www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Conrad predračun
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.06
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 1:16 pm    Naslov sporočila:  Conrad predračun Odgovori s citatom

Ali je kdo že plačeval Conradu (www,conrad,si) po predračunu? Meni so že dvakrat poslali predračun, ki sem ga želel na e-mail, šele po 6 dnevih... Bi bilo hitreje, če bi šel z kolesom po material v Munchen.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.67
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tudi jaz sem nedavno moral telefonirati in jih prositi, če bi izvolili prebrati
email. Potem sem po telefonu malo nakuril neko Tanjo Johman in nslednjič se je vse odvijalo hitreje

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.06
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mi747 je napisal/a:
Ja, tudi jaz sem nedavno moral telefonirati in jih prositi, če bi izvolili prebrati email. Potem sem po telefonu malo nakuril neko Tanjo Johman in nslednjič se je vse odvijalo hitreje


Pri meni je vedno podpisana Tanja Johman.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, meni je z narocilom robe, ki je ni v slovenskem katalogu, pomagal Iztok, robo sem dobil prej kot ti predracun, placal sem po povzetju, za povrh je bilo pa 4% popusta za clanstvo na njihovem forumu, ni pa na papirjih omenjena nobena Tanja ... Laughing
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.06
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekako bi se spodobilo, da bi trgovci pošiljali predračune v bolj realnem času. Ne rečen dan ali dva zamude... to bi še šlo. Pa tudi brez pomoči znancev (Iztok) bi moralo delovati. Pa še Iztok bi popenil, če bi ga vsak nadlegoval z nakupi. Plačilo po povzetju mi je iz nekih (blesavih) razlogov edina prava stvar.

Članstvo v forumu... Gotovo je povezano z reklamnim spamanjem. Za cigaretnim dimom druga najhujša stvar. Nekaj kupiš, potem te pa zasuvajo z reklamnim šitom.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.24
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jur je napisal/a:
...potem te pa zasuvajo z reklamnim šitom.


Če veš iz kje email pride ni težav. Ga pač na serverju premakneš v /dev/null.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jur je napisal/a:
Članstvo v forumu... Gotovo je povezano z reklamnim spamanjem. Za cigaretnim dimom druga najhujša stvar. Nekaj kupiš, potem te pa zasuvajo z reklamnim šitom.


Jaz se nisem dobil nobenega e-maila od njih, pa sem dal naslov, ki ga najvec uporabljam. YMMV. Sicer pa nikjer ne pise, da mora biti tvoj naslov ravno en od tistih, kamor spama res ne zelis dobivati (obstaja mnozica zastonjskih ponudnikov e-mail naslovov ...).

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 5:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jur je napisal/a:
Nekako bi se spodobilo, da bi trgovci pošiljali predračune v bolj realnem času. Ne rečen dan ali dva zamude... to bi še šlo. Pa tudi brez pomoči znancev (Iztok) bi moralo delovati. Pa še Iztok bi popenil, če bi ga vsak nadlegoval z nakupi. Plačilo po povzetju mi je iz nekih (blesavih) razlogov edina prava stvar.

Članstvo v forumu... Gotovo je povezano z reklamnim spamanjem. Za cigaretnim dimom druga najhujša stvar. Nekaj kupiš, potem te pa zasuvajo z reklamnim šitom.

Jur

@Jur, eno je realni čas procedure drugo pa neutemeljeni očitki! Če bi vedel kako zadeve laufajo in zakaj, bi se ti zdelo to logično in hkrati pošteno. Enako velja zate @mi747, pa če kaj kuriš ali pa ne. Tako pa ...
Preberita tisto modro spodaj in malo premislita. Wink

Reklamnih obvestil ali po tvoje "spamov" pa je malo. Mogoče na vsaka 2 do 3 mesece kakšno obvestilo o kakšni posebni ugodnosti. Če se ti zdi npr. obvestilo o 2Gb SD kartici za 15€ spam, je to pač tvoje mišljenje in dokaz, da nisi ravno med tistimi, ki kakšno stvar želijo dobiti po res ugodni ceni ... čeprav na forumu pišeš malce drugače, ko se gre za nabavo kakšne stvari kjerkoli.
Lahko pa te na željo tudi pobrišejo iz spiska strank, ki prejemajo ta obvestila in jih ne boš dobival. Res pa je tukaj malce problem, ker je to shranjeno v treh bazah - od teh sta dve v nemčiji, ker Conrad Electronic v sloveniji je samo posrednik med nemško trgovino in slovenskim kupcem in ni klasična trgovina z vso zalogo na svoji lokaciji.
Ampak se da urediti tudi e-maile, kar smo storili tudi že na željo enega forumaša.

