www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Spajkalna postaja DIGITAL LOETSTATION SET LA 50 + LS 50
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 1:18 pm    Naslov sporočila:  Spajkalna postaja DIGITAL LOETSTATION SET LA 50 + LS 50 Odgovori s citatom

Cena 72 Eur - Conrad Graz - kaj mislite ?



The Extension 'bmp' was deactivated by an board admin, therefore this Attachment is not displayed.


823969-an-01-ml-loetstation_ls-50_la-50_set_de-fr-en-nl.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  823969-an-01-ml-loetstation_ls-50_la-50_set_de-fr-en-nl.pdf
 Velikost datoteke:  245.34 KB
 Downloadano:  162 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.41
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem jo tudi jaz gledal v Gradzu prejšnji mesec. Imeli so jih kar na kupu zložene. Podrobneje pa se nisem spuščal, sem bolj gledal Welerje. Pa tudi prvič sem bil v trgovini, pa imaš kar nekaj za videti Shocked . Sploh cene napram Conradu v Lj. Evil or Very Mad
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Weler že lep čas ni tisto kar je bil, če primerjaš cena/kvaliteta Liar
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2323
Aktiv.: 10.41
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam jo imam že dve leti in sem zadovoljen. Konica je še prva, dokupil pa sem še eno bolj fino za SMD (saj se da spajkati tudi z osnovno). Mislim da so dodatne konice po cca. 4€. Naj bi pa bil spajkalnik kompatibilen z Weller konicami - žal še nisem uspel to preveriti v praksi.

Sam sem postajo kupil v Nemčiji, pri nas v sloveniji je cena dokaj visoka (okrog 25.000)

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter hvala za informacijo. Sem ravno iskal podatke o konici. Vrjetno jo bom ob naslednjem obisku Conrada v Grazu kupil.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 2:39 pm    Naslov sporočila: icon_impressed  Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Weler že lep čas ni tisto kar je bil, če primerjaš cena/kvaliteta Liar

Res je Silvo . Imam več spajkal weler (20 let delajo brez težav -edino kondenzator sem pri eni moral zamenjati) Vendar sedaj nebi več kupil Welerja nebi rad imel takega nosa , kot tvoj smeško Wink
Cena pa je ugodna .

_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51as
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jul 2004 15:14
Prispevkov: 46
Aktiv.: 0.21
Kraj: Šmarje-Sap

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Ljubljani je 20k SIT

link
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In to v "ugodni" ponudbi z "evropskimi" cenami Exclamation očitno za njih ne velja fiksen euro saj je cena večja za ca 2800 sit Evil or Very Mad O o tem smo že dosti predebatirali. Slovenski spletni Conarad obiščem le, če rabim kak prevod za kak artikel Mr. Green
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s51as
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jul 2004 15:14
Prispevkov: 46
Aktiv.: 0.21
Kraj: Šmarje-Sap

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res se nebi smeli hvalit z evropskimi cenami, saj vsak kupec z lahkoto preveri ceno pri nas in v Evropi (zanalašč sem napisal, kot da to ni isto)!

Tudi mene zanima če je ta spajkalnik dober nakup.
Na sliki mi ne deluje najbol robustno, bol kot neka nežna medicinska oprema?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
felle
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 19 Mar 2004 19:36
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.03
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 23, 2004 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poznam kolega ki ima taksno lot postajo in je z njo kr zadovoljen.
72 EUR je zelo primerna cena.
Sam sem dal za Wellerja WSD81 74k SIT mogoce tudi zato ker je Weller Think

Lp

_________________
Audio&Video Felle
servis zabavne in profesionalne elektronike
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2004 4:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravnokar z Graz-a Wink Spajkalnik se že greje Cool

Nekaj ugotovitev na hitro:

-Zgornja fotografija je mogoče malo zavajajoča - stojalo ter postaja se ne držita skupaj (dva dela)
-Spajkalnik lepo sede v roko. Kabel sicer ni zelo tanek (kot nap. na iskrinem THS -u a je kar lepo mehak)
-Teperatura je izredno hitro dosežena. Ima 3 fiksne temperature 150,300,400, ki se izberejo s pritiskom tipke. (tri tipke pod displejem)
- z tipkama +/- desno od displeja se lahko temperatura nastavlja po korakih 1 stopinje. Na desni strani displeja je "bar graf" ki kaže moč (lahko se tudi izključi) Regulacija je dobra zapaženo max nihanje v minus 1 stopinja ter 2 v plus.
- kot je omenil Peter konica je na oko enaka kot pri welerjih. Nimam pa nobene doma, da bi poskusil, če dejansko paše noter.
- priložena je ošiljena konica

Več o standby ter power-off funkciji napišem, ko stvar stestiram.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2004 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Popravek od zgoraj napisanega. Vse tri fiksne temperature so TUDI nastavljive v mejah od 150-450 °C. Funkcija standby ter power-off sta sicer malo nerodni - čas se odšteva od takrat, ko je bila na zadnje pritisnjena kaka tipka. Je pa zelo široko nastavljiv od do 9h po korakih 5minut. Pozitivno pa je to, da se spajkalnik zelo hiro ogreje - do "moje" delovne temperature 320°C iz hladnega stanja rabi ca. 1 minuto. Applause
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 25, 2004 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

felle je napisal/a:
Poznam kolega ki ima taksno lot postajo in je z njo kr zadovoljen.
72 EUR je zelo primerna cena.
Sam sem dal za Wellerja WSD81 74k SIT mogoce tudi zato ker je Weller Think

Lp




Kako je z vzdržljivostjo konice, pri tem spajkalniku (weller), sem ga že imel namen kupiti, vendar sem se premislil, berite temo na http://www.elektro-n.com/forum2/viewtopic.php?p=40703#40703
Sedaj pa že resno razmišljam, če ne bi raje poskusil kar s tole verzijo (voltcraft), Silvo je že napisal nekaj rezultatov, nekaj jih pa še bo.
Točno tako postajo ima en štromar vzdrževalec v eni firmi in pravi da je zadovoljen.
Meni osebno je weller še vedno zelo v redu, razen, seveda, konic, ki so postale slabe.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 25, 2004 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reber,

Kar se tiče konic bo pokazal čas Confused. Peter je zgoraj napisal, da mu že zelo dolgo drži. Sam sem konice iskal v nemškem in avstrijskem Conradu a brez uspeha - je pa zanimivo, da so v našem Shocked kataloške: 0.8mm 827045 1.6mm 827045 3.2mm 827061 Konice so na oko enake welerjevim. (tista, ki ima na sredini malo odebeljen obroček.) Konica se vstavi v grelo - čez njo se navleče cevka, ki se privije pri držalu.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 25, 2004 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prilogi fotografija za lažjo razlago zgoraj napisanega


ls50.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  47.23 KB
 Pogledana:  101 krat

ls50.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group