www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Desulfacija z EDTA
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.01

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 12:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene mocno zanima piromanov rezultat. Ne zdi se mi neverjetno, da bi to delovalo, teoreticno stvar "stima".

Se raje bi videl, ce bi studi priskrbel "pravi" EDTA (torej tistega, s katerim ima najboljseizkusnje), piroman svojega, ostali pa nekaj unicenih akumulatorjev s podobnimi karakteristikami ter polnilcev za obseznejsi eksperiment.

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14558
Aktiv.: 65.20
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Vceraj sem z 4imi akumulatorji (24Ah vsak), ki prej zarnice niso poganjali niti po 3 sekunde, z elektro skuterjem z 1500w motorjem naredil 35 km. Pa vsakic gre malo dlje. Pa v vsakem je bila kaka celica se posebn zagiftana. Je najprej smrdelo iz nje po gnilioh jajcih pod obremenitvijo, malo mehurckov, veliko belega sranja ven in nato spet polna moc.


Si pripravljen vse tvoje trditve javno utemeljiti?. Se bom skušal dogovoriti zDati-jem in še kakekim strokovnjakov s TAB-a. Določimo mesto pripeljemo "zanič" akumulatorje ter ustrezno merilno opremo. Vse skupaj posnamemo...

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75141.52

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:16
Prispevkov: 415
Aktiv.: 1.86
Kraj: Posavje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

"Apriori" nasprotovanje nečemu novemu je zame neumnost - nihče na svetu ne ve vsega, radovednost pa pomeni le napredek. Predlog, ki ga je dal Solvo, je super - v nadaljevanju bi uspeh eksperimenta v javnosti pomenil zmanjšanje onesnaževanja in stroškov, seveda pa tudi zmanjšanje prihodka za TAB Twisted Evil ...

V firmi bi zadevo, če se pokaže da deluje, uporabil v akumulatorjih za viličarje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14558
Aktiv.: 65.20
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 2:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
V firmi bi zadevo, če se pokaže da deluje, uporabil v akumulatorjih za viličarje.


Tako je. V firmi, kjer sem bil prej zaposen smo imeli okrog 10 električnih viličarjev. Indusi po dva 36V akumulatorja BT-ji po enega 24V. V akumulatorji so v povprečju držali kake tri leta. Cena ene baterije pa je bila takrat mislim, da okrog 300.000 sit. Že samo podaljšanje življenske dobe za eno leto bi za firmo pomenilo že znaten prihranek.

Citiram:
... stroškov, seveda pa tudi zmanjšanje prihodka za TAB


Po moje ne - to bi bil raj za servirerje. Ne bi bilo porebno menjat celic. No ja, na celice bi morali motirati pipe, da bi elektrolit lažje iztočil Wink Mr. Green

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.01

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem vedno odprt za novosti in dopuščam možnost za napredek v prav vsaki stvari.

Ampak, čisto mimogrede:

Dodamo Na...-EDTA.
Kaj se potem zgodi s tistim natrijem in ogljikom Question
Natrij z žveplom lahko tvori 3 molekule (sulfat, sulfit, triosulfat).
Natrij se lahko veže tudi z ogljikom in svincem, glede na prisotnost elektrike je možna tvorba marsičesa. In niso vse molekule neprevodne.

LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
studi
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Maj 2008 14:23
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom uploadal kam kako sliko skuterja cimprej. Koncna hitrost 50 km/h, brez omejitve bi soo se kaj vec npr..

Kupil sem rabljenega z zanic baterijami. Bil je nek vzrcni model, ki je v skladiscu nekje nov stal cca 7 ali 8 let. Dobil za nekaj sto Eurov, baterije zastonj loceno in jih spravil v delovanje. So bile prej v UPS sistemu, ki je nekje stal neuporabljen,..

Trgovina kjer sem sam narocil EDTA:

www.samson.si

[url= www.samson.si]Samson[/url]

Imajo dalec najceneje.
Ravno v velie baterije ala vilicar, hisna energetska postaja je najbolje dodajati EDTa. Cimvecje, tem lazje in se premesa se zadeva bolje,...

In itak, da se precej poveca zivljenjska doba. Same svinceve plosce se porabljajo precej pocasneje kot obicajno sulfacija potrebuje, da baterijo sesuje.

Vsekakor pa je EDTA tako poceni, da bi moral vsak probat in porocat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.42
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da je popolnam neupravičeno "spravljanje" na studi-a.

Poznam par primerov iz novejše zgodovine kjer je par 1000 ljudi trdilo eno, firme so to prevzele in delale v tej smeri ter seveda služile mastne denarce.

Pa se je našel nekdo, ki je imal "jajca" dokazal nasprotno in kar naenkrat se ja pojavila druga "resnica"..


Tudi zgodivna pozna takšne zmote.. Če nebi bilo takih ki razmišljajo mimo ustaljenih norm bi še veno hodili po zemlji, ki naj bi bila ravna plošča.

Sam zadeve ne poznam, prav tako se na kemijo in procese v akumulatorju ne spoznam, a sem 1000% prepričan, da raznim podjetjem, ki masno služijo na račun proizvodnje in prodaje akumulatorjev niti v sanjah ne pride na misel, da bi kaj takega podprli saj to za njih pomeni večika izguba morebitnih kupcev in uporabnikov.