Glede vez in podobnega pa še nihče kljub poznanstvu ni mogel dobiti nič hitreje, ker preko procedure naročila in izvedbe tudi jaz ne morem niti zase. @Sokrat in veliko drugih forumašev je robo dobilo že tudi v dveh dneh (pripravljamo celo 24h dobavo z določenimi pogoji), kar pa je posledica naročila glede na dan v tednu in načina. Časovna razlika v dobavi med plačilom po predračunu ali po povzetju je lahko zato tudi en teden.

In še nekaj: firme morajo plačati po predračunu samo prvi nakup.
Pri vseh ostalih dobijo račun zraven v paketu in plačajo v določenem roku. In že zato vem, da tisti, ki kritizirate predračune in njihov čas izdaje, niste opravili še niti dveh nakupov, kar lahko spet potrdijo nekateri forumaši, ki so na svojo firmo opravili že kar nekaj nakupov. Tako da ...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ales007
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Jun 2007 7:18
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od vseh internetnih naročil v zvezi z elektroniko, sem od Conrad-a dobil še najhitreje. O spamu pa ne duha ne sluha.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 10:26 pm    Naslov sporočila:  Tudi jaz imam dobre izkušnje z CONRADom Grosuplje Odgovori s citatom

Tudi jaz imam dobre izkušnje z CONRADom Grosuplje. Vedno so me prijazno in hitro podučili, kar sem spraševal, in niso zamerili, vsaj opazil nisem, če se potem nisem odločil za nakup pri njih. Dolgo sem jih gnjavil z motorji za rolete, celo naročili so enega, da sem si ga ogledal v Grosuplju, potem pa sem se ustrašil fizične montaže, pa tudi potreboval sem motorje z še manjšim premerom bobna, na katerega se navijajo rolete in potem dobavo in montažo naročil pri firmi, ki se z roletami ukvarja. Le elektroniko za upravljanje sem potem naredil sam.

Kar se plačevanja tiče, tudi nisem pristaš plačevanja po povzetju, ker poštar ne vzame nobene plastike, jaz pa gotovine običajno nimam, in potem se zgodi, da poštar odnese pošiljko nazaj, pred poštarjem izpadem malo bogi, ker nimam denarja, pa še pot me čaka najprej na bankomat, potem pa na pošto. A smo se lepo dogovorili, pošljejo predračun po emailu, plačam, in potem dobim. Res pa je, da si mi skoraj nikoli ne mudi, nekaj dni gor ali dol mi ne pomeni dosti, saj imam tudi kaj drugega početi.

Tudi nezaželjene pošte od njih ne dobivam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.53
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene je tokrat presenetil IC. Manj kot 24 ur od naročila preko I-neta.
Me pa jezi, da ko naročiš več različnih kosov drobnarij, ti pošljejo samo tisto, kar je na zalogi. Vsaj meni so...Grrrrrrrrr

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2007 12:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja in te pri tem nič ne opozorijo, da kaj manjka. Opaziš šele, ko ni kaj prijeti v roko. Če bi se dalo po telefonu takrat koga za vrat prijet
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.77
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2007 8:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

IC mi je na splošno vredu trgovina, manjka ji samo še števec artiklov (koliko stvari je na zalogi). To ima odlično narejeno HTE.

Glede Conrada; vse kar nabavim tam nabavim preko interneta. Navadno plačujem po povzetju blaga. Če gre vse po pravem na robo čakam tri dni do dobrega tedna (to še je nekako sprejemljivo - če se seveda ne mudi Wink ). Enkrat se mi je že zgodilo da nekega artikla niso imeli na zalogi, zato so mi poslali e-mail in me na to obvestili.

Skratka zaenkrat še nimam pripomb.

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.06
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2007 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok: Pri zadnjem naročilu sem material sem naročil v petek, na naslov, ki ga navaja Conrad za naročanje po elektronski pošti (narocila@conrad.si). Predračun po pošti sem dobil naslednji teden v četrtek. Pri prejšnjem naročilu je bilo podobno, vendar sem dobil opravičilo, da so me nekam založili.

Quote (Iztok):"Če bi vedel kako zadeve laufajo in zakaj, bi se ti zdelo to logično in hkrati pošteno."
Res ne vem, kako stvari delujejo in zakaj. Ampak zakaj nas Conrad z tem ne seznani, da bi bilo logično in pošteno. Če je procedura za izdelavo predračuna toliko dolga, bi lahko nekje bilo napisano. Na primer v Splošnih pogojih, ali pri Načinu naročanja. Če vem, da moram čakat, mi ni problem, oziroma čakanje upoštevam pri delu ali grem kupit drugam.

