo itak vsi mrtvi! Cool Cool

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 8:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
LP!
Sicer sem to metodo par mesecev nazaj (neuspešno) poskušal tudi jaz, ampak z likalnikom, in ker ste seveda tudi mene zrajcali in bom šel na lov za tem sadjem... naj mi eden pove kaj je zdaj bolje---rex ali breskva ?
(za vsak slučaj če bo izbira Evil or Very Mad )?

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Highlag je napisal/a:
Mene bolj zanima če kaj voska ostane na vročih valjih laserja. Dolgoročno tole verjetno ni preveč zdravo.

Tole je najbrž nepotrebna bojazen, ker je vosek itak obrnjen proti bakru. Pa tudi če bi ga kaj prišlo na valjčke jim to najbrž ne bi škodilo.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Highlag je najbrž mislil valjčke tiskalnika. Na otip, je papir na katerega sem tiskal in še nepotiskan papir, enak, zato predvidevam da ni nič voska ostalo na valjčkih in kot sem že rekel, papir se da večkrat uporabit, ker zelo lepo odstopi od tonerja in to brez namakanja v vodi. Potrebno je le imeti dober tiskalnik, ki tiska zelo "gosto" in pa valjčkanje na okrog 170-200 stopinj, po mojih izkušnjah. Zanima me edino to če bi bolj grel ali bi se toner kaj razlezel po površini?

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
serdzodj je napisal/a:
Highlag je najbrž mislil valjčke tiskalnika. ...

Imaš prav, ampak na to nisem pomislil, ker se valj v tiskalniku ne segreva in zato najbrž na njemu ne bo posledic ... pa še tista plast najbrž sploh ni vosek čeprav tako izgleda. Če bi bil vosek, bi ga bilo pri 200 stopinjah najbrž precej po bakru in bi se hkrati tudi vpil tudi v nosilni papir kar pa se ne zgodi.

In tudi še kaj drugega sprintamo vmes ... papir pa ima neverjetno vpojnost voska tako da je čiščenje zagotovljeno.

Avtor: bocoKraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A lahko mogoče nekdo pove, kateri papir "reklamni" se najbolje obnese (gladek, manj gladek, tanek....), ker imam soseda, ki dela v tiskarni in bi mogoče lahko dobil kaj tega papirja nepotiskanega.
Pa prosim za konkretne odgovore.
Hvala in lp
Boco

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hmm.. če bi bil jaz na tvojem, bi ga prosil za vzorce...

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
boco je napisal/a:
A lahko mogoče nekdo pove, kateri papir "reklamni" se najbolje obnese (gladek, manj gladek, tanek....), ker imam soseda, ki dela v tiskarni in bi mogoče lahko dobil kaj tega papirja nepotiskanega.
Pa prosim za konkretne odgovore.
Hvala in lp
Boco


Nepotiskanega nisem probal. V mojem primeru se najbolje obnese potiskan papir, kajti sam tisk se prenese zraven na tiskanino. S tem se še poveča obstojnost pri jedkanju. Sam uporabljam izključno sparove reklame. V priponi ravno narejeno vezje za en displej. Tiskanina je narejena z omenjenem papirjem brez vsakega retuširanja.
Upori na vezju so 0805

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali je kdo poskusil s papirjem za peko piškotov?
V pečici zdrži kar dolgo, torej bi lahko bil za večkratno uporabo.
LP,
Igor

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
igo je napisal/a:
Ali je kdo poskusil s papirjem za peko piškotov?
V pečici zdrži kar dolgo, torej bi lahko bil za večkratno uporabo.
LP,
Igor


Poskusil sem s paus papirjem - bi rekel, da je skoraj podoben. Brez uspeha. Toner ne gre s papirja.

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 11:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, ne pozabi, da je peki papir z ene strani "povoščen", kar pa za paus ne moremo ravno reči. Sam še zadeve nisem sprobal-niti se nisem spomnil na ta papir.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 11:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poskusil peki papir. Se ne obnese dobro. Toner se ga slabo "oprime", posledično luknjaste, ali prekinjene vezi. Po mojih izkušnjah, so daleč najboljše Merkatorjeve zgibanke za lepljenje "nagradnih nalepk", za posodo Chic. Vezice 10 in 12 milsov širine, so brezhibne, napisi 5-6 mils-ov pa tudi. Naredil sem ploščico za Willem programator v3. Žal je ne morem fotografirati, ker mi jo je "zaplenil" kolega elektronik. Jutri predvidoma naredim novo, bom poslikal.


lp

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2007 5:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
evo nabavil breskvico v s**r BTC --- ni bilo izbire Sad

A mi kdo lahko pove zakaj so tiste okrogle zadeve fi 3 mm, cca 13 cm dolge????? (piše Plastic clear loop) Shocked Question Shocked

BTW...zadeva res deluje idealno!!! 5X čez originalno nepredelano breskvo in spar spam papir Printer je pa Konica Minolta 2500W color laser--na max quality

Avtor: LagrangeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2007 10:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Podobno kot predhodnik. Breskvica, ta velik Spar v BTC (nekaj jih je se na zalogi). Tiskalnik LaserJet HP1020. Pocasi obzalujem ker nisem kupil 1200DPI.

- Poizkusil Sparov Spam OK
Namakanje 5min ciscenje s trdo zobno krtacko. V tonerju ostane precej celuloznih vlaken, za katera pa za enkrat ne vem ali skodijo pri jedkanju. (Mogoce motijo pretok kisline)

- Conrad Katalog 1994 OK
Na enem koncu malo oluscilo. Ampak sem v vodo namocil samo za nekaj sekund, toliko da se je ohladilo. Papir sem posvaljskal kar s prsti. Skoraj ni vlaken

Poudariti moram, da se nisem poizkusil jedkat.

V kolikor sem prav razumel ste nekateri imeli problem s poroznostjo tonerja. Ce umetnino pospricam z nitro razredcilom postane povrsina tonerja bolj gladka. Kot kaze se male pore zalijejo.

