www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Instalacija winmodema
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2003 5:56 pm    Naslov sporočila:  Instalacija winmodema Odgovori s citatom

Prvi korak bi bila identifikacija vgrajenega modema. Najbolje z uporabo yast control centra. Med PCI napravami je videti nekako tako, kot na pripeti sliki.
Pomaga lahko tudi pripeta skripta scanmodem.zip, ki po izvajanju izdela dve datoteki z rezultati iskanja in navodili za nadaljevanje.
Prevedene verzije rpm paketov za suse distribucijo se da dobit tule [url=/heby/ltmodem/dists/suse/]lt-modem[/url] oziroma informacije lt-modem home. Vzeti je potrebno distribucijo, ki se ujema z verzijo instaliranega kernela (uporabi komando uname -a). Distribucijo za moj kernel sem pripel.



snapshot1.png
 Opis:
Yast control center view
 Velikost datoteke:  32.4 KB
 Pogledana:  37 krat

snapshot1.png



scanmodem.zip
 Opis:
Scanmodem

Download
 Ime datoteke:  scanmodem.zip
 Velikost datoteke:  9.93 KB
 Downloadano:  13 krat


ltmodem-kv_2.4.10_4GB-6.00b4-1.i386.rpm.gz
 Opis:
ltmodem 6.00b4 (2.4.10)

Download
 Ime datoteke:  ltmodem-kv_2.4.10_4GB-6.00b4-1.i386.rpm.gz
 Velikost datoteke:  414.67 KB
 Downloadano:  5 krat



Nazadnje urejal/a frenki Pet Avg 08, 2003 6:20 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2003 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole bom poskusil jutri - sedaj sem v službi Sad kako v Linux okolju shraneš zaslon - kot si ti storil zgoraj ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2003 6:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki daj napiši še postopek kako se tale priložena skripta požene ... saj veš popoln začetnik v Linux-u Embarassed

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2003 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaslon se najenostavneje shrani z uporabo "Screen capture" (Ksnapshot) - del KDE namizja v menuju grafika.

Zagon pripete skripte:

Skripto shrani na naprimer /tmp. Nato pa iz konzole Wink

cd /tmp
gzip -d scanmodem.zip
chmod 700 scanModem
./scanModem

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2003 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi ni dalo miru - sem še danes probal...
v prilogi "posenetek" sistema ter dve datoteki, katere je tvorila zgoraj priložena skripta.

lp
Silvo



modem.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  modem.zip
 Velikost datoteke:  48.48 KB
 Downloadano:  9 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 09, 2003 6:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
Tole izgleda vredu. Sicer moj driver s tem ne bo delal, bom pa pogledal kaj bi se dalo dobit. Bistveno je, da ga je prepoznal. Bom pogledal in sporočim. Screen capture pa lepo dela, a ne Wink ?

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 09, 2003 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za navedeni modem:
Modem: Silicon Integrated Systems [SiS] 56k Winmodem (Smart Link HAMR5600 compatible) (rev a0) (prog-if 00 [Generic])

Bi po mojem mnenju ustrezal Smartlinkov driver, ki sem ga pripel. Bom pa kasneje še bolj detajlno pogledal kako je z njim.

Lp, Frenki



20_slmdm-2_7_14_tar_en.gz
 Opis:
Driver for Linux
File Name: slmdm-2.7.14.tar.gz
Driver Version: 3.20.04W
Driver Date: April 21, 2003
Driver Size: 2.9 MB
Supported Kernel: 2.4

Download
 Ime datoteke:  20_slmdm-2_7_14_tar_en.gz
 Velikost datoteke:  727.88 KB
 Downloadano:  4 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 09, 2003 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že downloadam... vprašanje če bom znal instalirati Embarassed screen capture je odličen program (ne vem kako se že reče slovensko - Linux-e sem si tudi poslovenil Wink ) Pozaš kako dobro igro v paketu ? Da ne vse poskušam Confused Tisti Sodokan (ne vem če sem točno napisal ) - ko potiskaš tiste kristale je dober... prvič ko sem imel naložen Linux sem prišel do 35 sobe sedaj sem pa šele začel Wink

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 09, 2003 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stvar sem razpakal kar v Windowsih kasneje sem cel dierktory skopiral z linux-om naen temp direktory ki ga imam na "domačem imeniku" Linux-a.
Kako dalje Embarassed Frenki, mi lahko pomagaš Crying or Very sad Tisti "Readme" ne razumem najbolje Sad Moram instalacijo delat kot "root" ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 09, 2003 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
Gre za source distribucijo, ki je naceloma ne bo preblem prevest sam sem jo poskusil. Najbolje bi bilo, da gres po temle kuharskem receptu (obvezno kot root user).

