www.elektronik.si
Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Škoda,da nobeden nima modro folijo Press-n-peel.Ta pa rabi temperatura likalnika na položaj svila.Prav pa me zanima kako bi to šlo.
Lp

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 9:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
serdzodj je napisal/a:
Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?


Tukaj v SG-ju nimam laserja in se moram peljat v firmo, da natisnem. Na poti se spomnim, da sem pozabil papir. In sem spotoma zavil v B**B**g po njihov katalog. Odrežeš list, podajalnik nastaviš na širino in tiskaš poravnano na sredino.

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 10:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
andrejj je napisal/a:
Škoda,da nobeden nima modro folijo Press-n-peel.


No, to prigodo sem pa pozabil opisati.
Torej, Press-n-peel folijo imam v predalu že kar nekaj časa, saj sem pred leti zadevo preizkusil z likalnikom in jo po hitrem postopku zaključil, saj mi nikakor ni uspelo.
Sedaj sem ob neuspelih preizkusih z "običajnim" papirjem preizkusil tudi Press-n-peel ki se je pokazal kot slabši, saj se je zadeva najbolj oluščila. Po vsej verjetnosti zaradi prenizke temperature. Ko dobim drug termostat bom poročal.

LP, Peter

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 11:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:
serdzodj je napisal/a:
Kako pa tiskate na papir iz reklam? Verjetno mora bit bel papir?
Kakšen papir bi bil pa drugače najbolši? Čimbolj gladek?


Tukaj v SG-ju nimam laserja in se moram peljat v firmo, da natisnem. Na poti se spomnim, da sem pozabil papir. In sem spotoma zavil v B**B**g po njihov katalog. Odrežeš list, podajalnik nastaviš na širino in tiskaš poravnano na sredino.


Ja to že, samo ali je važno kako je papir prej potiskan, da ne bo potem še kaj tiste barve na bakru ostalo po likanju.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 11:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Barva se pozna, vendar jo kislina z veseljem "poje". Iščite pa seveda čim bolj belo stran Smile

Avtor: stoki PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 2:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem pa šel do Canon servisa, kjer mi je moz dal ene stare valje od fotokopirca. Regulacijo sem naredil z enim schmitt trigerjem. Manjkal je pa motorček. Bi ga dogradil, ampak valji ze pocivajo v eni izmed skatel, ker sem ugotovil, da gre stvar cisto ok z likalnikom. Problem lezi namrec cisto drugje. Toner se ne prime oziroma odstopa zato, ker ga je premalo. Ko sem stvar sprintal z lasercem na reklamni papir stvar ni in ni stekla. Unicil sem eno euro ploscico in rezultati jedkanja so bili grozni. Potem pa sem stvar sprintal na navaden papir in fotokopiral malo bolj na crno in vam povem da tisti fotokopirc bistveno bolj oblozi s tonerjem. Od takrat nimam vec problemov s prenosom. Papir lahko ocistis s krtaco pa ne bo nic odstopilo. Kar pustite da se stvar namoci v redu ker potem skoraj samo odpade in pa ko tiskate oziroma fotokopirajte izberite kaksen TV spored, ker ima strani s crkami. Slike namrec pustijo odtise, kjer kislina potem tezje pride skozi.

LP, Rok

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 9:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kot sem obljubil. Preizkus večjih površin z boljšim tiskalnikom. Kyocera 1920. Naj pa povem v zagovor tiskalniku, da sem manjšo luknjico odpraskal kasneje po pomoti Sad

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 3:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Našel sem IDEALEN papir breskvice in rexy-je. Koledarji. Dovolj je debel, da ga tiskalniki normalno prebavijo, gladek kot kataloški papir, ob novem letu ga je na pretek, brezplačno, ....

Sledijo slike izdelave tiskanine za ICD2 klon.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 4:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Fantje tudi sam se prišel do svoje breskvice. Prejle sem zadevo "razkopal", da bi videl , kako je narejena. Z radovedoosti sem iztiskal eno malo tiskanino na košček hoferjeve reklame. (tega nisem fotografiral, ker itak nisem pričakoval kakega rezultata, kajti na breskvici razen tega, da sem jo odpril nisem naredil še ničesar) Ploščico sem spustil skozi pet do šestkrat. Papirja nisem poskusil trgati stran ampak sem vse skupaj dal pod pipo, tako da je topla voda narahlo tekla na ploščico. Ko sem čez kakih 10 minut prišel pogledat kaj se je zgodilo sem bil presenečen. Shocked Rezultat na spodnji fotografiji. Sedaj bom zadevo poskusil zjedkat (če prav sploh ne vem, če sem film tiskal s prave strani :bonk: )

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 4:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
...kajti na breskvici razen tega, da sem jo odpril nisem naredil še ničesar) Ploščico sem spustil skozi pet do šestkrat.


Pri 120 stopinjah? Zanimivo.

Silvo je napisal/a:
Sedaj bom zadevo poskusil zjedkat (če prav sploh ne vem, če sem film tiskal s prave strani :bonk:


Vzameš aceton, z acetonom spraviš toner iz bakra in ponoviš postopek Wink

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda sem moral še enkat poskusit. Tokrat je tiv Clone - kot Tomažev. "Breskvica" je taka kot je (brez sprememb) sedaj sem jo tudi zaprl. Ploščico sem dal skozi kakih desetkrat.

Predloga tiv natisnjena na hoferjev reklamni papir. (tiskalnik HPLJ1020)


Ter še rezultat po končenem mokrem postopku. (Pustil pod tekočo toplo vodo ca 5 minut.)


Sedaj grem res jedkat.


Nazadnje urejal/a Silvo Čet Mar 01, 2007 6:01 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo zjedkal. Nisem pričakoval, da je toner toliko obstojen. Eno sem očistil, da sem videl, če je baker kje nažrlo. Drugo bom raje potem, ko jo zvrtam (se sedaj bolj vidi)


Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa vi ste carji !

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 6:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa tiskate enako kot nek tekst, z vsemi Econo možnostmi za varčevanje tonerja, ali ga malo bolj "navijete"? Kaj pa nitro/aceton hlapi so potrebni za kakšne večje površine/mase?

Stran 5 od 25

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group