www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Word help!
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2008 2:05 pm    Naslov sporočila:  Word help! Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Ker nisem preveč vešč v MS word-u, ker uporabljam dvakrat na leto bi vas prosil za pomoč. V glavi dokumenta bi rad imel izpisna poglavja, vendar se mi ne sanja kako bi to naredil za več poglavij. Da razložim; npr. od strani 2 do 15 bi rad imel v glavi dokumenta izpisano glavni del, od 15 do 30 npr. zaključek itd. Sem že dal page break in te stvari probal, vendar mi še vedno po vseh listih napiše eno. Upam da sem prav razložil problem. Lepo prosim, če mi lahko kdo razloži kaj moram naredit, ker se že cel dan ubadam in mi ne uspe!?

Lep dan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2008 2:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za različne glave, potrebuješ prelom odseka in ne samo prelom strani. Glede na to, da nisi navedel, katero verzijo Word-a uporabljaš, poskusi poiskati sam ta ukaz. Ponavadi je poleg preloma strani.
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 21, 2008 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v glavi klikneš na mesto, kamor bi rad vstavil.
Klikneš
Vstavljanje,
Vstavi polje,
Zvrst izbereš Style Ref,
Za slog izbereš Naslov 1 (oz. slog, v katerem imaš pisane tvoje naslove)




In to je to.
Za posodabljanje, klikneš desni gumb miške na polju v glavi in izbereš posodobi polje


Seveda moraš imeti sloge urejene,..poleg tega moraš imeti delo ločeno na vsaj 2 odseka (vstavi odsekovni prelom strani), to pa zato, da v naslovni strani, kazalu, uvodu ne izpisuješ naslovov v glavi. Prav tako za ta prvi odsek lahko uporabiš številčenje z rimskimi številkami,....

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vam, to mi je zdaj uspelo. Imam pa še eno vprašanje. Kako naj v nogi kazala ter kazala slik prikažem samo rimsko številko (št.strani)? Če ne prikazujem glave in noge ni videno nič, niti rimske številke.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prikazuješ glavo in nogo, le da uporabiš drugačno glavo/nogo, le za ta odsek(samo s s številko strani).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oh kako sovražim ta word. Uporabljam MSW 2003, tega mi pa ne uspe naredit!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 27, 2008 8:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Imam še eno vprašanje! Glavne naslove imam z velikimi črkami (Heading1), v glavi dokumenta bi pa rad imel napisano z malimi črkami (prva je seveda velika), kako naj to naredim, ker mi trenutno v glavi naslove izpisuje z veliki črkami?

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 27, 2008 8:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odstraniš formatiranje za velike črke?
Izbereš besedilo -> meni format -> v oknu najdeš in odstraniš kljukico za ukaz velike črke.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm, nekako mi ne uspe to narediti. A mi lahko malo bolj podrobno razložiš, prosim? A se to sploh da tako narediti, kot jaz hočem?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal ne v službi ne doma ne uporabljam M$ worda. Tako da bolj natančno ne morem napisat.

Ne vem kaj imaš nastavljeno za heading 1. Pripni sliko.

Velike Črke zo VELIKE ČRKE. Male črke so male črke. In če si pisal z malimi črkami, pa je Heading 1 popravil besedilo na VELIKE črke bi moj opis skoraj moral delovati.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam heading 1 VELIKE ČRKE npr.:

1. NALOV PRVEGA POGLAVJA
2. NASLOV DRUGEGA POGLAVJA
itd.

V glavi dokumenta v desnem kotu imam te glavne naslove izpisane z velikimi črkami (za vsako poglavje), rad bi jih pa izpisal takole ˝Naslov prvega poglavja˝ s tem da ne bi spreminjal naslovov v majhne črke ampak samo v glavi dokimenta.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

burger v Wordu določiš odseke strani! Greš v Datoteka>Pogled strani>Pokončno>Od te točke naprej

Prej si pa še narediš dva lista, ter pojdi z tisto črtico na drugi list ter potem naredi kot je napisano zgoraj! Potem greš v Pogled>Glava Noga klikneš in vidiš da ti piše zraven Glave ali Noge Odsek 1!

To je to, če še zdaj ne razumeš lahko ti naredim film da boš razumel!?

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo da bo bolj jasno!


Razbitje_povezave_enak_kot_prejšnji.doc
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Razbitje_povezave_enak_kot_prejšnji.doc
 Velikost datoteke:  621.5 KB
 Downloadano:  10 krat


_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
burger
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 17:12
Prispevkov: 158
Aktiv.: 0.74

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2008 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No prej nisem prav razumel, zdaj mi je končno uspelo, hvala vam!

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
abnox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Avg 2007 10:45
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2016 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kako v Wordu 2010 narediti, da zadnja stran ni številčena?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group