1. Kopiraj arhivsko datoteko (ne razpakiranih datotek, da ohranis dovoljenja, ...) na /root in nato cd /root
2. gzip -d 20_slmdm-2_7_14_tar_en.gz
3. tar xvf ./20_slmdm-2_7_14_tar_en
3. cd slmdm-2.7.14
4. make
5. Poglej, ce je javil kako napako (mislim da ne javlja nic ce je vse OK)
6. make install-amr
7. ls -lt /dev | more (moral bi najdet datoteko ttySL0)

To bi moralo biti vse. Nato ponovno pozeni prej omenjeni yast control center in poglej rezultat. Ostane se konfiguracija dial-up in bi moralo delat.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2003 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Crying or Very sad zataknilo se je pri 4. točki Sad izgleda, da nimam instaliranega kakega paketa ? Poglej prilogo:


posnetek1.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  33.78 KB
 Pogledana:  19 krat

posnetek1.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2003 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vprašanje glede mreže: Nastavil sem mrežno kartico. Lahko pingam sebe ter drugi PC na katerim so XP -ji. Prav tako lahko pingam z XP-jev tale PC.
Rad bi prišel s PC jem z XP ji do Windowsovih particij na disku na katerim je Linux. Skratka rad bi, da se mreža obnaša kot, da so na obeh straneh Windowsi. Je izvedljivo ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2003 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
Problem je, ker make ni instaliran. Potem ti verjetno manjka se nekaj stvari. Za tole bos rabil make, gcc, nekatere knjiznice in kernel header datoteke. Instalacijo naredi iz yast control centra. Lahko paket po paket in vmes probas ce se kaj manjka.

Kar se drugega vprasanja tice pa - ja. Postopek je v grobem naslednji: mount win particij na pcju z linuxom, instalacija in konfiguracija sambe in stvar bo speljala. Stvar dela 100% ker tako konfiguracijo uporabljam tudi sam, edino pazljiv je treba biti pri nastavitvah Sambe Poskusi najprej nastavit da bos iz XP videl linux datoteke.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2003 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Problem je, ker make ni instaliran. Potem ti verjetno manjka se nekaj stvari
Embarassed Embarassed Vse kar je naloženo je bilo naloženo z instalacijo... mi mogoče lahko poveš kateri paket moram instalirat ? Make je program ? Ga lahko poiščem med paketi ? Kako naj vem kaj vse manjka ?
Citiram:
Lahko paket po paket in vmes probas ce se kaj manjka.

Embarassed Embarassed 7cd-jev lahko celo noč instaliram ? Crying or Very sad Crying or Very sad

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2003 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
Ne, ne vseh 7 CD-jev. Če instaliraš preko control centra imaš na instalaciji paketov iskanje. Vpiši make in nekje v sklopu f??? bi moral biti ta. Označiš za instalacijo in gremo. Tega je vsega skup cca 2M. Potem poskusi ponovno. Ni treba nobenih restartov, ... Make mora potem startat. Če še kaj manjka bo javil in ponoviš postopek. Če je gcc instaliran bi moralo kar delati. (Odtipkaj "cc" v ukazni vrstici - javi "no input files" če je gor). Sicer enako kot make. Razen če bi se ob linkanju zgodilo da kak library manjka v tem primeru pred ponovnim poskusom poženi "make clean" da ti počisti kar je do tu naredil v prejšnjem poskusu in gre znova.

Čez par minut ti bom pripel še sliko zaslona, kako izgleda tistale instalacija.

Lp, Frenki



make.png
 Opis:
make
 Velikost datoteke:  67.39 KB
 Pogledana:  11 krat

make.png



gcc.png
 Opis:
gcc
 Velikost datoteke:  68.08 KB
 Pogledana:  2 krat

gcc.png



glibc.png
 Opis:
glibc
 Velikost datoteke:  69.55 KB
 Pogledana:  9 krat

glibc.png




Nazadnje urejal/a frenki Ned Avg 10, 2003 11:02 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group