www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

CNC REZKALNI STROJ ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Rado
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2008 12:52
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.15
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 1:08 pm    Naslov sporočila:  CNC REZKALNI STROJ ? Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni
Na forumu velikokrat berem od cnc strojev vrtanje,struženje rezkanje pa me zanima nekaj.
Imam rezkalni stroj .Obnovil sem matice in pogonske vijake,sedaj pa me zanima ,če bi ga hotel predelati v cnc kaj potrebujem,kje se da kupiti in koliko bi me koštalo.
Lepo se vam zahvaljujem za nasvete in vas pozdravljam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 1:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšne vijake in matice pa si vgradil? So brez zračnosti? Kako velik stroj je to?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rado
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2008 12:52
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.15
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 2:43 pm    Naslov sporočila:  CNC REZKALNI STROJ ? Odgovori s citatom

LP
Obnovil sem vijak in naredil novo matico (P4).Vijak je iz jekla poboljšanega matica pa
iz brona.Stroj ima x350 y180 z200 cca ,zračnost pa mislim ,da je minimalna nekaj jo sigurno je.Nisem še nič delal na stroju odkar sem ga obnovil(samo nekaj majhnega na delilniku),tako da težko rečem.
Ali mora biti čisto brez zračnosti?
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 3:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zračnost se da nastaviti za vsako os in potem krmilnik to kompenzira.
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zrno
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Nov 2005 13:15
Prispevkov: 91
Aktiv.: 0.41
Kraj: Jesenice, Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me kje se v programu MACH-3 nastavi zračnost navojnih vreten da jih krmilnik skompenzira.
l.p
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tam, kjer piše "backlash"...
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri zračnosti na rezkalnem stroju je problem, ker ko rezkaš istosmerno, ti ga vrže na eno stran, ko pa protismerno pa na drugo, tako da moraš vsakič drugače kompenzirat. Take kompenzacije pa ne moreš vnest v stroj, ampak jo moraš upoštevat že pri pisanju G kode.

Drug problem je npr. rezkanje z rezkarjem, ki ima samo eno rezilo, ki mu nastavljaš radij (ne vem kako se strokovno imenuje). S strojem z zračnostjo takih rezkarjev sploh ne moreš uporabljat, ker ti zaradi zračnosti glavo/mizo meče vse povprek.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kompenzacija kar dobro deluje, če meriš z merilno uro. Sicer pa pri generiranju G kode izbereš tako strategijo rezkanja, da se napaka čim manj pozna...
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rado
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2008 12:52
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.15
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 1:55 pm    Naslov sporočila:  CNC REZKALNI STROJ ? Odgovori s citatom

Ko sem omenil zračnost je ta minimala.V vijaku i v matici je ni .Zračnost se pojavi mogoče samo pri speljevanju mize na začetku podajanja obdelovanca.
Miza ne "pleše" levo desno ,ker to ni stvar pogona vijaka in matice ampak jo tako nastaviš ,da ravno lepo drsi(kajlo ravno prav zategneš ,ker ona skrbi za opletanje levo desno).
Če mi kdo lahko pove kje se, da kupiti moračne motorjein kako se to, da narediti se mu že vnaprej zahvaljujem.
Lepo pozdravljeni
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.08
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na stran Google sem videleno ki je predelal v cnc.Nimam shranjeno in tudi poiskati se mi ne da.Ker sem precej jadral.Mogoče pa boš našel na
forum
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 2:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem koračne motorje naročil tule: http://www.nc-step.de/catalog/index.php?cPath=21&osCsid=m8b90p0thj119vvblkl5c0cu17
Kontroler sem naredil z L293/297, tuhtam pa, da bi naredil še enega, tokrat z malo manj zastarelim čipovjem...

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zrno
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Nov 2005 13:15
Prispevkov: 91
Aktiv.: 0.41
Kraj: Jesenice, Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz pa tukaj http://www.pro-tos.de/langenfeld/step/
l.p
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rado
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2008 12:52
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.15
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 4:06 pm    Naslov sporočila:  CNC REZKALNI STROJ ? Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Imam še eno vprašanje ,ali je potrebno med koračnim motorjem in pogonsko osjo dati tudi kakšen zobniški prenos (reduktor).
Lepo pozdravljeni in hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno od situacije in tvojih želja Wink
Največkrat se uporabi zobat jermen, če rabiš reduktor, lahko je priklopljeno dirketno - z elastično sklopko.

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rado
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2008 12:52
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.15
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 5:19 pm    Naslov sporočila:  CNC REZKALNI STROJ ? Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni
Ali se potem kupi reduktor skupaj z koračnim motorjem(mislim,če se dobi skupaj)?
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group