Kako kaj napredujejo poizkusi s papirjem za zavijanje salame. Mogoce bi si privoscil ze rabljenega, tako da bi v sobi lepo disalo po peceni slanini. Z gotovostjo trdim, da bi bila aroma prijetnejsa kot vonj originalne breskvice. Ce bi vezje posul se z malo origana... Smile

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2007 5:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lagrange je napisal/a:
Podobno kot predhodnik. Breskvica, ta velik Spar v BTC (nekaj jih je se na zalogi). Tiskalnik LaserJet HP1020. Pocasi obzalujem ker nisem kupil 1200DPI.

- Poizkusil Sparov Spam OK
Namakanje 5min ciscenje s trdo zobno krtacko. V tonerju ostane precej celuloznih vlaken, za katera pa za enkrat ne vem ali skodijo pri jedkanju. (Mogoce motijo pretok kisline)


Tukaj nekaj "ne gre skupaj". Sam namreč uporabljam enako "konfiguracijo". Papir sam odstopi brez drgnjenja.

Poskusi najprej spremeniti način tiskanja. Sam imam nastavljen tisk na prosojnico.
Skozi breskvico spustim 5-6x, na kar dam ploščico v posodo z papirjem na vrhu.
Na kar dam vse skupaj pod pipo. (pustim, da na ploščico topla voda na rahlo teče)
Po kakih petih minutah na primem na eni strani za papir ter ga poskusim dvigniti.
Običajno kar odstopil. Bom ob naslednji izdelavi vezja vse korake fotografiral.



Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2007 6:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hm---a kdo ve kakšna je razlika med recimo plain paper, transparency, glossy...?
Več/manj tonerja, različna temperatura? Shocked
Mislim---ni logike da vsi pravijo da se toner tiska pri cca 180 stopinj, mi pa z breskvico le-tega uspešno prenašamo na pcb pri 120-130 stopinjah Question
Izgleda da toner teče pri dosti manjši temperaturi kot 180---mogoče je tako velika samo zaradi dejstva ker gre skozi printer z 20 str/minuto in zato mora biti grelec hudo vroč da uspe tako hitro toner segreti na 120 Rolling Eyes medtem ko so breskvice prav polžje počasne Confused

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2007 7:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Večkrat berem to stvar za laminiranje.Ki pa sem že prej videl na strani Google.In hudiča,mene je tudi prijelo da bi poskusil.Nisem kupil,imel sem od printerja "fuser" ki greje s pomočjo halogenske cevi v valjah.Tiskal sem papir od Qelle in skupaj dal v valj in obračal ročno 4X.Ker še nisem napravil za pogon.In pod vodo toplo vodo odstranil papir in je toner ostal na plošči.
Lp

Avtor: LagrangeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2007 7:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za podatke Silvo!

Uporabil sem sparovo tabelico za lepljenje nalepk. Sedajle sem pa poskusil se reklame iz nabiralnika. Je natanko tako kot si rekel. Po 5min popolnoma odpade.

Poizkusil sem se polepsati toner z nitrom. Izkaze se, da polimer, ki je v tonerju malo hitreje stece kot pa barvilo. Posledica je, da so vezice po jedkanju precej sirse kot pa vidni tisk.

Malo sem se igral z konradovim katalogom: problem je, ker se toner v tiskalniku ne prime popolnoma povsod, tako da je zadeva malo porozna.

Se mi pa zdi, da iz sparovih reklam nastane nekoliko nazobcena slika. Verjetno se nisem cisto pogruntal nastavitev.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2007 7:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za test sem naredil eno tiskanino ter cel postopek fotografiral. Vse je pripeto tukaj.

Avtor: futuristicKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Sre Mar 28, 2007 9:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale tema je pa res super. Sem v preteklosti že (pre)večkrat neuspešno poskušal kaj osvetliti in zjedkati pa je bilo vedno kaj narobe.
Je čisto preveč spremenljivk: jakost uv svetlobe, čas, mešanica kisline, temperatura...

Tole je pa tako preprosto, da kar ne morem verjeti. Sem danes že nabavil "breskvico" Wink in šparove kataloge jutri pa v službi natisnem prvo vezje. Very Happy

Res hvala vsem, ki se trudite za skupno dobro saj na koncu smo vsi na boljšem.

Lp,
Frenky

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se bom tudi jaz pridružil.Ampak names breskev bom uporabil likalnik.Pod TIV dam keramicno plosčico,na TIV pa dam obtežen likalnik,in počakam nekaj časa.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 9:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
to sem jaz poskušal par mesecev nazaj. Neuspešno, zato sem že vse skupaj poslal v ... Evil or Very Mad Twisted Evil in skoraj nabavil vse za foto postopek. Potem sem odkril tole temo, nabavil breskvico in---dela!
Poskusi, a se ne muči preveč. Raje nabavi sadje, bo bolje za tvojo prebavo in ploščice. Very Happy Wink

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 9:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ah,ne,nimam prostora v hiši.Pa še € mi manjka Laughing

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 9:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Keramična plošča ne stisne dopro na folijo,najboljše je ne preveč tanka termično odporna guma.Še nisem poskusil.Kje se dobi ,ne vem.

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 10:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislil sem uno,ki jo imate na tleh,saj veš,kvadratki.

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2007 6:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To vem ,da je za tla.Samo ni ravna.Boljše debele iverke ali vezane plošče ali drugo ravna ploskev.

Avtor: jhanusKraj: Hrvatska PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2007 8:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pročitao sam topic i ovaj topic, te sam vrlo zainteresiran za "breskvicu", molim da potvrdite da li je puno ime A4 Peach Laminator.


Također, pošto sam iz Hrvatske i trgovine poput SPAR su mi apsolutno nepoznate, pa ako može netko napisat ili ovdje ili u txt, adresu i tel. broj trgovine da ih mogu kontaktirati.

Hvala, ako želite mogu pisati i na slovenskom, ali se bojim gramatičke točnosti.


