www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

POMOČ pri programiranju PIC mikroprocesorja
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
banshee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Mar 2008 20:37
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 8:45 pm    Naslov sporočila:  POMOČ pri programiranju PIC mikroprocesorja Odgovori s citatom

Prblem imam, da sem prvo kot prvo newby Wink drugo kot druga pa sem za fiziko izbral tale projekt:
http://www.aljaz.info/elektro/LED_lucka/lucka.htm

Sedaj me pa zanima kaj vse potrebujem, prevsem me pa zanima pic kontroler in software (načrti, linki,...)

Ciljam na tole http://www.hamradioindia.org/circuits/feng.php vendar imate pomoje kakšne boljše ideje Cool

PROSIM PROSIM za pomoč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LP

Jaz ti priporočam, da si narediš ICD2 Clon USB za programator saj boš s tem zmagal!
Tisti, ki si ga ti navedel še debuger ni pa še serijski priklop ima (RS232 tip)!

Nevem, odvisno je od tebe!

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
banshee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Mar 2008 20:37
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

uh samo je na tem veliko stvari ki so majhne za lotat Rolling Eyes je kaj bolj na nižji ravni za PIC 16F84 A programirat Question

mene zanima najboljša možnost za začetnika, sicer lotat znam toda bi vseeno predloge, pa se magari tudi v to zadevo pol spustim, ki so jo ti drvrh navedel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
banshee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Mar 2008 20:37
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

al pa če mi lahko da kdo link do ICD2 Clon USB da vidim kako in kaj ker pomoje gledam narobe stvar Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 10:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem jaz zacel, pa sem se zmeraj zacetnik, sem si prvo naredil elektorjevo plosco, ker nikjer nikdar ne bos nasel toliko napisanega in toliko resenih problemov kot je tukaj v zvezi z to plosco.
Predvidena je za pic 16f84a oz kaksen drug pin kompatibilni pic. Plosca je programator ter hkrati se testna plosca. Na forumu so primeri ki so odlicni za zacetek in se veliko veliko clanov jo ima oz. jo je imelo tako da kakersen koli ze problem je, ga sigurno najdes ze resenega na forumu, drugace pac vprasas za pomoc.

Sedaj imam ICD2 clone ki je prav tako odlicna izbira, in je o njem prav tako premletega ze ogromno!



PICee Development System.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PICee Development System.pdf
 Velikost datoteke:  892.14 KB
 Downloadano:  126 krat


_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ICD2 Clone:


ICD2_USB_4550.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  ICD2_USB_4550.rar
 Velikost datoteke:  228.05 KB
 Downloadano:  94 krat


_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
banshee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Mar 2008 20:37
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

a mi lahko pošlješ na e-mail ker še ne morem sprejemat... Sad prvi dan vpisan press.

moj mail: mihael.gornik@guest.arnes.si

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matijap
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Jun 2004 23:24
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.04
Kraj: Žirovnica, LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

:google: Icd2clone
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
banshee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Mar 2008 20:37
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

veš kolko različnih je sicer me pa tale privleče:
http://users.picbasic.org/projects/ICD/ICD.htm

sam rabm pa tudi programiranga PIC-a Sad
je kdo meybe v bližini celja da bi se zmenla da bi sprogramiral, če bi se v to zadevo spustil, saj jo bom vzel kot izziv za vnaprej Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš LPT port na računalniku?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
banshee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Mar 2008 20:37
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.13
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 14, 2008 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mam in COM in Printer PORT ter usb-je
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 14, 2008 9:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pa si narediš P16PRO,kateri tudi podpira večinoma uC,pa še dokaj poceni te pride. Dela pa preko LPT porta.

p16pro
datoteke


ter free program za peko:

picall

Sam ga tudi uporabljam in sem zelo zadovoljen.

P.S: preberi si tudi tole in tole

_________________
Denis


Nazadnje urejal/a dkone Pet Mar 14, 2008 9:48 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 14, 2008 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako kot je rekel dkone.

P16PRO sem si sestavil na protoboardu v parih minutah na njem pa potem sprogramiral ogromno uCjev.

To je gotovo najlažja varianta, sploh če vzameš enostavnejšo verzijo sheme.

Potem rabiš samo še picall ali kaj podobno enostavnega (pobrskaj po forumu) in MPLAB, v katerem pišeš kodo. Če ne znaš programirati, poglej mojo spletno stran, ali pa spet malo preišči forum, saj sem celoten tutorial enkrat davno že pripel gor. Če ne najdeš pa povej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 14, 2008 9:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Umnik je napisal/a:

Če ne znaš programirati, poglej mojo spletno stran, ali pa spet malo preišči forum, saj sem celoten tutorial enkrat davno že pripel gor. Če ne najdeš pa povej.


umnik tale dokument?



PIC - osnove programiranja.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PIC - osnove programiranja.pdf
 Velikost datoteke:  154.28 KB
 Downloadano:  180 krat


_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 14, 2008 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno tale Smile

Sicer je zadeva že stara, ampak je še vedno dobra. Jaz sem se učil prav po temle.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group