www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Polž hitrejši od pismonoše
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.77
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2008 10:33 pm    Naslov sporočila:  Polž hitrejši od pismonoše Odgovori s citatom

Tole sem prebral med novicami na 24 ur Wink :

Poljak se je močno razjezil, ko je 3. januarja prejel ekspresno pismo, ki je bilo poslano 20. decembra.

Poljski informatik Michael Szybalski se ni kar tako pomiril, temveč se je lotil izračuna. Ugotovil je, da je bil pismonoša v njegovem primeru počasnejši od polža.

Izračunal je, da je pismo, ki je moralo prepotovati 11,1 km, v njegove roke prispelo po 294 urah. Potovalo je s hitrostjo 0, 03775 km/h. Potem je opravil še poskus z vrtnim polžem in izračunal, da se ta giblje s hitrostjo 0,048 km/h. Na ta način je dokazal, da je pošta počasnejša od polža.

Szybalski, ki je poljskim poštarjem uspel dokazati, da so počasnejši od polžev, se že počuti bolje. Dejal je, da jih zaradi zamude pri dostavi ne bo tožil.

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.77
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2008 1:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj bi šele bilo, če bi imel kakega treniranega polža. Potrebno je namreč vedeti,da poštarji "trenirajo" vsak dan.
Kakorkoli izgleda, da so naši le boljši.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3469
Aktiv.: 16.52
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2008 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:

Kakorkoli izgleda, da so naši le boljši.


Obložena kuverta, poslana v petek iz ljubljane. Pokličem v sob. zjutraj in vpraša, če je kaj zame?
Ničesar ni prišlo!
V pon. zjutraj: "Ničesar ni prišlo! Morda ti niso poslali?"
In v pon. ob 13h grem nekaj poslat in glej- na polici za pultom vidim kuverto, ki je podobna "moji"? Vprašam žensko za pultom, kaj je tisto tam?
Eh, to je prišlo v soboto in v takem stanju! (kuverta je bila malo strgana)
Ji rečem:" Ampak saj to je tista,ki jo iščem!"
"Prišla je v takem stanju, jaz ne morem nič!"
"Ja a jo lahko dobim, prosim? Zakaj mi niste napisali obvestila?"
"Res je prišla v takem stanju- poglej, gor smo napisali, da je prišla v takem stanju!"
"Zakaj mi je pa niste dostavili?"
"Ker se ime ne vidi celo, samo naslov!"


Počutil sem se, kot da komuniciram z 3l etnim otrokom in od njega je odvisno vse!
Fora je, da je tisti naslov, ki je bil viden, naslov privat hiše mojih staršev, z vsemi uslužbenci se poznamo osebno, pa vseeno birokracija!

Ma to so idioti vsi po vrsti!

Mad

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.05
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2008 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naši poštarji:
Vsak dan zjutraj se peljem mimo pošte in bifeja blizu pošte. Poštarji z vozički za pošto ali z bicikli najprej pridejo v bife, potem pa gredo na raznašanje. Vozičke pustijo zunaj, skoraj na cesti, tako da bi jih kakšen mimoidoči mirno posvojil.
Saj imajo poštarji res bedno plačo, ampak lahko bi najprej pošto raznesli, potem pa se nažrli.
Razmišljam, da bi poklical RTV ali POPTV, da jih pridejo posnet.

Lansko leto smo dobili na obisk poštnega inšpektorja, ki je preverjal, če so določene pošiljke prispele. Problem je bil v tem, da je poštar na veliko kradel pošto in to dalj časa. Meni na primer nista dospela dva izvoda Elektorja, pa jih je očitno poštar drpnil.

Za novo leto je na TV kazalo delo poštarjev na pošti. Eden na primer je vzel paket in ga kot žogo na daleč vrgel v zaboj. Kako delajo z pošto, kadar jih kamera ne snema, si lahko samo predstavljam.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2008 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nam so poštarji pomendrali eno HPLC kolono, ki je v osnovi 25 cm dolga jeklena cev, premera 4,6 mm s precej debelo steno. Stvar je prišla k nam v obliki bumeranga. Škoda? Sitnica 1500€. Pošiljatelj seveda ni zavaroval pošiljke.

Pravzaprav poštarji vse pomendrajo. V mlajših letih nisem dobil po pošti niti ene nepolomljene kasete. Kar niso uničil poštarji, so pa cariniki, ki z olfa nožem prerežejo celo pošiljko, od dokumentov, do vsebine Mad

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.77
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2008 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm.. bo treba začet pošiljat stvari skupaj z moko Smile Smile
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tihi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2003 14:15
Prispevkov: 281
Aktiv.: 1.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2008 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja ali pa s senzorji za pospeške in timerjem. Bi točno vedel kdaj in koliko so se zabavali s paketom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2008 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz tujine smo vrednejše inštrumente vedno dobili opremljene s senzorjem pospeška in nagiba (http://www.shockwatch.com/). Pravzaprav sta to dve ampuli, ki postaneta rdeči, če se paket preveč nagne ali pretrdo pristane...
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tihi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2003 14:15
Prispevkov: 281
Aktiv.: 1.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2008 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seznam za uporabo Smile
http://www.freescale.com/webapp/sps/site/overview.jsp?nodeId=0112691118
samo še entuziasta za PIC in timer.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.04
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2008 12:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz sem šel na pošto v Šk.loki in hotel poslati moji ljubljeni v Pacug, kjer je bila v koloniji z 5-7 let starimi otroki... nisem pa vedel poštne številke, nakar ženska na pošti vzame knjigo v roke in brska, brska, brska... in mi na koncu reče: Tega kraja ni na hrvaškem... Rolling Eyes
Laughing Laughing Laughing
Nakar ji povem, da hrvati z mejo še niso prišli tako daleč, še 1x pogleda v slovensko knjigo poštnih številk krajev in se zamisli...
A ne zveni ime kraja PACUG malo po hrvaško?! sem se tudi sam zamislil... Rolling Eyes
Kaj pravite?

_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bbf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 14:34
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2008 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni so razbili avtomobilsko luč, ki sem jo kupil na ebayu..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.52
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2008 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je pa precej odvisno od pošiljatelja in pakiranja.
Jaz zaenkrat še nisem imel težav, ko je bila stvar zapakirana po PS-u. Smile

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polhar
Član
Član



Pridružen-a: Sob 04 Mar 2006 9:11
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.63
Kraj: Dol pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2008 5:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri na imamo tudi poštarja in pol, še posebi ko se ga pri sosedu nažre Very Happy , ampak ta je še vredu. En drug je pa tolk len, da da pošto za celo vas v en ali dva nabiralnika. Pol nej pa drugi okol raznašamo. Ga je sosed enkrat videl ko je vrgel cel šop pisem v njegov nabiralnik, ga je nahrulu ko bika Smile .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
not perfect
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Nov 2007 17:49
Prispevkov: 221
Aktiv.: 1.11

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2008 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem dobil moje premočene zvočnike za 150€... Mad Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:16
Prispevkov: 415
Aktiv.: 1.86
Kraj: Posavje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2008 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jur je napisal/a:


Za novo leto je na TV kazalo delo poštarjev na pošti. Eden na primer je vzel paket in ga kot žogo na daleč vrgel v zaboj. Kako delajo z pošto, kadar jih kamera ne snema, si lahko samo predstavljam.

Jur


Saj imajo na svojih kombijih narisano kako delajo s paketi - pošiljajo s fračo! Slike pa zdajle ne najdem...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group