www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sevanje mobitelov
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Kaj menite o sevanju mobitelov?
Mi je vseeno kolikšno je sevanje!
8%
 8%  [ 17 ]
To sevanje ni problematično!
32%
 32%  [ 63 ]
Zaradi tega sevanja se ne pogovarjam dlje od 5 min!
6%
 6%  [ 12 ]
To sevanje je absolutno preveliko!
12%
 12%  [ 25 ]
Nimam mnenja!
3%
 3%  [ 6 ]
Nimam mnenja, me pa zanima!
10%
 10%  [ 21 ]
Sem že razmišljal o tem!
20%
 20%  [ 40 ]
Grem drugo temo pregledovat!
5%
 5%  [ 11 ]
Skupaj glasov : 195

Avtor Sporočilo
primozsu
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Feb 2005 9:11
Prispevkov: 411
Aktiv.: 1.85
Kraj: MB - Šentjur

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 11:31 am    Naslov sporočila:  Sevanje mobitelov Odgovori s citatom

Vsi vemo da mobiteli sevajo, vendar ne kolikšno je to sevnje nevarno za naše možgane. V medijih se zelo malo govori o tem, ker situacija pač takšna da skorajda ni medija, v katerem nebi reklamiral kakšen izmed mobilnih operaterjev.
Kaj pa vi menite, koliko je sploh to sevanje nevarno za človeka?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaksen odgovor bi pa rad - da je nevarno 0.7 ali kaj ?

Izpostavljen si mnozici precej bolj nevarnih stvari, torej se po Paretu ni treba obremenjevati se z mobiteli, ampak najprej zacni pri vsem drugem (Sonce, kemikalije, itd.).

Po drugi strani ne more biti nobena mikrovalovka zraven glave 100% neskodljiva (tudi ce je verjetnost za skodo dalec manjsa, kot da zadanes na Lotu - ljudje veckrat na leto zadanejo sedmico, se nikogar pa niso nasli, pri katerem bi potrdili, da ga je pobralo zaradi uporabe mobitela). Torej ce zelis popoln mir, se skrij nekam za Pluton, kjer mobitelom (in drugim skodljivim vplivom z Zemlje) ne bos izpostavljen Wink

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.1m
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 15:30
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.30
Kraj: Goriška Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam s predhonikom Laughing
Nevarno ni. Da pa ni škodljivo, pa so mnenja strokovnjakov deljena. vsekakor menim da se je za izogibat pretiranemu telefonarjenju po GSM-u če ne zaradi drugega te bo fino po denarnici vžgalo.
No, manj škodljivo je denimo če uporabljaš prostoročno telefoniranje z žično slušalko.
Najbolj pa me razjezijo tisti pobudniki ki se upirajo postavitvi baznih postaj. Vsi iz te stroke vemo, da je sevanje GSM ob ušesu in par metrov stran velikokrat večje od sevanja bazne postaje nekaj metrov stran in pod njo. Ne postavitev take bazne postaje bližje urbanemu okolju pa pomeni še močnejše sevanje GSM aparatov, saj morajo zaradi oddaljenosti BP oddajati močneje. Torej si ti aktivisti delajo medvedjo uslugo, seveda če so uporabniki GSM aparatov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gkrusi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Jul 2007 17:22
Prispevkov: 811
Aktiv.: 3.99
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri normalni uporabi telefona mislim da ni potrebno skrbeti za posledice. Že ostalih sevanj je ogromno več. Še nikoli nisem slišal ali videl, da bi koga "pobralo" zaradi sevanja mobilnega telefona. Je vse drugo veliko bolj nevarno, pa nas ne moti. Ne vem zakaj nas telefoniranje toliko moti. Po moje gre predvsem za naval medijev. Žal pa so mediji večinoma zelo nezanesljivi viri! Do sedaj še skoraj nisem videl članka z meni dobro poznano temo brez napake... Evil or Very Mad Lajično ljudstvo pa seveda vse verjame Confused Novinarji pač, drugo je če piše kak strokovnjak, kar pa je v publicističnih medijih redko.

Zagotovo pa se ni priporočljivo vsak dan par ur pogovarjat po mobilnem telefonu - kar nekteri prav radi počnejo.