Wink

Avtor: smatjaz PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2007 8:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Oznaka je (prebral sem jo direktno iz naprave)

Peach A4 Home Office Laminator -cena cca 20 €. Številke Spara Hipermarket na Šmartinski cesti BTC City Park
Tel +386 1 523 39 20
Fax +386 1 523 39 21

Za ostale trgovine Spar pa si lahko pogledaš tukaj.

http://tis.telekom.si/Default.aspx

Lp M.

Avtor: smatjaz PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2007 8:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Fantje, zanima me, če je kdo preizkusil tiskati z barvnim laserskim tiskalnikom?
V tem primeru me zanima, kako se obnese tisk - Montažni tisk napimer v zeleni, rumeni ali modri barvi?


LP M.

Avtor: jhanusKraj: Hrvatska PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2007 9:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
smatjaz, zahvaljujem se na brzom odgovoru! Wink

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2007 10:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jhanus, eden tebi bližjih Šparov, je v Brežicah.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2007 1:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Trgovin je veliko. Komplet naslovi in telefonske so tukaj:
Spar-i .
Tale tema je očitno dobila mednarodne razsežnosti Very Happy .
LP,
Igor

Avtor: jhanusKraj: Hrvatska PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2007 7:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala, kako je krenulo, izgleda da ću i ja ubrzo bit ponosan vlasnik breskvice.

Ha, znate kako se veli, dobar glas daleko se čuje!

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pet Apr 06, 2007 9:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
smatjaz--> (sorry, sem bil malce odsoten)...dobra ideja...bom probal čez vikend, pa povem kako izgleda...po moje bi moralo delat. mogoče bom celo kakšno slikco gor dal Very Happy

aja...kobilica...potem poročaj kako ti je uspelo, ker me zanima ali sem bil jaz nesposoben al kaj Shocked

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 3:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rex-i v Hoferju, ponovno na zalogi.

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 3:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slowfly je napisal/a:
Rex-i v Hoferju, ponovno na zalogi.


In to znižano: 14,90 € Laughing

Avtor: damekKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 5:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jaa tudi jaz se videl, danes prišle reklame na dom Wink

Avtor: ceroKraj: vipava PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 10:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
aha katerega pa potem priporočate? Breskvico ali rexa s katerim se pa to da delat brez modificiranja?Ker zdi se mi da vsak navija za tistega ki ga ima že doma, pa je na njega navajen.

Avtor: sulc PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 10:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede na to da v Litiji Spar še gradijo, Hofer pa že stoji, bom jutri likalnik nadomestil Rex. Edni ne vem, ali naj vzamem enega ali dva Twisted Evil

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 10:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kolikor sem videl na začetku teme, je treba pri rexy-ju tiščati dva gumba za stiskanje valjev. Pri breskvici tega ni treba.

Pri breskvici sta valja fiksna in gre ploščica notri precej na tesno, na toner deluje zelo velik tlak. Nepredelana breskvica preverjeno deluje.

Kako je z nepredelanim rexy-jem, ne piše tukaj. Niti ni omenjena njegova delovna temperatura.
Če nepredelan ne dela, je to morda povezano s tlakom Rolling Eyes ? Ali se da s tistima gumboma doseči tak tlak, kakor pri breskvici?

Deformacija valjev (iz okroglih v blag D) tudi podaljša lokalni čas gretja.
LP,
Igor

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 11:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Cel hec je v tipu tiskalnika in ne v rex-u ali breskvici.

Sodobni tiskalniki tiskajo hitro in uporabljajo drugačen toner, ki se zapeče pri nižjih temperaturah. Zdaj imam hp1020 in stvar deluje pri precej nižjih temperaturah kot naprimer hp4l ali hp5p.

Tore, če iamte tiskalnike serije hp1010 dalje potem ni potrebno predelati ne breskvice ne rexa. V nasprotnem bo potrebno predelati enega ali drugega.

Avtor: dipsi111Kraj: Koper PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 3:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sam imam HP LJ 1200 in imam breskvico in rexa. Na breskvici, ki ni predelana deluje prenos OK, na rexu - nepredelanem pa zadeva ne deluje (poizkusil z 20x prehodom skozi rexa).

LP

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 3:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zivijo,sem probal tudi jaz,ampak z likalnikom.dipsi111,to so tiskalniki 10xx,ne 1xxx.

Jaz imam 1018,in sem sel kar z likalnikom,in v eni minuti,sem bil preveč nestrpen,sem odstranil in sicer robovi so bili lepi,celo 0,1 mm se je videla,ampak malo,ampak se sploh ni prijel cel toner gor,ker nisem dovolj časa za gretje.In uporabil sem nek paprer,ki ima zeleno mrežo,in je gor znak za emona farma ihan.

Moram rečti,da je zelo dobro Wink.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 4:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
kobilica je napisal/a:
dipsi111,to so tiskalniki 10xx,ne 1xxx.


1200 je dražji model, obstaja pa tudi Smile

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 4:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aja,se opravičujem Wink.
In sem probal,ampak ne vem zakaj sem dvakrat dal printati paper,se mi je zamaknilo,pa ne vem,kaksni so rezultati.Ta toner od tega tiskalnika je zelo dober,celo spraskati se ne da dobro.Se eno vprasanje,obstajajo plosčice v velikosti A4?

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 10:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
kobilica je napisal/a:
Se eno vprasanje,obstajajo plosčice v velikosti A4?

Da.

Avtor: damjancKraj: Litija PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 10:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem tudi jaz nabavil breskvico in jo modificiral s termostatom od likalnika. S poskušanjem sem določil primerno temperaturo za mojega Lexmarka E232, tiskal pa sem na Sparov papir. Najboljši rezultat sem dosegel z letakom za lepljenje nalepk. Glede na spodbudne rezultate bom očitno zavrgel osvetljevalko, razvijalec in Positiv Very Happy
Moram pa še omeniti, da je kvaliteta belega tiska neprimerno boljša kot pri industrijsko izdelanih pcbjih (=sitotisk)! Avtorjem postopka pa vse zahvale... Pa še par slik za referenco:

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 10:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale bo boljša.

Avtor: damjancKraj: Litija PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 11:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kakopak sem pozabil zrcaliti...

