www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Instalacija winmodema
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2003 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Make ter gcc sem našel in instaliral - izgleda, da manjka en include - tega ne najdem Sad polgej pripono

lp
Silvo



posnetek3.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  46.97 KB
 Pogledana:  13 krat

posnetek3.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 10, 2003 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kernel header files Confused . Paket je "kernel-source" tega je cca 100M. Saj verjetno ob takem disku ni problem s prostorom Wink .

Lp, Frenki



kernel.png
 Opis:
kernel-source
 Velikost datoteke:  64.35 KB
 Pogledana:  10 krat

kernel.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2003 9:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Paket naložil ... pognal "make" nisem opazil kakih error-jev.

tudi make install-amr sem pognal ampak modema ni dodalo Sad datoteke ttySL0 ni na spisku Sad

V prilogi vsebina direktorija ter prikaz po "make install-amr"

lp
Silvo



posnetek1.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  26.26 KB
 Pogledana:  5 krat

posnetek1.png



posnetek2.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  57.93 KB
 Pogledana:  4 krat

posnetek2.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2003 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
Daj poglej, ali obstaja device /dev/ttySL0 (na direktoriju /dev, ne trenutnem (ls -lt /dev | more) ) (na koncu je ničla!!! - ne o) Ker po pripetem sodeč je šla instalacija normalno skozi. Ali pa poglej, kakšen datum ima device /dev/modem (ls -lt /dev | more).

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 11, 2003 11:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Datoteka se nahaja v direktoriju "dev" ni je pa na spisku kjer instaliraš modem. Sem ime ročno vpisal. Nastavil parametre za dostop do net-a
a zadeva ne dela Sad v log datoteki je obvestilo v stilu kot da modem ni na razpolago. Jo bom "poslikal" Wink Dogaja se še nekaj čudnega.
Ko sem prijavljen kot "root" v korenskem imeniku sicer vidim "windows" diskovje na katerim pa ni nič. Sem "posnetek" tja shranil ga v windowsih ne vidim. Če se odjavim kot "root" ter prijavim kot "user" windowsovo diskovje vidim normalno. Če se sedaj spet prijavim kot "root " tudi od tukaj vidim windowsovo diskovje - ne vidim pa več tistega kar sem prej shranil tja ????

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2003 12:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po restartu modem izgleda deluje - ne vem kaj se dogaja s klicanjem - modema v zvočniku ne čujem. Vzame pa linijo - če gledam log datoteko stoji tam kjer je napisana številka - inicializacija prej gre skozi normalno. Po vsej vrjtnosti kliče a se ne more skonektat ? Ne morem "prisluškovati" ker imam modem priklučen na hišno centralo.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2003 12:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še log ter nastavitve v prilogi:


posnetek5.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  181.58 KB
 Pogledana:  10 krat

posnetek5.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2003 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,

Zakaj je "Dial prefix" na sliki nastavljen na "0" ?

Poglej se datoteko /etc/modules.conf

(odpre se z ascii editorjem) in preveri ce je notri zapis

options slmdm country=SLOVENIA

sicer ga dodaj. Ostalo je videti vse OK in bi moralo delati.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2003 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti "dial prefix" je izhod na javno omrežje. V hiši imam namreč hišno centralo z "0" pridem "ven" drugo bom pogledal zvečer.

P.S.
Modem pravilno pokliče se "pogovarja" ampak povezava se ne vzpostavi. (linija se prekine) Ne vem sicer a pride do preverjanja gesla.



lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2003 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daroteko modules.conf sem našel v njej ni "options slmdm country=SLOVENIA " kam ga dodam kar za ostalimi "options-i "
Sem probal iz root-a nasavti tudi tisti drugi program za modem - kateri ima "čarovnika" in v katerim je tudi Slovenija - Volja ter ostali ponudniki...
Stvar lepo steče vse do konect-a. Domnevam, da je nekaj narobe z tonskimi nivoji katere oddaja modem, saj tudi tonsko izbiranje ne deluje pravilno - nap. hišna centrala prvo "0" čuje pravilno ter preklopi na javno centralo javna centrala pa izbiranja, ki sledi ne čuje pravilno - običajno javi kot zasedeno oz. nepravilna številka.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2003 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
Opcijo dodaš povsem na konec datoteke. Gre tako ali tako čez celo. Lahko da so tonski nivoji, ki bi jih moralo to rešit, druga možnost bi bila pa da začne prehitro po preklopu na javnem omrežju. Sam nimam možnosti poskusit tega ampak mogoče bi pomagal kak wait med izhodno ničlo in številko.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2003 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glej, če dam pulzno izbiranje le ta pokliče ter se zvaza vzpostavi - modema se "pogovarjata" a izgleda se ne moreta sporazumeti v tem je problem.
Glede na to sem domneval da modem ne oddaja pravilnih nivojev tonov. Bom tisto dodal ter poskusil.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Timijan
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 08 Apr 2004 21:54
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2004 11:17 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

zdravo!

[slovenščina je zame španska vas] mam instaliran linux pingo 2.0 zanima pa me ce je mozno da se povezem na net z modemom ki sem ga uporabljal v wondowsih???modem mam pa conexant data fax 56k!paa se neki k [slovenščina je zame španska vas] v linuxu grem c program Kppp in k [slovenščina je zame španska vas] nastavu racin za povezavo na net in kliknem priklopi mi napise modem je pripravljen al neki tazga!!instaliru pa nism se nobenih driverju v linuxu za modem!!!a sploh obstaja moznost da v linuxu grem na net s tem modemom??? Laughing

lp,Timijan[/quote]

Twisted Evil Pravila na forumu !!!
Vsak naslednji post pisan v tem stilu se briše brez opozorila!

Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
saso
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Mar 2004 10:16
Prispevkov: 510
Aktiv.: 2.29
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2004 7:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Pred kratkim sem instaliral LINUX SUSE 9.1. Počasi sem se ga privadil in malo raziskal. Nastavljeno imam vse razen winmodema. Zagnal sem scanModem in idetificiral svoj modem, mislim da sem naložil driverje ampak modem ne pa ne.

Podatki o sistemu:

SuSe LINUX 9.1 (i585)
on system vith processor: i686
supported by krnel: 2.6.4-52-default
Modem symbolic link: /dev/modem dev/ttys3
COM services are not active

Podatki o modemu:

Class 0700: 127a:1002 Serial controller: Rockwel internacional HCF 56k Data/Fax Modem (rev 01)

Naložil sem driver za HCF modem, ki sem ga dobil na strani www.linuxant.com

hcfpcimodem-1.01lixt04072900full k2.6.4_52_default-1suse.i586.rpm

Zanima me če je to pravi driver, ker mi modema še vedno ne zazna.
Zanima me še ali mi bo sistem sam zaznal modem, ko bom instaliral previ driver ali ga bo potrebno ševedno nastaviti ročno.

Hvala za pomoč

LP
Sašo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj sva s frenkijem razpravljala o debati glede modema. Žal takrat nisem uspel usposobit modema. Na enem disku imam ta Linux še vedno naložen. Sedaj hodim na splet preko brezžične povezave. Sem za štos pognal Linux. Prehod mi pinga. Vseeno internet ne gre. Nastavil sem prehod, DNS ... kaj je še potrebno narediti. Confused Tukaj sem namreč totalna "0" Sad
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group