www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LTspice/SwitcherCAD III za začetnike
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

trot je napisal/a:
Katero verzijo pa imaš, jaz imam LTspice/SwitcherCAD III, version 2.24i, pa na grafu kliknem spodaj na merilo. Če vpišem čas manjši od 100Ks, mi izriše, za več kot 100Ks, pa ne, enostavno izriše samo do 100Ks. Kje si ti vnesel daljši čas?

Imel sem V2.22p, sem ravnokar naredil update na 2.24r. V obeh čas ne dela nobenih težav

trot je napisal/a:
Pa še tole me zanima:
Mogoče kdo ve, kako podatke iz grafa izpišem v tekstovno obliko (npr. excel fajl)?

Klikni na okno grafa, nato v meniju izberi "File->Export". Shraniš lahko samo v .txt, ampak iz tega ni problem v excel spravit...

trot je napisal/a:
Mogoče kdo ve, kako v simulaciji nastavim neke začetne pogoje, npr. napetost na nekem kondenzatorju?

Za začetne pogoje imaš direktivo ".ic", o tem sem že pisal malo višje. Določiš lahko napetosti vozlišč in tokove v tuljavah



spice-terasec.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  208.34 KB
 Pogledana:  18 krat

spice-terasec.png



spice-ic.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  234.89 KB
 Pogledana:  19 krat

spice-ic.png



_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, čas mi je uspelo nastavit, v Edit Simulation Command oknu sem imel na zavihku Transient -> Stop time nastavljen na 100.000


Kam pa se vpiše začetne pogoje z .ic ukazom? Sem probal v Edit Simulation Command oknu, pa ne deluje. Če izberem kondenzator tudi nisem našel možnosti da kaj vpišem, enako za vozlišče. Kje pa dobim oznake posameznih vozlišč?

_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Posamezna vozlišča mi je uspelo poimenovat, začetno napetost v vozlišči pa še vedno ne znam nastavit, poskusil sem pisat v .net file, ki ga generaira, pa se na shemi ni izpisalo nič takega kot tebi Confused
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem našel, edit->spice directive
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

".op" klikni...
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2008 6:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da kar uporabim temo, potreboval bi model za spice LM3914 pa ga ne najdem, mogoče kdo ve kje bi našel ali ga ima mogoče tudi sam. LP!
_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2008 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa za genericen transformator (lahko 1:1, idealen transformator, ne rabim nobenih parametrov, samo locitev dela vezja, ce je pa bolj sofisticiran model, pa tudi ne bo nobene skode) - zraven ga ni, pozna kdo kaksnega ?
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2008 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GregorN je napisal/a:
Da kar uporabim temo, potreboval bi model za spice LM3914 pa ga ne najdem, mogoče kdo ve kje bi našel ali ga ima mogoče tudi sam. LP!


LM3914 je dot/bar driver za LED, ni mi ravno jasno, kaj bi tule sploh rad simuliral... Če pa vseeno hočeš komplicirat, imaš na strani 6 v datasheetu shemo čipa Wink

Sokrat je napisal/a:
Jaz pa za genericen transformator (lahko 1:1, idealen transformator, ne rabim nobenih parametrov, samo locitev dela vezja, ce je pa bolj sofisticiran model, pa tudi ne bo nobene skode) - zraven ga ni, pozna kdo kaksnega ?


c/p iz helpa:

K. Mutual Inductance

Symbol Names: None, this is placed as text on the schematic.

Syntax: Kxxx L1 L2 [L3 ...] <coefficient>

L1 and L2 are the names of inductors in the circuit. The mutual coupling coefficient must be in the range of -1 to 1.

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 16, 2008 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LTspice IV je zunaj, še čisto svež (14.nov.2008-) in še vedno popolnoma zastonj Wink
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.26
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 5:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kako lahko izmerim prenosno karakteristiko primerjalnika s histerezo? Rad bi, da mi izriše histerezo.
_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Namesto časa daš vhodno napetost na X os...
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.26
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja to sem dal, ampak ne dobim histereze. Dobim prenosno karakteristiko navadnega komparatorja. Pognal sem pa DC sweep analizo.
_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Histereza se ponavadi določa s kako povratno vezavo, brez tega bo komparator samo preklopil pri neki napetosti...
Sicer pa namesto DC raje daj transient analizo, pri tem oblika vhodnega signala niti ni bistvena (1kHz sinus bo čisto v redu).
DC sweep je bolj kilav, ker precej stvari poenostvavi (linearizira), zato se ga po možnosti izogibam.



hist.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  19.88 KB
 Pogledana:  8 krat

hist.gif



_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.26
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2009 11:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@gumby hvala! Wink Analiza me je "nesla".
_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2009 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

btw članek v SE je bolj ali manj kopija tega topica... tudi slike so iste Wink
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group