www.elektronik.si
PIR senzorji - popravilo
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sob Avg 11, 2007 10:47 am    Naslov sporočila:  PIR senzorji - popravilo
----------------------------------------------------------------------------
Zanima me če se je že kdo ukvarjal s popravilom PIR senzorjev ki jih uporabljamo za vklop razsvetljave? Ali ima morda kdo datasheet za namensko vezje ICES49H ki se uporablja v teh senzorjih?

LP, Peter

Avtor: SreckoKraj: Okolica Cerkna PrispevekObjavljeno: Sob Avg 11, 2007 4:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Velikokrat je notri kar LM324 vsaj v tistih poceni.
Tega še nisem zasledil vsaj po spominu ne.

LP Srečko

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Sob Avg 11, 2007 6:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A boš pogruntal kaj novega, ali ti ga je razsula strela? Če je bila strela, je v mojih par primerih odneslo upor v napajanju, ne pa samega čipa.

LP, bivši Otočan Wink)

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Avg 11, 2007 6:43 pm    Naslov sporočila:  Re: PIR senzorji - popravilo
----------------------------------------------------------------------------
PPG78 je napisal/a:
Zanima me če se je že kdo ukvarjal s popravilom PIR senzorjev ki jih uporabljamo za vklop razsvetljave? Ali ima morda kdo datasheet za namensko vezje ICES49H ki se uporablja v teh senzorjih?

LP, Peter


Peter pozdravljen,

Kot je napisal satelitko običajno odnese tisti mali (običajno je nekje 27-47E) upor v napajalniku (ni nujno, da je strela, dostikrat se to zgodi ob ponovnem vklopu pri izpadu) Preveri še diode ter elektrolite na napajalniku.

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sob Avg 11, 2007 9:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Simptomi so taki da se po vklopu senzorja na napajanje rele vklopi in ostane vklopljen. Na napajalnem vezju na pogled izgleda vse OK. Bom zadeve premeril in poročam.

Lp, Peter

Avtor: jurKraj: [color=zelena]Ljubljana[/color] PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2007 11:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno ne bo pomagalo, ampak vseeno poizkusi premakniti trimer za nastavitev občutljivosti, če ga naprava ima.

Jur

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2007 8:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
PPG78 je napisal/a:
Simptomi so taki da se po vklopu senzorja na napajanje rele vklopi in ostane vklopljen. Na napajalnem vezju na pogled izgleda vse OK. Bom zadeve premeril in poročam.

Lp, Peter


Peter pozdravljen,

Moram povedati, da imajo nekateri senzorji zelo čudno hibo. (enega takega imam doma) Ob kratkotrajnem napetostnem sunku se le ta vključi ter ostane vključen. (avtomatika ne dela več) Pomaga edino, da ga za par sekund izključim.
Nekdo mi je celo rekel, da je to namerno narejeno. Taka luč s senzorjem naj bi bila priključena preko stikala. S kratkim izklopom/vklopom izvedemo stalni vklop.
(bom moral ob priliki prerisati načrt, da vidim če je res tako)

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2007 10:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, načrt ravno prerisujem (za izvedbo z ICES49H), izvedba ki jo opisuješ pa mislim da je predvidena na tiskanem vezju, vendar ni opremljena.

Še kakšen dan da shemo spravim v eno lepšo obliko pa jo pripnem.

LP, Peter

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2007 7:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tile dnevi so se kar zavlekli ... še dobro da dežuje ...

Shema za senzor z čipom ICES49H je v prilogi, prerisana iz vezja.

Lp, Peter

Avtor: MadMax PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2007 7:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tista finta s kratkotrajnim izklopom je res narejena namenoma, saj si sam lastim 2 taka gizmota in funkcija je uradno opisana v navodilih.

Mi pa eden od njiju dela preglavice, saj pri nizkih temperaturah (nekako pod 10°C) ne ugasne.... Če je komu poznan simptom, se priporočam Smile

Sicer pa ima mislim da Steinel v dražjih modelih vključeno malce bolj pametno funkcijo "stalnega" vklopa, in sicer je potrebno za tak vklop 2x hitro izklopiti zadevo, s tem da je pa čas stalnega vklopa še vedno omejen.
Odpade torej stalna javna razsvetljava v primeru motenj v el. omrežju.

Avtor: spilulaKraj: N.Gorica PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2008 5:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A kdo ve kje bi v PIRu prestregel zvezni analogni signal senzorja - nekaj s pomočjo katerega bi lahko definiral intenziteto gibanja pred njim.
lp, tom

Avtor: vladahli PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2008 2:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Shema za senzor z čipom ICES49H please posli vladahli@inmail.cz

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2008 2:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imaš na mailu!

Avtor: spyKraj: Tržič PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2009 11:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najprej hvala PPG78-ju za trud, da si prerisal shemo. Prihranil si mi dragoceni čas.

Postavil sem kar nekaj teh PIR senzorjev po hiši. Kar naenkrat mi eden ni hotel vklapljati. Po meritvah vidim, da pravzaprav senzor takoj, ko izklopi luč, samodejno spet vklopi v nekaj 10ms. Ker se zaradi narave RC napajalnika (direktno iz 220V) napetost ne dvigne tako hitro na 21V, rele samo popusti (glej shemo). To se cikla neskončno - senzor "ne dela". Signalni samega PIR elementa so videti v redu.

Vzrok: kondenzator 330nF/250VAC, ki zbija napetost iz 220V na 24V, bi moral imeti 330nF (kar tudi na njem tako piše), je pa imel le 54nF. Spet verjetno neki kitajski elementi.

Bistvo: upam, da bo to komu z enakimi težavami kaj pomagalo. Meni sta šla dva dneva zato Rolling Eyes

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 1:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Vzrok: kondenzator 330nF/250VAC, ki zbija napetost iz 220V na 24V, bi moral imeti 330nF (kar tudi na njem tako piše), je pa imel le 54nF. Spet verjetno neki kitajski elementi.


Ne boš verjel - ravno včeraj sem popravljal enega - enak defekt.

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group