www.elektronik.si
Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 23, 24, 25  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mirkatmir je napisal/a:
Danes popoldan sem se oglasil v Sparu v BTC-ju. Ostalo jih je še 5 kosov. Tudi na Viču jih imajo nekaj. Čez vikend bom še sam preizkusil zadevo.


Ne pozabi vzeti kako sparovo "press n peel" Wink

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim da si trgovci manejo roke ali pa si mislijo da so ponudili hit.
Sem že razmišljal da tu v Hočah vse pokupim, potem pa na Bolho na forumu (kdo da več), pa Bolha ne dela. Wink

Propao biznis!

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, takoj sem jo vzel, da probam na tej reklami Razz Sem na hitro probal vstaviti PCB, pa gre res brez problemov skozi. Niti malo se ne zatakne nikjer.

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:
Domenius je napisal/a:
Kaj pa nitro/aceton hlapi so potrebni za kakšne večje površine/mase?


Hlapi? Večje površine so problematične že zaradi kvalitete laserskih tiskalnikov na površinah. Sem ter tja se pojavi kakšna luknjica, ki pa na veliki površini nima efekta... No ja... Razen estetskega Smile


Sem narobe napisal. Mislil sem "obdelavo" tonerja z nitro/aceton hlapi, da se lepo razlije in postane bolj črn. Mogoče bi bilo to boljše za velike površine.

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evreka. To zares deluje. Na hitro izstiskal na laserju testno vezje na "Spar" papir, ga podal skupaj z PCB-jem 10x čez "Spar" breskvico (brez da bi karkoli spremenil na njej - samo vključil), za 3 (tri) minute potopil v vročo vodo in papir je sam odstopil od PCB-ja. Zares hiter in čist postopek. 3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Euro plošča gre zlahka skozi breskvico.

Valja sta fiksna, zato pride do krivljenja valjev. To načeloma ni škodljivo za breskvico (če ne uveljavljate garancije pri prijazni prodajalki Mr. Green ), se pa pojavljajo strižne napetosti na samo tiskanino.
Te napetosti lahko pri širši tiskanini zapotegnejo reklamni papir, da se premakne - slab odtis. Dobra bočna pritrditev je pri širših tiskaninah obvezna.

Kako sem to ugotovil:
Noter sem Vzporedno potisnil dve ploščici - na izstopu se grobo približujeta druga drugi - niti s precejšnjo silo se ne da vzdrževati vzporednosti.
Pri prenosu tonerja zgoraj opisana sila deluje na papir.
LP,
Igor

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sedaj pa že kompliciraš! Saj to vse skupaj ni namenjeno profesionalni serijski izdelavi.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
Sedaj pa že kompliciraš! Saj to vse skupaj ni namenjeno profesionalni serijski izdelavi.

Kako to? Kaj res ne?

Šment.
Tudi meni je propao biznis Very Happy .
LP,
Igor

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mirkatmir je napisal/a:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.
Se pridružujem!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
mirkatmir je napisal/a:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala.
Se pridružujem!

Tudi jaz
Applause

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 3:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prijatelji, jaz nisem avtor ampak Nemec, ki je omenjen v prvem postu. Hura torej zanj! Jaz sem samo polenil zadevo in poizkusil vse "črnogorske" metode, da bi bila stvar čim lažja. Pri meni se stvari z nepredelanim rexom niso izšle. Če stvar deluje brez predelave, toliko bolje. Morda pa je res štos samo v papirju in še bolj v čisti ploščici? Mislim pa, da je tip tonerja glavni trik!
Če se to še malo razširi, bo kitajcem zmanjkalo "sadja" Smile




Adi

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 6:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
3x hura za plastifikator in seveda za avtorja tega posta, ki nam je razširil obzorja. Hvala!

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 6:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Adi, saj vemo, od kje izvira original. Ti si pa še vedno avtor na našem forumu. Z skupnimi močmi pa smo prišli kar daleč, a ne?

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 9:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
igo je napisal/a:
Kako sem to ugotovil:
Noter sem Vzporedno potisnil dve ploščici - na izstopu se grobo približujeta druga drugi - niti s precejšnjo silo se ne da vzdrževati vzporednosti.


Dve ploščici gresta popolnoma vodoravno skozi Rexy-ja. In ni važno a sta skupaj ali narazen.

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 11:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zadeva je res super. Problem je samo to, da teh strojev ni videti v trgovinah. Včeraj sem bil v btc pa ga nimajo. Ali kdo mogoče ve kje so še doseglivi.

LP
Matjay

Stran 7 od 25

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group