_________________
Zakaj bi bilo preprosto, če je lahko zakomplicirano???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
spy
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 20:43
Prispevkov: 403
Aktiv.: 1.89
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda sevajo. Ali je pa nevarno ali ne, pa bo pokazal čas. Konec koncev 2,5W izhodne moči čisto pri ušesu res ni zanemarljivo. Pusti medije, tam je denar vladar. Pobrskaj malo po internetu, teh raziskav je precej.

Ker gre za neionizirajoče sevanje direktnih poškodb v tkivu res ni, vendar (kolikor sem o tem bral) naj bi šlo za "bio-efekt" in "termo-efekt" ... Nekaj v tem smislu.

Sam uporabljam, kolikokrat pač lahko, zvočnik na telefonu in sem s tem vsaj 50cm stran od antene. Bolje preventiva, kot...

EDIT: en pdf report nekih raziskav LINK


Nazadnje urejal/a spy Sre Maj 28, 2008 1:25 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 1:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem si že pred leti ustvaril mnenje, da so mobiteli škodljivi približno toliko kot cigarete.

In tudi vse okoli tega je podobno (zanikanje prozvajalcev, medlost medijih in inštitucij, nasprotujoči dokazi raziskav o škodljivosti, nekateri ljudje so občutljivi, nekateri ne, ...).

Ko bo na obzorju nova tehnologija, ki bo zamenjala sedanjo (in se bo kapital lahko preselil vanjo) bojo tudi v javnosti mobiteli postali škodljivi.


Lep pozdrav,
Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.16
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred leti so govorili, da je škodljivo sevanje mikrovalovnih pečic in da je mikrovalovizirana hrana nevarna. Kljub zelo dolgoletni uporabi mikrovalovne pečice sem še vedno živ in še kar zdrav.

Čez (na primer) pet let se bodo začeli širiti glasovi, da so nevarne LED diode, ki se bodo takrat na veliko uporabljale za razsvetljavo namesto navadnih žarnic.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gargamel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jan 2008 11:42
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.65
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene osebno bolj skrbijo drugi deli telesa, kajti takorekoč zelo malo telefoniram.
Mislim da tudi prenašanje GSM-a v žepu ni ravno nedolžno. (ko prenašamo jajca polek jajc Very Happy )

_________________
LP Luka S53LM
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počakajte, da množica odkrije kako nevarna so elektormagnetna sevanja še krajših valovnih dolžin, posebno tista z valovnimi dolžinami med 400 in 700 nm! V trenutku se bo del svetovnega prebivalstva poskril v votline! Wink
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.1m
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 15:30
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.30
Kraj: Goriška Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa veš da so odkrili, da so sevanja prisotna tudi v votlinah. Predvsem radioaktivna.
Torej, za nas ni rešitve. Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Brozzy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Sep 2006 8:09
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.98
Kraj: Zagorica -> Dobrepolje -> Grosuplje -> Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 4:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mesečno pretelefoniram nad 1500 minut ... ali bom kmalu umrl???
_________________
________________________________
ambri...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Tihi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Nov 2003 14:15
Prispevkov: 281
Aktiv.: 1.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pa reje sploh ne prižigaj računalnika. Wink
Mogoče se bo pa še komu "zmešalo" zaradi sevanja kot Tesli Shocked ,ki je mimogrede živel kar dolgo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 5:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Polnih 7 let sem živel na lokaciji 20-40m od oddajnih anten, ki so sevale 30kW moči v zrak in še sem živ, otroci pa zdravi le žena je še jezna, ko se spomni tistih časov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brozzy je napisal/a:
Mesečno pretelefoniram nad 1500 minut ... ali bom kmalu umrl???
Umrl boš gotovo - čez kakšnih 60 do 80 let ... Laughing

borber je napisal/a:
Polnih 7 let sem živel na lokaciji 20-40m od oddajnih anten, ki so sevale 30kW moči v zrak in še sem živ, otroci pa zdravi le žena je še jezna, ko se spomni tistih časov.
In sedaj se je tvoja potenca vrnila ... in žena veselo prinaša noter tistih 7 let ... Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bimbo, pri 60tih lahko not prinaša le še fasengo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group