www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nakup primernega stebrnega vrtalnika
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lovro13
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Dec 2007 15:21
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2008 9:14 pm    Naslov sporočila:  nakup primernega stebrnega vrtalnika Odgovori s citatom

Ker mi spodaj vre minešta, bo moje vprašanje kratko...
Rad bi kupil nek normalni stebrni vrtalnik, v katerega lahko vpneš svedre 1 mm in z njimi ne opleta po vitroplastu kot balerina.
Razmišljal sem o mini vrtalnikih, vpetih v stojala, vendar včasih potrebuješ tudi "mirno roko" pri malo večjih zadevah.

hvala že vnaprej!

_________________
Lahk rečete karkol, sam NIN pa ne bo noben šimfu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.88
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 7:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom





To bo prava stvar.

_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.09
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale zadeva na prejšnji sliki bo v redu, če je iz aluminija. Cenejša verzija (Bau*) proxxona, ki ima plastično mizico in nosilec vrtalnika pa je zanič. Plastika se upogiba v vseh smereh, tako ni za resno uporabo.

Vpenjalni trni pri proxxonu ne držijo določenih debelin svedrov Evil or Very Mad . Ali ima sveder zračnost, pa ne drži, ali pa ne gre not brez uporabe sile.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.08
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko je tudi še zraven glava kot se vidi na sliki.To lahko uporabiš svedre manj ali več premer.Medtem pa vpenjalni trni pa je kot pisal Jur.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Jun 2004 12:55
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.68
Kraj: Pod krvavcem nekje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporablam tak komplet zelo priporočam.
Stojalo je stabilno vrtalna gava je primerna tudi za navadne svedre.

_________________
Vse se da pokvarit, le če se dovol časa ukvarjaš z njo!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam proxxon s kovinskim nosilcem in regulacijo vrtljajev.
Stojalo ima še vedno rahlo zračnost levo-desno in lahko:
- to izkoristiš in na fino nacentriraš luknjo
- ročico rahlo vlečeš v eno smer in s tem odpraviš zračnost.

TUKAJ so slike mojega stojala.

Proxon in ostali imajo večinoma več različnih "puš" za določen razpon debeline orodja. Če uporabljaš navadne svedre, ki nimajo odebeljene prijemalne strani, lahko dokupiš klasično vpenjalno glavo s tremi prijemalnimi zobmi. Moja gre do Fi cca 3 mm.

Obstaja pa še nekaj drugih proizvajalcev - ampak pred nakupom preizkusi opletanje osi in trdnost stojala.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.09
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, ravno to glavo sem mislil. Zadeva se imenuje tudi vpenjalni trn. Ta vrste glave ima dobro lastnost, da je sveder zelo dobro centriran (zaradi konusnega vpetja). Slaba lastnost pa je, da je ena glava primerna samo za ozek interval debelin svedra. Pri tem se intervali ne prekrivajo, z drugimi besedami: določeni svedri se ne dajo vpeti. Sem kupil rezervne dele (trne, oziroma glavo), pa je isto sra*je. Edina rešitev je, da na sveder navijem bakreno žico, pa ga dam v večjo glavo (trn).

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 3:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

... ali pa natančno povrtaš prvi manjši vpenjalni trn.
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.09
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 3:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem probal povrtavat, pa je uničilo vsaj dva navadna svedra, da ne omenjam trna. Trn je narejen iz precej trdega materiala...

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lovro, mineštra je že kuhana? Very Happy

V vprašanju enkrat omenjaš mini vrtalnik, drugič pa "večje stvari" in mirno roko ...
O kakšnih dimenzijah obdelovanca & mašine sploh govorimo tu? 5 cm? 50 cm?