Avtor: VladekKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2007 10:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
damjanc je napisal/a:
.............. Glede na spodbudne rezultate bom očitno zavrgel osvetljevalko, razvijalec in Positiv Very Happy ................. :


Nisem bil tako radikalen, za vsak slučaj sem zadevo shranil na podstrešju, kjer se bo kakšno leto nabiral prah.... Smile


lp

Avtor: bocoKraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2007 9:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lep pozdrav vsem "Breskvašem"

Glede na to, da sem TIV izdeloval po postopku prenos tonerja že pred 5 leti s pomočjo likalnika mi ni bilo treba kaj dosti, da sem se pridružil in nabavil breskvico Very Happy . Najprej sem poiskusil seveda z nepredelano in različnimi vrstami papirja. Prijatelj dela namreč v tiskarni in mi je prinesel nekaj vzorcev, predvsem tako vrsto papirja na katero tiskajo reklame.
Zanimivo je to, da se le pri eni vrsti papirja toner prenese na ploščico, ampak je le ta zelo slabo zapečen.Uporabljam službeni printer HP 1020. Zanima me, kaj se zgodi pri vas s tonerjem, če narahlo, ampak res narahlo popraskate z nohtom.Ali toner lahko odpraskate ali ne in če ga, ali takšno ploščico kljub vsemu jedkate. Ko sem še delal z likalnikom, je toner namreč šel dol težko celo z gobico za pomivanje posode.
Prilagam tudi sliko rahlo ponesrečenega poiskusa, predvidevam pa da je prenizka temperatura, zato sem breskvico že pripravil na operacijo -Termostatt iz likalnika.
LP
Boco
Boco

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2007 10:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samo eno vprasanje,se da narociti te breskvice oz. rexa preko neta?
Jaz bi bil zelo hvalazen,ce bi mi kdo lahko poslal po posti enega od tega.
Ali pa vsaj navedel link do to spletne strani. Smile Smile .Pa lepi rezultati!

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2007 10:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Od Domžal do Ljubljane pa res ni tako daleč.

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2007 1:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No,hotel sem vprašati,če je v Bližini BTC ali IC elektronike,ali na kratko v Centru Ljubljane kakšna trgovina,ki ima te laminatorje,ker ne vem kaj bom delal med počitnicami.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2007 2:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prečitaj si še enkrat to temo ! Od začetka do konca.

Avtor: jurKraj: [color=zelena]Ljubljana[/color] PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2007 2:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
kobilica je napisal/a:
No,hotel sem vprašati,če je v Bližini BTC ali IC elektronike,ali na kratko v Centru Ljubljane kakšna trgovina,ki ima te laminatorje,ker ne vem kaj bom delal med počitnicami.

V Ljubljani so med ICjem in Sparom, ki ima laminatorje samo Ljubljanske mlekarne, Vodovodna cesta in Kamniška železniška proga.

Jur

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2007 4:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče eventualno zanimiva informacija: namreč našel sem primeren termostat v Ljubljani. Sicer ima malo drugačen sistem pritrditve, ampak ni problema, se že malce čara Very Happy Ima napisano temperaturo 175 stopinj (čeprav je serviceman trdil da je 165...) kupil sem ga pa v ETIS servisu gospodinjskih aparatov na tržaški. Danes so imeli samo dva, enega sem kupil jaz...
Pa še tole: original termostata sta (zakaj že???)dva - eden je 105 stopinj, drugi 145 stopinj. Jaz sem pustil 145 gor da bom lahko uporabljal kot normalen laminator.

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2007 4:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prav dobrega si našel Smile.Sicer pa,če jaz odstranim plastiko,bi lahko potem uporabljal laminator recimo do nekje 200°C?Ali pa celo več?

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2007 4:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
po moje celo več...namreč, kaj se mi je zgodilo Shocked Sad narobe sem vezal žico grelca - pred namesto za termostat - in je šla plastika adijo...grelci pa še delajo. Zdaj sem sicer naredil ene nosilce iz aluminija ampak se grejejo ko svinje....bi bilo treba kaj drugega najti... sicer imam pa trenutno ene probleme ker se mi toner noče v celoti prenesti pa moram še pogruntati kaj delam narobe ker mi je vse že delalo z nepredelano breskvico...

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2007 5:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče probi počasneje potegniti čez laminator?

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sob Apr 28, 2007 5:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
finta je ker sem jaz takoj ko sem breskvico kupil natisnil na s**r spam papir, dal 3-4x čez sadje in je to delalo. Zdaj pa nekaj noče...mogoče je s**r spam papir zamenjal Mad ...no, čez praznike bom že pogruntal...drugače pa UV ledice in gasa

sicer bom pa po vsej verjetnosti v ponedeljek probal najti novo breskvo...na žalost....

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 2:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dobro,končno sem tudi jaz poskisil:

Laminator : Peach A4 - jih imajo v Ljubljani,parkcity še 4

Paper : Epson Glosy

Jedkanje : Seno Fini kristali

Zaščita: Seno Extra 3211 ali Pladtik 70

In,ko se posuši,bom pripel slikco Wink.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 2:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tale epson glossy sem že parkrat slišal, tako da moram probat tale slavni papir...

a to si delal z nepredelano breskvico, ane?

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 3:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja,nepredelana.

Pa še slikica. (Glej samo text,drugo sem preveč spraskal.)



Nik je moj prijatelj,jaz sem pa Vili.

Avtor: NeoTOKraj: Trzic PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 4:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če vam zmanjka Šparovih reklam, so odlične tudi Metro-jeve (Avstrija-Graz). Papir je ravno toliko debel, da se ne zmučka v tiskalniku, barva ravno toliko obstojna, da se nič na vezje ne prenese ter ravno toliko tanek, da se takoj razmoči in z rahlim drgnjenjem se ga enostavno odstrani... Very Happy
Pa še veliko katalogov ponavadi pošiljajo...