Pri Conradu sem kupil definitivno več kot dva nakupa. Ali je kakšen poseben razlog, da bi človek moral kupiti več kot dvakrat, da bi bila naročila (predračuni) narejeni hitreje?

Quote(Iztok): "2Gb SD kartici za 15€"
Saj ne trdim, da cena v kakšnem spamu ni ugodna. Vic je v tem, da stvari ne bom kupil, če je ne rabim, ne glede na ceno. Skoraj ga ni spama, ki bi v pravem trenutku ponujal pravo stvar.

Pomoč znancev: Quote:" ...pomagal Iztok...". To sem napisal kar tako, brez posebnega pomena, ker je že nekdo drug to prej omenil.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.31
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2007 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj za lažje razumevanje in pojasnilo najprej razložim proceduro, ki jo mora ob naročilu materijala iz tujine opravit trgovec, ko prejme naročilo stranke. Opisano ne velja samo za Conrad, ampak je podobno pri vseh ostalih.
Naročila se vsakodnevno zbirajo in na koncu dneva pošljejo v centralno nemško logistiko. Ob sprejemu naročila tisti, ki sprejema naročilo, vidi trenutno stanje zalog v nemčiji od prejšnjega dneva, ker se stanje v centralnem skladišču aktualizira 1x dnevno šele zvečer po prejemu vseh dnevnih naročil (nekaj 10 tisoč iz celega sveta).
To pomeni, da je izdelek lahko v času naročanja ravno pošel, vendar se to čez dan ob sprejemu naročil še ne vidi. Zato lahko občasno prihaja do tega, da izdelka ni več v tekoči centralni zalogi, čeprav trgovec v SLO preko neta vidi, da je na zalogi in stranki tudi poda takšno informacijo. Toliko o zapletih v stilu: "pa ste rekli da imate ..."

Naročeni artikli - paketi se naslednji dan pripravljajo v nemčiji in preko noči transportirajo do predstavništev po celem svetu. Torej govorimo o dveh dneh od naročila do prejema robe v SLO predstavništvo. Ker pa je dostava iz DE v SLO 2x tedensko (sreda & petek) v času dopustov, oziroma 3x tedensko (še v torek) to pomeni, da kar je npr. naročeno v torek ne more priti že naslednji dan v sredo ampak v petkovi pošiljki.

Sedaj pa bolj konkretno: predračunov se ne izdaja vnaprej ravno zaradi prej omenjene možnosti, da kakšnega artikla ne bo takoj v pošiljki. V izogib očitkom o neupravičenem - nepoštenem kreditiranju se zato predračuni izdajajo šele, ko je roba fizično res v SLO.
@jur, in če si naročil v petek je šlo naročilo v DE naslednji delovni dan - ponedeljek in roba je prišla v sredo. Zato si predračun dobil v četrtek. Je dovolj razumljivo in pošteno?
Tudi v splošnih pogojih je čas 7 dni od naročila do dobave lepo opisan. Če bi prišel robo osebno prevzet, bi jo lahko tako dobil še kakšen dan prek kot v sedmih dneh. Ker pa si hotel predračun se zadeva zavleče še za nekaj dni ...
Če si na firmo kupil vsaj en nakup po predračunu bi moral pri drugem nakupu robo prejeti takoj v paketu skupaj z računom, ki bi ga lahko šele potem plačal v 8. dneh - torej brez zakasnitve in predračuna. Če pa si kupoval enkrat na eno firmo, drugič na drugo, tretjič na fizično osebo, ipd. pa prej navedeno seveda ne more držat. Če želiš mi na ZS pošlji podatke o naročilu in kupcu pa ti bom lahko čisto konkretno odgovoril.

In še @VolkD in @s55m. Se strinjam, da je človek slabe volje, ko dobi le delno pošiljko. Razloge za to sem prej razložil. Manjkajoča roba iz prve pošiljke se potem pošlje v naslednji pošiljki za katero poštnino krije trgovec, ker ne gre za krivdo stranke.

Upam, da bo zdaj malo bolj jasno kako potekajo naročila, nakupi in dobava pri skoraj vseh SLO trgovcih, ki dobavljajo robo iz tujine. Tudi jaz tega pred kakšnim letom nisem vedel in sem imel enake pomisleke ter pritožbe kot vi sedaj ... Smile

Treba je razumeti, da nas je slovencev za eno predmestje večjega EU mesta in si zaloge vseh artiklov (samo v Conradu jih je preko 120.000) noben naš trgovec ne more privoščiti. Če pa bi si jo, pa bi končna cena artikla spet ... in kupci tudi ... Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group