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
lovro13
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Dec 2007 15:21
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 4:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moje sanje so seveda, da bi imel univerzalni stebrni vrtalnik, s katerim bi lahko izvrtal od 1 mm luknje do 13 mm ali več in to v kovino, plastiko, les - you name it... in vse bi bilo idealno, pri čemer bi bil ves čas z nasmehom na obrazu.
V praksi bo verjetno izgledalo precej drugače (vsaj glede nasmeha na obrazu). Da pa bo čim manjši odmik od sanj, pa vas res prosim za mnenja.
Spomnim se, da smo v OŠ pri elektronskem krožku vrtali s stebrnim vrtalnikom (takim večjim, ki je imel kakih 30 kg ali več), pri katerem ni plesal sveder, luknje pa so se skoraj same izvrtale Very Happy.
Po googlu sem malo brskal in naletel na različne Neckr***n ponudbe, pri katerem sem skoraj prepričan, da bi zgubil pamet že ob prvem vrtanju, čisto sigurno pa bi pri Baum*x-ovem stebrnem "zračnem" vrtalniku, ki sem ga malo potresel na polici in si kar predstavljal indijanski ples svedra.
Nekateri bi rekli: Live your dream! ampak od tega še ne bom prevrtal vitroplasta oz. prej omenjenih materialov.

P.S. Mineštra je bila super.

_________________
Lahk rečete karkol, sam NIN pa ne bo noben šimfu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O stojalih smo pisali tukaj Z malo dodelave se da stojalo iz Interdiskonta dodelati tako, da je proksonovo igrača proti njemu. Meni izredno lepo služi. Tisto sporočilo je staro približno leto. V tem času sta bila zlomljena dva svedra. (nobeden med vrtanjem- oba sta se zlomila po nerodnosti pri čiščenju , ko se je odstranjevala podložna deščica. ) Ko sem izdeloval tiste novoletne okraske, je bil pri meni sodelavec na "praksi". Še nikoli ni vrtal tiskanin a je takrat zvratal večje količino ploščic brez težav, brez da bi mu uspelo zlomiti sveder. (no ja enega je zlomil, kot sem opisal zgoraj - ko je končal - pri čiščenju Wink )

V priponi še naglavna leča, ki pride zelo prav pri natančnem vrtanju - sploh če so luknje manjše od 0.8mm



P2050068.JPG
 Opis:
Še ena sveža fotografija
 Velikost datoteke:  405.89 KB
 Pogledana:  25 krat

P2050068.JPG



P2050073.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  416.24 KB
 Pogledana:  3 krat

P2050073.JPG



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 05, 2008 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lovro13 je napisal/a:
Moje sanje so seveda, da bi imel univerzalni stebrni vrtalnik, s katerim bi lahko izvrtal od 1 mm luknje do 13 mm ali več in to v kovino, plastiko, les - you name it...


Sam imam tak vrtalnik, a se zadnji čas na njem nabira prah (dobesedno Wink ) Vpeti gre sveder od 0.8 -13. Brez težav sem z njim kar precej časa vrtal tiskanine. Sedaj služi v glavnem za čiščenje ploščic.



P2050074.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  275.09 KB
 Pogledana:  14 krat

P2050074.JPG



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lovro13
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Dec 2007 15:21
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2008 8:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne boste verjeli, ampak se mi je danes že sanjalo, da imam proxxona. Toliko o mirnem spancu. Verjetno sem se preveč najedel za večerjo - tokrat ni bila mineštra. No, v sanjah sem preverjal zračnost glave, pa je bilo super. Potem sem ga pognal - bolj na suho, ne da bi rabil kaj vrtat, in se je blazno težko vrtel gumb za nastavljanje vrtljajev. Na koncu sem se skoraj opekel na njem, tako je bil vroč. Mogoče bi bilo pametno, da jutri v sanjah še sprobam dremla, pa se na podlagi tega odločim, katerega bom kupil. Very Happy
_________________
Lahk rečete karkol, sam NIN pa ne bo noben šimfu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.09
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2008 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na osnovi sanj ne bi izbiral.
Pri proxxonu se gumbi v budnem stanju vrtijo kar lepo. Pri dolgem vrtanju ali rezanju se tudi malo segreje, ampak tovrstne naprave niso mišljene za dolgotrajno vrtanje.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group