www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PIC16F88 <>ATTiny26
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam zanimiv problem. Iz operacijca nikakor ne dobim več kot 3,7V, tudi če na vhod pripeljem visoko napetost, se vedno pri 3,7V ustavi Confused .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

podboj je napisal/a:
Imam zanimiv problem. Iz operacijca nikakor ne dobim več kot 3,7V, tudi če na vhod pripeljem visoko napetost, se vedno pri 3,7V ustavi Confused .

Nisem bral celotne teme, ampak če imaš opamp, ki NI rail-to-rail, priključen na 5V napajanje, potem se zgodi zgoraj opisana zadeva.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, potem je to že drugi identičen problem ki ga imam z operacijci (prvega se še nisem lotil reševat)

Se morda dobi operacijce ki so sposobni izhod spravit do napajalne napetosti? Kakšen primer? Drugače bom pripeljal zunanje napajanje (odcep pred regulacijo z LM7805)

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povečaj napajanje - Vzami napajanje pred stabilizatorjem. Konec koncev je to spet moja napaka. Sad Pri tiny-ju sem imel interno referenco 2.56V tako da je napajanje 5V ustrezalo. Na tole težavo nisem pomislil. (ker pač vezja nisem naredil) Voltmeter deluje dobro?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Voltmeter deluje vredu, edino hitrost osveževanja me malo moti, ker sem navajen na ICL7107 ki praktično v trenutku pokaže spremembo, pri tem voltmetru s picem pa rabi cca 2 sekundi da osveži vrednost, kar je malo moteče če hočeš točno nastavit neko napetost.

Zanima me le še priklop na usmernik. Gledal sem že en tvoj projekt, kjer je opisan priklop, malo sem tudi testiral pravkar sestavljen voltmeter, pa imam občutek, da voltmeter upošteva tudi padec na shunt-u, torej bi pod obremenitvijo kazal višjo napetost od dejanske. To bi se sicer dalo rešit z negativnim napajanjem za operacijca ali softwaresko da se glede na tok čez 0,1R upor niža prikaz napetosti, torej pri 10A bi kazalo 1V manj.

Edit: Pravkar sem se spomnil, da bi zadnji problem najenostavneje rešil z operacijskim ojačevalcem (neuporabljena polovica LM358-), brez negativnih napajanj ipd. Negativni vhod op. bi vezal na negativno izhodno sponko napajalnika, pozitivni vhod pa preko delilnika na pozitivno.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Osveževanje ni problem dvignit. ASM imaš. Moram na PC v delavnici - bom pripel del kode kjer je pavza za osveževanje.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem že razmišljal v tej smeri, bom za vajo malo predelal kodo, pa nov TIV tudi pride, ker rabim več komadov.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koda:
   call POSLJI_ZNAK
   call Pavza200mS
   goto ZANKA



Tisto pavzo 200ms lahko odmakneš ali kličeš manjšo - (nekaj jih je na razpolago - recimo 15mS ali pa napišeš svojo) (imaš jo na koncu vpisa na displej pri vsakem kanalu)

Samega programa nisem preveč komnetiral, ker sem ga pisal sproti, ko sem pisal to sporočilo. Marsikaj bi šlo napisat tudi drugače, a sem skušal porogram pisat čim bolj identično tistemu za Attiny26. Če kaj ne bo jasno napiši.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.63
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 1:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Težava je bila v definiranju AD portov. RB6 je namreč po prevzeti vrednosti AD pin.
Nekje v inicializacijski proceduri je treba dodati dve vrstici

Koda:
movlw b'11'
   movwf ANSEL



(ANSEL register se nahaja na BANK1 !)


Zanima me kam točno si postavil ti dve vrstici, ker meni ne uspe spravit v delovanje pozdravnega sporočila. Pavze sem že porihtal.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

podboj je napisal/a:
Se morda dobi operacijce ki so sposobni izhod spravit do napajalne napetosti? Kakšen primer?

Normalno! Jih je ko smetja.
Primer enega, ki ga rad uporabljam: LMP7701MF - 2.7V do 12V, 2.5MHz, Rail2Rail in+out, SOT 23-5

sicer pa: http://www.national.com/cat/index.cgi?i=i//4
če izbereš samo "R-R In and Out" vrne 174 zadetkov...

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

podboj je napisal/a:

Zanima me kam točno si postavil ti dve vrstici, ker meni ne uspe spravit v delovanje pozdravnega sporočila. Pavze sem že porihtal.

Lp


Recimo nekje v inicializaciji procesorja kjer naslavljaš registre v bank1. Skratka preden je klicano pozdravno sporočilo.

Koda:
Glavni
   call CLR_RAM
   clrf PORTB
   banksel TRISB
   clrf TRISB         ;pini portab so izhodi
   movlw b'11'
   movwf ANSEL
   movlw b'011000000'
   movwf OSCCON
   banksel PORTB

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.08
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2009 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Ker ne vem če vprašanje sodi sem ga dal med komentarje in vprašanja avtorjem projektov. V kolikor sem storil napako se opravičujem.

Imam eno prošnjo. Rabil bi ravno tako zadevo vendar za merjenje izmeničnih napetosti in tokov (do 250V), kaj bi moral spremenit? In še to: ali bi lahko kdo (Silvo ali katera druga dobra duša) dodal proceduro v program za pošiljanje podatkov na RS232. Sam namreč nisem doma v programiranju PIC-ov.

lpv
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerny
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Apr 2008 11:27
Prispevkov: 414
Aktiv.: 2.13
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj se nekaj mučim kako bi v program dopisal 'U=' in 'I=' ter poravnavo na sredino. Prosim malce pomoči.

Koda:

   mov tmp,TTICA
   rcall LCD_CIFRA
   mov tmp,STICA
   rcall LCD_CIFRA
   mov tmp,DTICA
   rcall LCD_CIFRA
   ldi tmp,'.'
   rcall POSLJI_ZNAK
   mov tmp,ENICA
   rcall LCD_CIFRA
   ldi tmp,'V'
   rcall POSLJI_ZNAK
   rjmp ZANKA2   

_________________
Če smrdi je kemija, če kadi pa elektronika!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
surla
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 15:22
Prispevkov: 716
Aktiv.: 3.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikoli še nisem imel v rokah tega tvojega Atmela ampak mislim , da gre takole

Koda:
ldi tmp,'U'
   rcall POSLJI_ZNAK
ldi tmp,'='
   rcall POSLJI_ZNAK

   mov tmp,TTICA
   rcall LCD_CIFRA
   mov tmp,STICA
   rcall LCD_CIFRA
   mov tmp,DTICA
   rcall LCD_CIFRA
   ldi tmp,'.'
   rcall POSLJI_ZNAK
   mov tmp,ENICA
   rcall LCD_CIFRA
   ldi tmp,'V'
   rcall POSLJI_ZNAK
   rjmp ZANKA2   

kar se pa tiče poravnave pa ne vem kaj bi rad , bolj razloži!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerny
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Apr 2008 11:27
Prispevkov: 414
Aktiv.: 2.13
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj vrednost izpiše na začetku lcd-ja, rad pa bi da je vse skupaj na sredini.
_________________
Če smrdi je kemija, če kadi pa elektronika!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group