www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri linux
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razer
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Dec 2008 22:08
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 15, 2009 12:59 pm    Naslov sporočila:  DSL Odgovori s citatom

Jaz uporabljam DSL podpira vse kar rabiš. Poskusi čim več live verzij kajti vsak ti verjetno nebo dober na prvo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primuscuzus
Član
Član



Pridružen-a: Sob 21 Feb 2009 16:45
Prispevkov: 34
Aktiv.: 0.18

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2009 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sudo su Wink !
Hm, ja Linux ... Zadeva je bila pri meni taka, da sem se dolgo otepal Linux-ov, bil sem zagrizen pristaš Windows-ov, zdaj imam pa na računalniku že slab teden Ubuntu 8.10.

Res je, da je potrebno na začetku malo pomigati, miselno je potrebno narediti nek preskok med Windows in Linux, posebno bi tukaj izpostavil terminal.
Pri Ubuntu 8.10 bi izpostavil tudi to, da pri tej verziji ni nikakršnih problemov (z moje strani) glede wirelessa, modema, zvoka ... Zadeva deluje solidno in hitro.

Glede programov tudi to, da če se kaj rabi, je v Ubuntu program, ki ti avtomatsko naloži in inštalira želeno aplikacijo. Poleg tega, da je vse v Linux-ih (samo najti je terba), so vsi programi zastonj. Razvijalci se trudijo narediti analogne programe Microsoft-u, ki so enako fleksibilni kot 'originalni'.

Začetnikom, to sem tudi jaz in govorim iz izkušenj, bi priporočil Ubuntu 8.10. Ubuntu je do uporabnika prijazna distribucija GNU/Linux, ki jo je enostavno uporabljati, se hitro namesti in je takoj po namestitvi pripravljena za uporabo.

Poskusil sem tudi CD in USB live (dela), z rahlim opozorilcem, da zadeva ni tako stabilna in da ni možno shranjevati nikakršnih podatkov (gesla, zaznamiki,...) na USB live.

Veselo ubuntanje vam želim

Very Happy

_________________
Žif
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DrRogla
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2005 18:00
Prispevkov: 336
Aktiv.: 1.51
Kraj: Hrastnik, Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2009 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi mogoče namesto Ubuntu-ja predlagal Debian, kar je baje praktično enako.
Sem pa tudi šele nekaj tednov v temu, strežnik z Joomlo mi je že uspel Very Happy

_________________
LP, Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 8:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz še vedno navijam za open suse Mr. Green
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.25
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DrRogla je napisal/a:
Jaz bi mogoče namesto Ubuntu-ja predlagal Debian, kar je baje praktično enako.
Sem pa tudi šele nekaj tednov v temu, strežnik z Joomlo mi je že uspel Very Happy



Pri meni doma je Ubuntu za desktop, Debian za strežnike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MrPizza
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 11:17
Prispevkov: 57
Aktiv.: 0.26
Kraj: Okolica MB

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri izbiranju med ubuntu ali kubuntu sem pristal na kubuntu. Smile
_________________
Lep pozdrav,
Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojnomir
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 19 Apr 2009 0:54
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 1:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni. Upam, da ne bom preveč zgrešil, če bom vprašal kar tukaj.

Zanima me, katero "pasmo" Linuxa priporočate za začetnika, ki bi potreboval preprost, brezplačen OS za uporabo interneta in pisarniških programov. V glavnem, zadeva mora biti legalna (ker bo stala v pisarni in nočem imeti težav z inšpektorji), enostavna za uporabo in zanesljiva. Kje naj takšen OS dobim (link)?

Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.57
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 7:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če hočeš :

UBUNTU
KUBUNTU
Še slovenska stran UBUNTU

Tukaj imaš primerjavo LINUX distribucij
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.25
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za pisarno Ubuntu, tako kot ti je povedal že errhec. Meni se je obnesel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.96
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2009 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi rekel ali ubuntu ali pa opensuse. Oba sta prijazna do uporabnika, imata dobro tako gnome kot kde okolje, in sta 'v koraku s časom'.

Preizkusi oba in uporabi tistega, ki ti je bolj všeč (hint: opensuse Wink )

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matijja
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 17 Feb 2009 17:18
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2009 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če si začetnik ti bo najlažje z ubuntujem... je najbolj prijazen uporabniku
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerny
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Apr 2008 11:27
Prispevkov: 414
Aktiv.: 2.12
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2009 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzemi ubuntu, zadeva je zelo prijazna uporabniku, ima tudi možnost slovenščine, v orginalu uporablja namizje gnome, če ti je pa kde bolj ušeč pa vzemi kubuntu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
plazydor
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Maj 2009 10:51
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 06, 2009 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsem začetnikom, ki psrašujete kateri linux in ste popolni začetniki, vam svetujem Ubintu. Zakaj? Enostaven, za inštalacijo, vsebuje slovenščino, enostaven za uporabo in na www.ubuntu.si je dobra podpora.

Naj pa pa povem, da odkar uporabljam Ubuntu-ja še nisem zagnal računalnika, kjer so okna in samo vprašanje časa je kdaj bo microsoft za vedno šel iz hiše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group