www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

S katerimi distribucijami ste se že praktično ukvarjali?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.68

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2004 9:06 pm    Naslov sporočila:  S katerimi distribucijami ste se že praktično ukvarjali? Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
b0j3
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Apr 2004 19:52
Prispevkov: 117
Aktiv.: 0.53

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2004 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh,
začel z Yggdrassil (ali nekaj takega), nato Debian, RedHat, Mandrake, Linux from Scratch in sedaj
sem pristal na Slackwaru. Uporabljam za desktop in strežnik.
Trenutno nameščam Debian na en star notebook (480 100Mhz, 24 Mb RAMa in 700 Mb diska).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2004 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slackware od kernel verzije 1.2 naprej. Kasneje SuSE 6.3 (brezplačno so ga delili na CeBit-u Wink ), ... Trenutno SuSE 9.1. Doma večino stvari podelam z njim, sicer zaenkrat podobno kot ti za potrebe mrežnih servisov - print serverji, web, mail, ... Trenutno malo pregledujem Knoppix, ker mislim, da bi lahko bil uporaben kot rescue orodje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Roky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 03 Okt 2004 2:41
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.05
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2004 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po pravici povedano je bil moj prvi Linux - Pingo Linux 2.0 slovenskih programerjev iz
LUGOSa...Nato sem dal RedHat 9,ki je za začetek super,ubistvu Pingo deluje na osnovi RD9 samo,da je poslovenjen.Nato sem prešaltal na Suse 9.0 in so se mi zdeli perfektni sploh nadzorni center Yast je super,pri Suse mi je tudi to všeč,ker je prijazen do uporabnika.Pri prijateljih sem tudi videl druge ditribucije (Mandrak,Slack,Debian...),ki pa me nažalost niso prepričale.Če potegnem pod vse to črto mi je najbol pri srcu še Suse. Razz

_________________
LP,Roky
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 07, 2004 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z "preizkusi" sem pričel že ko je Red-hat imel še verzijo 5.1, jaz pa sem ravno dobil kabelski priključek na internet.

Preizkusil sem skoraj vse popularne distribucije: Mandrake, Suse, Red hat, Slo-tech Mr. Green Samo nobena ni padla na plodna tla Sad

Še vedno pa imam del diska rezerviran za namestitev Linux-a

Vedno se mi je zataknilo pri najosnovnejših zadevah, kot je recimo namestitev programa. Kot začetniku z nekajletnimi izkušnjami uporabe Oken me je nazadnje popolnoma vrgla iz tira namestitev nove verzije Mozille. Le to sem seveda naložil, samo potem sem imel dve verziji od katerih zadnja ni prekopirala niti zaznamkov prejšnje verzije. Iskanje kakšne pomoči na to temo ni obrodilo sadov, vsaj ne v času, ki sem ga odmeril za to nalogo. Prav tako sem drugo verzijo programa zagnal le če sem jo zagla iz konzole, iz programskega menija se je še vedno zaganjala stara verzija. Sem sicer prepričan, da se mi iskušenejši uporabniki prav sladko smejite, samo meni v eni uri ni uspelo najti rešitve za noben problem.

Druga štorija je bila nadgradnja gonilnika za grafično kartico. Vse je bilo lepo do ponovnega zagona, kjer sem obtičal v konzoli. Kje je tu F1? V glavnem Linux je letel dol z mašine.

Drugi vtisi: KDE namizje mogoče malce preveč načičkano. Distribucije naložijo po 1M kosov programov za eno opravilo. Če se hočeš delati pametnega in naložiti le določene programčke, ki so v distribuciji je možna izbira skoraj nemogoča, ker so opisi za moje pojme preslabi.

KDE namizje in programi so bili na moji mašini slabše odzivni kot WXP.
Nikakor mi ni uspelo nastaviti osveževanje monitorja na 85Hz Več kot 75 ni šlo čeprav monitor to omogoča.

