www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Uporablja kdo avr-gcc oz. avr-as?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2008 7:04 pm    Naslov sporočila:  Uporablja kdo avr-gcc oz. avr-as? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
zanima me, če uporablja kdo avr-gnu-toolse (avr-as,avr-gcc,avr-ld...) za programiranje atmelov (jaz imam mega16)?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.73

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2008 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem uporabljal da. (še uporabim, če moram kaj narediti z AVRji oz. spremeniti na starem projektu)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2008 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res?! Noro - respect. Ne veš, za koliko si zrasel na moji lestvici. Very Happy Dobiš za pivo (ali več), če se kdaj srečamo. Zaenkrat pa le virtualno, hehe. sbeer
Prosil bi te za nekaj začetniških nasvetov. Pa ne bom te prosil, da pogledaš mojo kodo ali kaj podobnega. Le da me spraviš na pravo pot. Wink

Torej, zbuildal sem si vse potrebno binutilse (avr-as...) in avr-gcc, tudi avr-libc imam nastavljeno pa še newlib zapovrh. Zdaj me pa zanima naslednje. Najprej bi se rad osredotočil na programiranje avrjev v asemblerju in predpostavljam, da za to uporabim avr-as. Ali moram vse buildati z avr-gccjem? Katere fajle naj includam? Ko sem iskal po netu, sem videl, da dobiš z avr studiem *.inc datoteke. Jaz teh nimam pa tudi mislim, da niso za gnu asembler. Poskusil sem z *.h datotekami iz avr-libc, vendar mislim, da to ni ravno to. Ker mi as ne prepozna PORTD in podobnih spremenljivk, ko includam iom16.h.

Ok, ne bom več napletal. Upam, da vidiš kje je moj problem. Confused

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snow
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Dec 2005 14:02
Prispevkov: 341
Aktiv.: 1.53
Kraj: Ljubljana || Velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2008 11:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Skompajlana zadeva: http://winavr.sourceforge.net/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2008 11:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je za windows... Čeprav bi se mogoče splačalo pogledati kaj vse je notri. Ker vidim, da je narejen za gnu toolsi.

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.73

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2008 11:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar poglej tja, tudi help, kjer so primeri sploh pa za libc. Notri najdes vse.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.23
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem ugotovil, da se avr-as neposredno ne da klicat. Je potrebno vse kar prek avr-gcc kompajlat in linkat. Me pa malce skrbi, ker ima avr-gcc bolj omejeno podporo za asembler. Sicer je pa moje poznavanje zadev zanekrat bolj omejeno kot sam kompajler. Razz

Kaj pa drugče uporabljate (tudi na windowsih) za avr razvoj? AvrStudio ali kaj posebnega?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.10
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabi CodevisonAVR. Imaš vse knjižnice,example,free do 2k kode,čarovnik za generiranje kode....
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.73

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gcc uporablja makefile in v njem poves kaj kam spada. Vedno klices make, ta bo ze naredil vse kot je potrebno. Ceprav klices gcc, bo ta preusmeril delo na as. Imas celo wizarda, ki ti naredi makefile po tvojih specifikacijah. Za AVR razvoj se uporablja skupek samostojnih programov, katere se da integrirati v eno celovito okolje. Izberes nek dober editor, ki podpira razpoznavo sintakse in klicanje zunanjih programov. Ko imas kodo nared, poklices make, ki bo glede na parametre v makefile sestavil hex datoteko. Isti makefile se da uporabiti tudi za programiranje. To pa naredi avrdude.

winavr stran http://winavr.sourceforge.net/ ima res vse razlozeno kako se to naredi v winsih. Analogno gre tudi v linuxu, celo bolj enostavno, ker winsi glede skriptiranja, shellanja naravnost smrdijo. Zato je pa tudi Atmel "uredil" AvrStudio do te mere, da lahko vse naredis z njim: editiras, debug, programiranje, simulacija, vse z gcc.

Se eno vprasanje za uporabnike CodevisionAVR. Ali podpira ANSI C? Se mi zdi, da ni ravno "standarden" C v nekaterih pogledih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.88
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2008 1:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glitch je napisal/a:
Se eno vprasanje za uporabnike CodevisionAVR. Ali podpira ANSI C? Se mi zdi, da ni ravno "standarden" C v nekaterih pogledih.

Ja je vse prej kot ANSI C. Največje razlike so pravzaprav v bitnih spremenljivkah, ki jih CodevisionAVR podpira. Se je pač prilagodil mikrokontrolerju.

Program napisan v ANSI C pa v večini primerov prebavi brez problemov - obratno so seveda težave....

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.73

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2008 3:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha... no ravno to me je skrbelo. Ljudje se ponavadi lepo navadijo na take "sladkarije" nato imajo pa tezave.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Jun 2006 14:19
Prispevkov: 313
Aktiv.: 1.44
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2009 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Piše kdo kodo za AVR-je v Visual Studiu, Notepad++... ? AVR Studio je sicer v redu, le text editor mi ni preveč všeč. Zanima me, kako bi bi nastavil Visual C++ ali pa Notepad++, da bi lahko kompajlal tam, ne pa kopiral programa v nazaj v AVR Studio. Ima kdo mogoče narejeno tako?

lp
Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2009 5:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če inštaliraš WinAVR, se ti zraven inštalira Programers notepad, kjer je vse to že narejeno, mogoče bi tam lahko pogledal kako je narejeno.
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2009 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi z Eclipse. Ima tudi plug-in za AVR-GCC.
_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Jun 2006 14:19
Prispevkov: 313
Aktiv.: 1.44
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2009 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eclipse mi ni všeč, ker ne moreš skrčiti posameznih zank in funkcij na eno vrstico (sicer nisem kaj preveč raziskoval, če se da). Začasna rešitev je taka:
- naredim projekt v AVR Studiu
- .c file od projekta odprem in pišem v Visual C++ ali Notepad++
- tam shranim file
- preklopim nazaj na AVR Studio in tam dam Compile

Sicer je malo več dela, ampak še vedno pa imam vsaj spodoben urejevalnik.

lp
Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group