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 4:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lepo. ni kaj...
evo prišel nazaj z breskvico No.2 (majo jih še na tone Very Happy ) in Epson Photo paper 10x15cm glossy (madona je ta stvar draga Shocked Mad ). upam da je pravi. Premium je še dražji, če bi kupil tistega me skoraj ceneje pride industrijska izdelava pcbja Confused Mad Rolling Eyes
Zdej pa testirat (upam da ne bom še drugega sadja uničil Twisted Evil )

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 4:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim,da imam enakega !

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 4:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
krasno! Pol mora delat!

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 4:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
čez laminatorsem šel okoli 6x

in paper se je dobesedno prilepil na tiv,ampak samo tam,kjer je toner.Prilepila se majhna plast.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 4:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ajd če papir ostane gor ni blema, samo da gre dol tam ko ni treba da ostane Very Happy
ko sem jaz (še z likalnikom) poskušal canon photo pro ni šel dol tudi po enem tednu namakanja... Evil or Very Mad

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 5:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hehe

V bistvu jaz sploh nisem nič namakal,ampak je problem potem,ko ga odstranjuješ,po jedkanju.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 6:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
men ne dela. In ne manjka dosti da bom tole lepo breskvico začel uporabljati za to, za kar je namenjena, PCBje pa bom začel delati lepo kot treba---z UV LEDicami in lakom...
Je pa čudno...teden nazaj ko sem jo kupil, probal s sparom in prav lepo naredil en PCB...zdaj pa noče in noče...mogoče je tale breskva gnila Very Happy

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 6:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče Laughing .

A si očistil ploščico?

A je ploščica nova?

Ker tiskalnik imaš?
Če imaš HPje in nižje od 1010,bo težko.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 6:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
očistil z arf-om, potem z vim praškom, še prej sem s cillit bang odstranil oksid, uporabil sem vileda gobico, potem plutovinast zamašek, na koncu umil plato z milnico, posušil, očistil z alkoholom.....ni da ni. Enostavno mi ni jasno. In nisem edini ki jamra...jih je bilo par ki so probali in takoj obupali...
V bistvu tudi če mi po dolgih mukah uspe, to ni to da bi vedno ko rabim plato čaral in molil da rata...če je [slovenščina je zame švedska vas], potem raje naredim UV box, nabavim foto lak in gasa (upam da tam ne bo takih problemov...)
No, kljub vsemu nakup breskve ni bil zgrešen, ker ta plastifikacija sploh ni slaba stvar -se da povsem profesionalno narediti npr. Vizitke, zaščititi dokumente itd...

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 2:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tudi TIV se da zelo lepo naredit in pa celo tisk za čelne plošče iz aluminija, le na nekoliko višjo temperaturo jo moraš spraviti(breskvico namreč), ker nekateri tiskalniki nekoliko bolj zapečejo toner pa tudi prah se razlikuje od tiskalnika do tiskalnika. če ti je v prvo ratalo lepo zdaj pa ne in ne, je bilo mogoče čisto slučajno da je lepo uspelo. meni se tudi na nepredelani toner ni dobro prijel na baker, zdaj se pa na vsako kovino. zamenjaj termostat in poskušaj, pazi pa na plastiko in na grelce, pri visokih temperaturah.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 8:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:
....... potem raje naredim UV box, nabavim foto lak in gasa (upam da tam ne bo takih problemov...).......
Misliš da je to bolj enostavno? Zakaj pa so (smo) navalili vsi na ta način izdelave tiskanine?

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hm....ne rečem da je enostavno. Iz vaših postov vem da je predvsem bolj zamudno kot tale stvar. Nanesti lak, čakat da se posuši, izbrat pravi papir (folijo) za film, pravilno osvetlit...tone stvari....

No, recimo tale Epsonov papir zelo lepo dela ker recimo spar papir naredi malce kosmate robove, dočim espon foto ima popolnoma gladke. Sem poskušal včeraj še z likalnikom in gre 95% dol, tako da mogoče bo nekaj celo ratalo. Se moram samo odločit ali predelam breskvo ali delam z likalnikom. V glavnem, ni še vse popolnoma v vodo padlo..

Aja ---za info.---printer je pa Konica Minolta barvni laser 2500W

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V tiskalniku je "fuser" in ima bimetalni termostal.Ko začne za tiskanje se najprej greje in vrti valj.Ko doseže temperaturo začne tiskati.Jaz bi bi predelal na tiskalniku tako da vgradim stikalo in izključim gretje malo prej.Tako dabi polovično grel "fuser".Samo to ideja v moji glavi.Da bi predelal na moj tiskalnik ne bi dal.Če bi kje dobil star laserski tiskalnik,bi to poskusil.
Lp

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:
hm....ne rečem da je enostavno. Iz vaših postov vem da je predvsem bolj zamudno kot tale stvar. Nanesti lak, čakat da se posuši, izbrat pravi papir (folijo) za film, pravilno osvetlit...tone stvari....

No, recimo tale Epsonov papir zelo lepo dela ker recimo spar papir naredi malce kosmate robove, dočim espon foto ima popolnoma gladke. Sem poskušal včeraj še z likalnikom in gre 95% dol, tako da mogoče bo nekaj celo ratalo. Se moram samo odločit ali predelam breskvo ali delam z likalnikom. V glavnem, ni še vse popolnoma v vodo padlo..

Aja ---za info.---printer je pa Konica Minolta barvni laser 2500W


Fotoposopek je bistveno bolj zahteven s kopico pasti za neizkušenega.
Nanašanje laka:
Če lak sam nanašaš, ves nadalni postopek (čas osvetlitve, razvijanje...) zavisi od debeline sloja ter koliko je le ta suh. Pa tudi za nanašanje laka je potrebno kar nekaj izkušenj.
Osvetlitev:
Sledi moč žarnice, oddaljenost od ploščice, čas osvetlitve, kvaliteta filma...
Razvijanje:
(koncentracija, temperatura razvijalca ter čas)
Če vse napisano zadeneš je uspeh 100% , če se zalomi .... Twisted Evil... ponovitev postopka..

