www.elektronik.si
Obnova starega sprejemnika
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Nostalgija - splošno

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2007 11:31 pm    Naslov sporočila:  Obnova starega sprejemnika
----------------------------------------------------------------------------
Pred leti sem našel precej star in večkrat predelan sprejemnik. V zadnji verziji je bil reakcijski audion z elektronko A441 / oznaka poleg podnožja /. Elektronko A441 je zelo težko najti in to mi je bila velika ovira pri odločitvi kaj naj naredim z njim.
Končno sem se odločil, da ga "oživim".

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2007 11:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi notranjost ne obeta veliko...........
Elektronka ni A441.


Nazadnje urejal/a sebastiant Ned Apr 08, 2007 12:16 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2007 11:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Elektronke A441 nimam, imam pa 2SH27L in tako sem se odločil za predelavo ruske pentode v Philips tetrodo Very Happy

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2007 11:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Primerjava z nemško RV 2,4 P700.

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 12:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na stružnici odrezan spodni del aluminijastega oklepa.....

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 12:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sedaj pa še predelava v A441............

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2007 12:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Slika iz knjige "Kako smo delali radio" avtorja Zmagoslava Pipana iz leta 1929.
Vidi se vgrajena elektronka Philips A441.

Avtor: audioKraj: kp PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 10:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dober si.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 10:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ZELO lepo !

Avtor: JaniKraj: Bela krajina PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 6:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Kapo dol!!!!!

Avtor: frickyKraj: Ribniško Pohorje PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 9:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Take stare knjige so mi zelo zanimive.Še imaš več skenirano iz te knjige?
Pa kateri letnik je približno ta radio

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2007 10:12 pm    Naslov sporočila:  Knjiga
----------------------------------------------------------------------------
Knjigo Zmagoslava Pipana imam doma. V njej je opisana gradnja detektorja in enocevnega radia. Bom še kaj kopiral iz nje in objavil.
Letnica izdelave radia je, vsaj mislim, pred letom 1930.

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 10:22 pm    Naslov sporočila:  tuljava
----------------------------------------------------------------------------
Tuljava v sprejemniku je v zelo slabem stanju. Žica je izolirana z bombažem, ki pa razpada in tako sem se odločil naviti novo tuljavo. Stara pa bo ostala v "arhivu".
Žica na novi tuljavi je tudi izolirana z bombažem in je polna žica, ne pletenica.
Tuljavnik je premera 7o mm.

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 11:45 pm    Naslov sporočila:  Kondenzatorji
----------------------------------------------------------------------------
Še slika vrtljivih kondenzatorjev iz tistih časov.
Bi pa, čeprav niso tu mali oglasi, vprašal za take kondenzatorje. Menjam za drug material oziroma po dogovoru. Imam še nekaj načrtov v mislih in jih bom potreboval.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 11:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kondenzatorjev ne, a žico imam.

Stran 1 od 6

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group