www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sevanje mobitelov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Kaj menite o sevanju mobitelov?
Mi je vseeno kolikšno je sevanje!
8%
 8%  [ 17 ]
To sevanje ni problematično!
32%
 32%  [ 63 ]
Zaradi tega sevanja se ne pogovarjam dlje od 5 min!
6%
 6%  [ 12 ]
To sevanje je absolutno preveliko!
12%
 12%  [ 25 ]
Nimam mnenja!
3%
 3%  [ 6 ]
Nimam mnenja, me pa zanima!
10%
 10%  [ 21 ]
Sem že razmišljal o tem!
20%
 20%  [ 40 ]
Grem drugo temo pregledovat!
5%
 5%  [ 11 ]
Skupaj glasov : 195

Avtor Sporočilo
fb
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Nov 2007 17:41
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2008 11:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj nas more pod zemljo spravit pa raj mobitel kot avto!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dexboy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Sep 2008 22:46
Prispevkov: 1116
Aktiv.: 5.87
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2008 5:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

fb je napisal/a:
Nekaj nas more pod zemljo spravit pa raj mobitel kot avto!


Laughing Laughing Twisted Evil

_________________
Imagination is more important than knowledge.
-Albert Einstein-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Jan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Jun 2006 14:19
Prispevkov: 313
Aktiv.: 1.44
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Menim, da je uporaba mobilnega telefona škodljiva, 14 dni sem intenzivno uporabljal telefon (več kot 1 uro dnevno) in me je že po prvem dnevu bolela glava, po enem tednu sem bil vedno bolj utrujen, glava je bila VROČA iz obeh strani, saj sem telefon stalno menjaval z ene na drugo stran.


Je možno, da je to posledica induciranih vrtinčnih tokov v koži, tako kot na primer v feromagnetnem jedru električnih strojev? Nek tok se v koži gotovo inducira zaradi spreminjajočega magnetnega polja iz telefona, vprašanje samo, ali je ta tok dovolj velik, da kožo opazno segreje...

lp
Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3369
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

(dve leti kasneje) Ali te firme še kaj iščejo lokacije za oddajnike ? Imam hišo na hribu in z njo same stroške, pa naj gor obesijo antene, če dobro plačajo. Tisti, ki imajo plakate na hišah in kozolcih ob cesti, dobijo 10€ na teden, torej okoli 500€ na leto. Za oddajnik bi moralo biti več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče je kdo izmed manjših (novejših) operaterjev zainteresiran. Najprej pa preveri, kje v bližini je kakšen oddajnik.

http://gis.arso.gov.si/atlasokolja

http://www.dreamdesign.si/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
(dve leti kasneje) Ali te firme še kaj iščejo lokacije za oddajnike ? Imam hišo na hribu in z njo same stroške, pa naj gor obesijo antene, če dobro plačajo. Tisti, ki imajo plakate na hišah in kozolcih ob cesti, dobijo 10€ na teden, torej okoli 500€ na leto. Za oddajnik bi moralo biti več.

Kje dobim papir za vlogo, da mi postavijo anteno za tušmobil in simobil in oglasno desko za bioplinarne. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Papir dobiš v vseh supermarketih Laughing , vlogo ti izda arso. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3369
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

poslal ponudbo na Mobitel, Simobil, Tušmobil in T2, to je navedeno na Dream Design. Koliko jim računam najemnine ? Tisoč evrčkov mesečno, lepa okrogla cifra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zažigalec
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Dec 2008 21:19
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.93
Kraj: Vipavski Križ (blizu)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko nas skrbi to lahko ono, seva tu seva tam, zdravju škodi ono, zdravju ne škodi tisto. Dokler bo denar nad nami bo tako kot je do sedaj bilo vse od prve menjave kamenja oblikovanega v sekiro za ogrlico iz morskih školjk.

Umrli bomo vsi, sam molim le, da umrem brez muk, enkrat v spanju, in Bog ne daj pod kakšnimi kolesi ali zaradi mogoče radiacijske bolezni oz. kakršnekoli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Papir dobiš v vseh supermarketih Laughing , vlogo ti izda arso. Wink

OK, razumem, papir imam, ustreznega obrazca za nanj natisnit pa neznam najti, ker ne vem kakšno oznako oz. ime nosi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.01
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2011 7:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kljub vsemu jaz ne pustim, da mi kdo z mobitelom šari okoli sina ali hčerke. In če ga imam v naročju, ne telefoniram, ponavadi tudi če zvoni, se ne oglasim, ali pa otroka dam iz naročja. Ni ravno treba da je 10cm stran od oddajnika. Niti zaradi sevanja niti zato ker mobitel ni igrača. Večina ljudi se mi čudi, vendar je jasno: varne doze sevanja ni! vse posledice sevanja in s tem tudi omejitve temeljijo na statistični obdelavi posledic. In če to velja za radiacijo, verjamem da tudi za malce nižje frekvence in energije, mogoče le ne v toliki meri.

Sicer pa se mi zdi da koliko mobitel da plusov, da tudi minusov v kvaliteti življenja. Najraje imam, da je tiho in da ne zvoni. Tudi sam sem zmanjšal uporabo - od preko 50€/mesec na zdajšnjih cca 10.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
franccek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2011 13:10
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 1:35 pm    Naslov sporočila:  sevanje Odgovori s citatom

Kar se tiče sevanja mobitelov in še veliko podobnih "malenkosti" je moje mnenje, da se te stvari preveč napihuje. Vsaka od teh stvari ni škodljiva, če se jo uporablja zmerno. Tako kot je zdrav tek....če pa bi tekel cele dneve pa tudi ni dobro.
_________________
metronik-solar.si - Sončne elektrarne na ključ
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2011 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S kolegom sva debatirala o sevanju in rekla takole:
energijo infrardecega sevanja iz radiatorja lahko merimo v wattih , valovno dolzino sevanja pa v mikrometrih pa noben ne jamra da bi blo skodljivo. Sevanje GSM energije merimo miliwattih , valovne dolzine so v centimetrih pa vsi jamrajo da neki ni ok. Zakaj je eno skodljivo drugo pa ni?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.77

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2011 1:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj lahko v mikrovalovki skuhaš jajc, če ga pa postaviš zraven radiatorja ga pa ne boš ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2011 7:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pyr0Beast je napisal/a:
Zakaj lahko v mikrovalovki skuhaš jajc, če ga pa postaviš zraven radiatorja ga pa ne boš ?


Povej Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group