Resnici na ljubo: Od kar smo "odkrili" postopek "Breskvica" sam nisem več vključil žarnice za osvetlitev. Vse ploščice, ki sem jih naredil do sedaj se po kvaliteti ne razlikujejo tistim po fotopostopku. Fotopostopek bom uporabil le še v primeru, če bo potrebno izdelati večje število ploščic na enkrat.

Avtor: kobilicaKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo se strinjam.Eden gospod,mi je kazal enkrat fotopostopek,in veste kaj?
Tudi njemu se je zalomilo.
Jaz sem pa čisto sam tako lahko naredil z tem postopkom Smile.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hm Evil or Very Mad hm Evil or Very Mad hm Evil or Very Mad
torej je ta sistem dela-ne dela kar standarden, ne glede na postopek...
ja, ni kaj, potem pa spet breskvo ven in gas---
načeloma velja da pametni odneha, tako da je tu samo vprašanje kdo je pametnejši Twisted Evil
Nekaj mi da mislit da imam probleme zaradi tankih sledi, namreč nekaj jih je 15 in 10 mil, medtem ko jih pri prvi ni bilo...
do kakšne tankosti pa vam uspeva z breskvico? Če gre do 10 mil, pol sem zmagal...

-->andrej: a to ti misliš kar PCB dat skozi printer? Ne bo šlo...ker ni ravno pot papirja Confused Sad

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
no tudi fotopostopek ni tako zakompliciran, le dolgotrajen je. jaz sem delal v šoli veliko ploščic po tem postopku in se mi je ponesrečil le takrat ko sem lak premalo zapekel in je šel z razvijanjem ves lak s ploščice. postopek z breskvico je pa zato uredu ker je ploščica zelo hitro pripravljena za jedkanje

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne mislim pcb skozi tiskalnik,namreč spar papir.Tako da ni toliko zapečen,to pa gre skozi laminator.To je domneva.Drugače pa še vedno delam na fotopostopek,ki ni za mene problem.
Lp


Nazadnje urejal/a andrejj Tor Maj 01, 2007 1:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
serdzodj je napisal/a:
no tudi fotopostopek ni tako zakompliciran, le dolgotrajen je....


Ne da bi bil kompliciran, a skriva kup pasti-katere sem navedel zgoraj. Sam sem delal po fotopostopku od kar pomnim. Kljub veliko prakse, se mi je kdaj zalomilo. (če že ne drugo, sem narobe obrnil film Twisted Evil )

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
serdzodj je napisal/a:
no tudi fotopostopek ni tako zakompliciran, le dolgotrajen je....


(če že ne drugo, sem narobe obrnil film Twisted Evil )

pri breskvici lahko pozabiš zrcalit in si na istem, le da lahko hitreje popraviš, če seveda še nisi jedkal Smile

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
andrej--> jaz recimo spar papir enostavno malce obrežem in nalepim na navaden bel list - zgoraj po celi širini in spodaj po celi širini z navadnim selotejpom (ne belim ali čisto prozornim, ampak standardnim) pa gre čisto lepo skozi. Sam papir pa ne gre---se zabije.

Silvo--> načeloma se mi je foto postopek vedno zdel privlačen in zanimiv, delal ga pa nisem predvsem zaradi tega ker nisem imel UV žarnice - no, parkrat sem poskusil (uspešno) z projektorsko 350W žarnico, pol sem jo pa zbil Sad Sad pa je bilo konec--

Zdaj ko so UV LED na voljo, se mi zdi to malo enostavnejše vsaj okoli tega. Je pa seveda, (kot sem bral) malo problem prav film, ker laser na folijo ni dosti kontrasta, mogoče na paus. Enkrat sem dal nekomu delat pcb sem mu natisnil na inkjet prozorno folijo z inkjetom in se je celo izkazalo da je kontrast dosti boljši kot pri laserju...mogoče je ena varianta tudi dva printa aden na drugega, kjer pa se zna pojaviti problem robov...
itd...

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 2:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:
Je pa seveda, (kot sem bral) malo problem prav film, ker laser na folijo ni dosti kontrasta, mogoče na paus. Enkrat sem dal nekomu delat pcb sem mu natisnil na inkjet prozorno folijo z inkjetom in se je celo izkazalo da je kontrast dosti boljši kot pri laserju...

Meni se je vedno zelo lepo obneslo printanje folije s HP laser printerjem. Le na 2 stvari sem vedno pozoren - v nastavitvah printerja mu določim količino tonerja 4 od 5 (pri 5 že razpacka), in toner mora biti original. Obnovljen toner je popolnoma neuporaben.

LP

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 3:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
aha...no, to je dobro vedeti...namreč pri mojem pride original toner kar drag (90€črn, po 139€ vsaka barva), pa razmišljam---z obzirom da je bil cel printer 70.000SIT, se potem bolj splača printer menjat... Wink

offtopic
a ima kdo izkušnje recimo z pobarvanimi ploščicami iz conrada? A so uporabne ?
potem druga stvar - včasih so rekli da ploščico pobarvaš z lakom potem jo pa daš na star gramofon na 72 da se lak enakomerno porazdeli Shocked


Edit by VolkD

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 10:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:
lepo. ni kaj...
evo prišel nazaj z breskvico No.2 (majo jih še na tone Very Happy )


Kje zaboga, bil sem dva tedna nazaj v Sparu nasproti mlekarn, prav tako tudi v city parku, toda vse kar sem našel, je bil listek s ceno.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2007 8:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
citypark--->prideš notri (na desni) takoj za info pultom greš levo (hodiš mimo blagajn), potem tretja do četrta vrsta polic greš desno, takoj po 2-3 metrih so zloženi na levi polici mislim da druga polica od spodaj navzgor. Twisted Evil
z obzirom da pri izdelavi PCB nimam sreče, jo imam vsaj pri nabavi breskvice Very Happy Smile Wink

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 12:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala,
toda točno to polico sem gledal in je bila prazna. Verjetno jih imajo v skladišču in ko se polica sprazni, jo zopet napolnijo. Kako ažurno to delajo je pa vprašanje.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 6:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ja, čisto možno. Žal si imel očitno smolo. Mogoče drugič več sreče Sad