Torej je najboljem da se vse skuapj prezkusi v kontroliranih pogojih in se nato ugotovi kaj je res in kaj ne..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7774
Aktiv.: 34.82
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

studi je napisal/a:
Trgovina kjer sem sam narocil EDTA:

www.samson.si

[url= www.samson.si]Samson[/url]

Imajo dalec najceneje.

Ti mene (nas) malo ?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14558
Aktiv.: 65.20
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

teslo je napisal/a:
Mislim, da je popolnam neupravičeno "spravljanje" na studi-a.

Poznam par primerov iz novejše zgodovine kjer je par 1000 ljudi trdilo eno, firme so to prevzele in delale v tej smeri ter seveda služile mastne denarce.

Pa se je našel nekdo, ki je imal "jajca" dokazal nasprotno in kar naenkrat se ja pojavila druga "resnica"..

.


Nihče se na nikogar ni spravljal.
Preveč je že bilo nategov z raznimi čudežnimi praški, aditivi za zmanjšanje porabe, čudežnih mazil s katerimi motor deluje brez olja (spomnite se opevane reklame), elektronskih naprav za odstranjuje vlago v prostoru - napaja se z 9V baterije dela pa neomejeno dolgo.. (nekdo je to ponujal nekoč na forumu), čudešnih anten za GSM, ki preprečuje sevanje in končno Gravitacijski generator o katerim je bil tukaj na forumu napisan roman. Zaključek - nič od tega NE deuje..


Moj predlog zgoraj je bil - studi naj pripravi "zvarek". Pove kje se dobimo, pa naredimo javni eksperimet. Če se strinja, bom skušal dobiti strokovnjake s področja akumulatorskih baterij. (vsaj enega imamo tudi na forumu)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14558
Aktiv.: 65.20
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 8:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
studi je napisal/a:
Trgovina kjer sem sam narocil EDTA:

www.samson.si

[url= www.samson.si]Samson[/url]

Imajo dalec najceneje.

Ti mene (nas) malo ?


Po moje je bil mišljen http://www.samson-kamnik.si/

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
studi
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Maj 2008 14:23
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 8:39 pm    Naslov sporočila: icon_mocker  Odgovori s citatom

Ta Samson je bil misljen ja. Sem na hitro sekal in usekal mimo.

Ma ja, mitinge imejmo. Skupaj z SLS za Jorasa z akumulatorji,..
Lepo probaj na parih akumulatorjih pa ne bos rabil nobenih mitingov pa degustacij. Pa itak ti bodo tule prenekateri se prekmalu podajali rezultate.

In metoda seveda ni moja, ker je nekdo pisal kot, da sem mesija. Sem pac zasledil.

Pa bojda so med WWII na podmornicah vsakih 6 mesecev baterije popolnoma spraznili in zamenjali pola in polarnost in polnili kontra. Itak, ce sta imeli obe plati enako svinca je bilo to logicno in najboljsi nacin za desulfacijo.

Nekateri se danes kdaj obrnejo pola. Ce akumulator obeh plosc nima enakih to seveda ni tako priporocljivo.

Pa vsakemu bi priprorocal, da cimprej (se najbolje, ko je akumulator se nov) doda nekaj EDTAja. Lahko kar prasek v celice, ker eventualno se bo ze raztopil. Se na ta nacin bojda se najbolj podaljsa zivljenjska doba, ker deluje tudi preventivno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14558
Aktiv.: 65.20
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:

Ma ja, mitinge imejmo. Skupaj z SLS za Jorasa z akumulatorji,..
Lepo probaj na parih akumulatorjih pa ne bos rabil nobenih mitingov pa degustacij. Pa itak ti bodo tule prenekateri se prekmalu podajali rezultate.


Dovolj je bilo. Očitno si prišel na forum z namenom najedanja. Tema gre tja kamor sodi.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
studi
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Maj 2008 14:23
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma saj bi ti se verjel, da imas kapaciteto temo zapreti ampak bi ti ostali foruasi, ki imajo kaj v glavi verjetno jajca odgriznili.

Lepo bos pocakal na rezultate se ostalih clanov in si do takrat veselo pozvizgaval. Si pa lahko tudi koristen za spremembo in tudi sam naredis kak eksperiment. Da te ne bomo akviziterji mrcvarili.

Najedal pa si do sedaj le ti. Se premalo si dobil nazaj ampak to zato, ker verjamem v tvojo kapaciteto za izboljsave. Vsi se se vedno ucimo. Pametni celo zivljenje.

In ne omenjaj nevem kaksnih generatorjev in vseh ostalih stvari, ki si jim kdaj nasedel in te to danes boli. Nekateri smo bolj kriticni in se nam take stvari ne dogajajo. Stvari pa tudi preizkusimo, ko enkrat pridemo do tega, da vsaj naceloma zadeva ima potencial. Kemik ti je ze povedal svoje mnenje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14558
Aktiv.: 65.20
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2008 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ma saj bi ti se verjel, da imas kapaciteto temo zapreti ampak bi ti ostali foruasi, ki imajo kaj v glavi verjetno jajca odgriznili.


Tema je zaprta - ti pa letiš.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 84 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group