www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Elektro pastir
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MK
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Okt 2009 0:42
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.43
Kraj: Okolica Sežane

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2010 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič ne bo z opazovenjem na izhodu elektro pastirja. Imam analogen osciloskop in
impulz bo prehitro zbežal, prehitro da bi si ga lahko ogledal.
Nevem kako da se tega nisem spomnil prej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2010 8:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj pa ni analogen dober? Drugače pa si lahko sam izdelaš HV sondo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MK
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Okt 2009 0:42
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.43
Kraj: Okolica Sežane

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zato ker ni spominski. Impulz na izhodu pastirja se prehitro konča, frekvenca teh impulzov je prenizka da bi lahko na zaslonu dobil uporabno sliko. Med dvema impulzoma je približno 1,5 sekunde .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MK je napisal/a:
Zato ker ni spominski. Impulz na izhodu pastirja se prehitro konča, frekvenca teh impulzov je prenizka da bi lahko na zaslonu dobil uporabno sliko. Med dvema impulzoma je približno 1,5 sekunde .


Če boš pohajkoval po Gorenjski, npr v okolici Bleda, naredi ovinek do mene, pa boš videl, kaj se da narediti z analognim osciloskopom in VN sondo Wink

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi na analognem se čisto solidno da videti signal. Saj ga ne rabiš gledati pol ure...časovno bazo daš na počasen prehod, sprožiš signal in gledaš sliko.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MK
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Okt 2009 0:42
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.43
Kraj: Okolica Sežane

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Protonček in Reber, hvala za nasvete. Pravzaprav sem z osciloskopom poskušal opazovati izhod pastirja samo enkrat, sliko sem sicer dobil, vendar nisem bil zadovoljen z njo. Ševedno pa mislim da je za ta namen najboljši spominski osciloskop, seveda če ga imaš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To definitivno. Ampak zadeva ima svojo ceno, in če ga ne rabiš pogosto, je nakup le-tega samo zaradi takih občasnih potreb vprašljiv. takrat pač malce "pokompliciraš" in je za silo tudi čisto dobro.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.12

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2011 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Danes sem imel v rokah en skurjen pašni aparat elex ef-220/b. Zamenjal sem že MKT kondenzator (1uf 600v), sicer v hte nisem dobil ravno mkt, ampak enega drugega. Pastir še vedno ne deluje, pa me zanima če ima kdo shemo in bi jo pripel (lahko tudi na zs), da bi lažje usposobil zadevo.

Hvala !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2011 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reverse-engeneering pa ne gre? Predvidevam da ti pastirji so zelo enostavni - tirak, vezje za proženje, kondij in trafo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
hojahoj
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 01 Nov 2011 11:53
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2011 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni amatersko popravljam vse kar se sosedom pokvari in tako je pri meni končal električni pastir. Ko sem ga odprl sem takoj opazil odlotano žičko ko sem to saniral pa pastir še vedno ni deloval.Ko pa sem že bil na koncu z živčki sem slučajno odkril da mora biti v vodoravnem položaju in da potem deluje.Zdaj se ne spomnim mislim pa da je bil pastir ISKRA baterijski.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.12

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 12:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poslikaj ga od znotraj in naloži slike sem gor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Halchy
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 20 Nov 2011 18:56
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2011 7:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zdravo je dosegla nekaj fine duše, da smo odstranili ta dva ZIP arhive in jih pošljite na e-mail, ker ne morem odstraniti

Upam, da me razumete, ker sem iz Bosne

e-pošta: halchy_@hotmail.com
in facebook profil: http://www.facebook.com/emina.mehiic


program_er je napisal/a:
Pravkar sem za bljižnjega električara naredil profi vezje za električnega pastirja v Eaglu.


i
program_er je napisal/a:
Dobiš!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2011 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prosim, ne uporabljaj Google translate in podobnih servisov, tvoje sporočilo je z njihovo "pomočjo" postalo komaj še razumljivo.

VolkD je napisal/a:
Ti piši v svojem jeziku, mi bomo pa v svojem. Tako se bomo oboji še nekaj zraven naučili.

lp Darko.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Halchy
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 20 Nov 2011 18:56
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2011 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
Prosim, ne uporabljaj Google translate in podobnih servisov, tvoje sporočilo je z njihovo "pomočjo" postalo komaj še razumljivo.

VolkD je napisal/a:
Ti piši v svojem jeziku, mi bomo pa v svojem. Tako se bomo oboji še nekaj zraven naučili.

lp Darko.



Ako sam te dobro skonto ti kazes da ja pisem na svom jeziku a ti/vi na svom, I da cemo tako nauciti nesto novo Question Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2011 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Halchy je napisal/a:
Ako sam te dobro skonto ti kazes da ja pisem na svom jeziku a ti/vi na svom, I da cemo tako nauciti nesto novo Question Question

Povsem pravilno si razumel.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group