Nazadnje urejal/a protoncek Čet Maj 03, 2007 3:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 3:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
fantje ...ena stvar (mogoče moja napaka) ko vi ploščico daste parkrat čez breskvico---a jo takoj!!! mudi!!! brž!!! daste v vodo ali malo počakate? Namreč če se jo da takoj potem je toner še v tekočem stanju, kar pa ni res če malo počakaš...?
mogoče to delam narobe---jaz malce počakam Shocked Sad Question Question Question
treba zvečer probat Exclamation

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 3:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz zmeraj počakam, da se ploščica nekoliko ohladi. Vendar ne popolnoma, ker se potem papir naguba in potegne toner stran od ploščice.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 5:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
fantje...dajte naj mi en potrdi da je treba vrelo ploščico takoj iz breskvice v vodo vreči... Twisted Evil ker ali imam srečo ali je pa to krivo ker zdaj mi je uspelo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shocked Rolling Eyes

Avtor: LagrangeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 7:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz jo takoj vrzem v vodo, ker sicer pece v prste Smile

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 7:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hysterical
ja, no...
nekje sem prebral namreč da če se toner strdi, se zopet primer na papir, zato ga je dobro vreči takoj v vodo in ker se papir malce prej ohladi kot debelejša plata, se toner prime na plato.

a je kaj smisla v tem Question Shocked

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 9:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:
hysterical
ja, no...
nekje sem prebral namreč da če se toner strdi, se zopet primer na papir, zato ga je dobro vreči takoj v vodo in ker se papir malce prej ohladi kot debelejša plata, se toner prime na plato.

a je kaj smisla v tem Question Shocked

saj če se toner ponovno prime na papir, ni problema, ker ti itak papir posvaljkaš dol s plate, papir če ostane na tonerju ni nič narobe, na bakru pa papirja ne bo nič ostalo

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 10:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tako nekako sem tudi jaz mislil, ampak...
ne vem...mogoče bi moral potem, ko nehaš peglati v breskvi, s kakšnim valjčkom rolati gor po plati dokler se ne ohladi pod tališče tonerja...

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2007 11:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:
tako nekako sem tudi jaz mislil, ampak...
ne vem...mogoče bi moral potem, ko nehaš peglati v breskvi, s kakšnim valjčkom rolati gor po plati dokler se ne ohladi pod tališče tonerja...


Nepotrebno!!!
Samo v vodo ali pod vodo in z zobno ščetko zdrgneš papir dol.Seveda šele takrat, ko je dovolj namočen.

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 12:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Laughing ... kakšni problemi ...

Jaz sprintam vezje na papir, ki ostane od nalepk (nosilni papir - izgleda sicer povoskan, vendar je gor silikonski lak). Po nekajkratnem prehodu skozi laminator ta papir kar sam odpade brez namakanja, krtačkanja, opečenih prstov in ostalih užitkov.

Seveda se tudi črna barva, brez kakršnih koli ostankov na papirju, v celoti preseli na baker ... Cool

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 6:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hm...potem je edina varianta še da ne očistim dovolj ploščice, ker drugega se ne morem spomnit zakaj me zeza...

Avtor: LagrangeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 10:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ploščična higiena je nadvse pomembna!

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 10:53 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iztok je napisal/a:
Jaz sprintam vezje na papir, ki ostane od nalepk

Samo dvoje je možno:Ali porabiš tako veliko količino nalepk, ali pa narediš enormno malo tiskanin.

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 11:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za to se da uporabit tudi samolepilna folija za zvezke oz. tisti gladek ostanek. Je poceni in dovolj velika za razliko od večine nalepk.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 11:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo, to folijo sam uporabljam pri izdelavi Al ohišij. Aluminijasto pločevino oblepim s to folijo zato, da ne ranim površine. Ko je škatla končana, folijo odstranim. Podlago sem do sedaj zavrgel. Sedaj pa bo izgleda prišla prav. Laughing

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 12:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zanimivo, namreč jaz sem poskusil pritnati na eno takih podlag od nalepk, pa se je toner samo delno prijel nanjo, tako da je bilo vse skupaj neuporabno...

lagrange--> kako potem ti recimo delaš? Jaz sem dosedaj uporabljal ali plutovinast zamašek in VIM (ali arf) ali pa vileda gobo (grobi del). Včeraj sem z viledo dosti bolj intenzivno drgnil in mogoče je tudi to posledica da mi je delalo.
Bi mi pa prav pripla kakšna ideja kaj uporabiti - mogoče kakšen fin polir blok, zelo fin smirkov papir..? Zgleda da vim prah ni dovolj Mad

Avtor: futuristicKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz uporabljam viledo, ki ima črno spodnjo plast in je tako groba kot smirkav papir.
Res odlično očisti umazane ploščice na katerih se mi je prah nabiral osem let.
Do sedaj mi je še vedno iz prve uspelo z nepredelano breskvico.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Protonček,
Nikjer nisem zasledil s kakim tiskalnikom tiskaš.
Še enkrat:
- Sam tiskam s HP1020 najboljša resolucija tisk za prosojnico.
- Tiskam na reklamni sparov papir. Le tega prilepim s selotejpom na običaji A4 list papirja, kajti zgodilo se mi je, da tiskalnik ni vedno hotel potegniti sparovega lista.

- skozi laminator (nepredelana breskvica vse skupaj porinem 5 -6 x). Če je bilo prehodov več se je papir težje odstanil -sicer je lepo odstopil le toner

- ploščico čistim z zelo finim smirkovim papirjem vpetim na disk v stebernem vrtalnem stroju. (novih - čistih ploščic pa sploh ne čistim)

-ploščico dam v posodo, ki jo sicer uporabljam za jedkanje. Ko pridem do pipe je običajno že hladna. Na njo spustim toplo vodo z pipe - običajno pustim, da voda rahlo curlja v posodo. S tem se namreč meša. Po kakih 5 minutah papir na manjših ploščicah običajno čisto sam odstopi. Na večjih pa se običajno še malo drži, ampak gre vstan brez vsake sile oz trganja.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
futuristic-->a suho viledo, brez vode in čistil?

silvo---menda sem mogoče celo nekje omenil...imam barvni laser konica minolta 2500W, tiskam na 2400x600 dpi črno (seveda - mogoče bi lahko probal barvno?)
no, lahko bi prišel do Xerox 3150 8model za 18.000 SIT)
Papir imam enak in enako ga nalepim, ker sem enkrat četrt ure cufal ven ostanke spara--- Evil or Very Mad
Finta je ker imam jaz stare ploščice ki so malo oksidirane, ampak sem ta oksid uspešno odstranil cillit bang-om potem pa še z viledo
Samo nekaj še-- a ti natiskan spar papir kaj prilepiš na ploščico 8s selotejpom) ? Da se ne bi recimo premaknil...

Avtor: futuristicKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja s suho viledo. Je isto kot bi imel zelo fin smirkav papir. Nekaj časa drgnem vzdolžno, nekaj časa prečno, še malo krožno in se sveti kot iz zlata. Wink

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ploščice raje pobrusi s 1000-ko brusilnim papirjem. Brusi v eni smeri (ne krožno ipd.), potem pa v isti smeri baker očisti še z acetonom/nitrom.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 1:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:

Samo nekaj še-- a ti natiskan spar papir kaj prilepiš na ploščico 8s selotejpom) ? Da se ne bi recimo premaknil...


Ne, ne lepim. Papir odrežem nekaj mm več kot je velika ploščica. Že pri prvem prehodu se rahlo prime, ter se upogne čez robove, tako da se ne premika. V laminator ga potisnem tako, da je ploščica na vrhu. Ploščico na drugi strani pa potem na straneh primem za papir.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 2:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
aha. Ja hvala za nasvete. Torej mi ostane še dvoje---da nimam dovolj čisto ploščico ali napačen printer. Za printer bom čez vikend probal še xerox-a.
Je pa recimo zanimivo da bi bila ploščica z Epson glossy-em veliko lepša - ostrejši,bolj gladki robovi in večja ločljivost, samo ker je papir relativno debel, se mi skoraj nič tonerja sploh ni preneslo---s spar papirjem se mi je vsaj 70-80% preneslo, tako da škoda. Malo me motijo ti rahlo nazobčani robovi če gledaš od blizu, ampak...ne moreš imet vsega, ni kaj...

bom danes nabavil še smirkov papir, pa čez vikend spet poskušanje do nezavesti Wink
(ni kaj, sem trmaste sorte in enkrat bo moral pametnejši popustit in to definitinvo nisem jaz Twisted Evil )

Avtor: LagrangeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 7:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Enkrat sem nasel neke gobice, ki so podobne tistim, ki jih imajo centralarji za ciscenje cevi pred lotanjem. Gobica je nekoliko bolj fina. Da se jo dobiti v Merkurju (Merkur na vicu jo ima na oddelku z laki ter barvami). Mislim, da se celo imenuje gobica za ciscenje bakra. Podobno rec sem potem nasel se v merkatorju. Zadeva se najbolj spominja na hrapavi del gobice za pomivanje posode.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 7:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zanimiva ideja. Bo treba poskusit...

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 8:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VolkD je napisal/a:
Iztok je napisal/a:
Jaz sprintam vezje na papir, ki ostane od nalepk

Samo dvoje je možno:Ali porabiš tako veliko količino nalepk, ali pa narediš enormno malo tiskanin.

Glede na to pripombo sem pomislil na enormno količino vezij, ki jih ti narediš. Si že kaj razmišljal o sitotisku? Wink

Zame je nekaj vezij na mesec dovolj. Pri tem porabim celo polo A4 formata ... pa če vzamem novo polo in nalepke kar takoj zmečem stran ... Razz

Uporabljam papir od nalepk, ki so ga npr. v Mercatorju na veliko metali v smeti, ko so delili nalepkice ob določeni vsoti nakupa. Prav tako je dober tudi papir od samolepilnih nalepk za označevanje ali pa od Muflon samolepilne folije, ki ostane kar v metrskih rolah ...

Ni hudi*, da ne bi nabral par stotinov za nekaj "povoščenega" papirja. Glede na razmerje s ceno pobakrenega vitroplasta kamor ga nanašam se sploh ne pozna ... Laughing

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 8:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iztok je napisal/a:
Glede na razmerje s ceno pobakrenega vitroplasta kamor ga nanašam se sploh ne pozna ... Laughing

Bova kompenzirala. Jaz tebi vitroplast, ti pa meni folije od nalepk. Laughing

Avtor: BrozzyKraj: Zagorica -> Dobrepolje -> Grosuplje -> Slovenija PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 8:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No če komu ostaja vitroplasta, se priporočam.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 8:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
evo, mislim da mi je dokončno uspelo razbiti misterijo...namreč, res pravijo da je higiena ključ do uspeha...drgni, še drgni, ko si prepričan da je dobro, drgni še 5 minut...
drugače sem pa v fazi izdelave dvostranske ploščice in sicer po čudnem sistemu: najprej sem eno stran poslal čez breskvico, nato sem drugo stran prelepil s selotejpom, zjedkal, očistil, odstranil selotejp, zdaj se pa lotevam še druge strani. Na vezju imam referenčne točke kamor bom (poskusil) centrirat...
upam da uspe Confused

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 9:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Iztok.bi lahko dobil še jaz nekaj papirjev?
Lp

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 9:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bo treba spet piknik narediti, pa malo potalat FR4.

Ploščico očistim s krtačo, ki si jo naredim sam. Material je podoben kot spodnj del vileda kuhinjskih gobic. Drsanje pa prepustim stebernemu vrtalnemu stroju.

Več pa se vidi na slikah

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2007 9:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če bi tole temo spravil na papir bi bilo vsega skupaj cca 60 strani Shocked . Nekaj od tega je "solate", ki po nobenem kriteriju ne sodi sem.

Temo zaklepam za toliko časa, da jo bom ob prvi priliki prečistil. V bodoče pa prosim, da se držite teme razprav.

Lp, Frenki

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group