Kaj vem za začetnike je Linux pretrd oreh. Vodičev za ravno te osnovne stvari kot so nameščanje programov, brisanje programov, nadgradnje ... ni oziroma so zelo slabi. Medtem, ko za namestitev Linuxa dobiš miljon vodičev. Pa je namestitev vsaj teh distribucij za moje znanje relativno enostavna. Mogoče me zmede vedno le parceliranje diska, ker označuje diske in particije drugače kot v Oknih in potem vedno 10x preverjam, da je izbrana particija res prazna in mi ne bo povozila mojih podatkov Rolling Eyes

Zaenkrat še čakam. Dokler me ne bo spet zagrabilo. Mr. Green
Verjetno bi rabil kakšno knjigo na to temo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2004 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvi linux Red Hat 5.2 danes imam RH 9.0. Imam tudi SloTech-ov Linux, ki teče s cd-ja in zna biti uporaben takrat ko sem prepameten in moram kaj popravljati...
Kaj delam z njim? Večinoma popolnoma isto kot z Okni; grafika, urejanje html-ja, z Eaglom rišem sheme, pcb-je, tudi WinZip poganjam (kaj je alternativa??!) in čisto vsakdanje zadeve.
Najbolj mukotrpno opravilo pa je instalacija modema. Phuf...

Ja, za ljudi, ki so zrasli za Okni (nekam čudno se sliši), zna biti Linux kar trd oreh. Včasih, ko je bil Linux še nekako tabu si pred instalacijo vedno prebral vsako literaturo šele nato si se lotil instalacije - o čem takem v Oknih še pomislim ne. Spomnim se, ko KDE-ja sploh še bilo ni; vse se je dalo narediti v konzoli in če si obvladal konzolo, potem tudi prehod na grafično lupino ni bil težak, saj je še vedno vse trdno povezano s konzolo.
Na splošno pa pomaga tudi kakšna > 500 strani 'dolga' knjiga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.68

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2004 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
silica
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Avg 2004 20:01
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.62
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 09, 2004 12:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare, mogice bo malo mimo tvoje teme, sam ves da kot Disti moram
zagovarjati MS Embedded in bi se tudi sam osebno se vedno igral z
Linuxom, ce me pac kariera nebi zanesla v MS vode.
Po trenutnih izkusnjah s Slovenskim trgom, pa ne poznam projekta v Sloveniji,
ki bi se izplacal z Linuxom. Komercialna kalkulacija vedno pokaze, da se bolj
izplaca uporabo MS embedded OS kot Linux, pa ceprav smo se vedno v
vzhodni Evropi, kjer je inzenirski mesec se vedno dokaj poceni.
Res pa je, da ce si guru, lahko s svojim Linux znanjem verjetno veliko zasluzis,
ravno na racun nepoznavanja Linuxa drugih.

Vedno drzi pravilo, kar placas, to dobis.

LP Tomaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2005 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem zacel z Red Hat 7.1 Linux. Danes uporabljam Fedora Core 2. Na zalost nisem nikoli nasel dovolj casa, da bi preiskusil se kakrsnokoli drugo distribucijo razen vseh Od RH 7.1 naprej.
Zalostna resnica je, da mi je preprosto privajanje ze na samo to distribucijo vzelo ogromno casa. (Hja, preden sem ugotovil zakaj je dobra swap particija sem porabil kar nekaj casa. Pac vse je delalo nekam pocasi. Nekam zelo pocasi Twisted Evil )
Izkusnje so kljub ogromno porabljenega casa dobre. Vse stvari, ki sem se jih namenil narediti, so mi tudi bolj kot ne uspele(streznik, domaca mreza, samba, ATI driverji...) in sedaj tudi dobro delujejo.

Je pa res, da je za zacetnika Linux precej trd oreh. Sploh ce nimas nikogar, ki bi ti lahko vsaj pri osnovnih stvareh. Rano tako kot Highlag sem tudi sam imel kar tezave ze pri sami instalaciji programov.

To je nek moj okviren vtis o Linuxu, ki sem ga dobil v tem casu, odkar ga uporabljam.

Lp Tine
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.33
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2005 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej sem se namenil namestiti Red hat 7, pa na nobennačin mi ni ratalo namestiti tudi ustreznih gonilnikov za gravično. Pa sem se s pomočno knjige navadil nekaj ukazov za konzolo. Pozem sem inštaliral Mandrake(ne vem katero vorzijo), pa nisem vedel, kaj bi prav zaprav počel, saj mi v Windowsih ni nič manjkalo. Sedaj imam samo WinXP in po potrebi zaženem lunuxe iz CD-ja(Slo-tech varjanta ali pa Slix)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2005 1:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zacel z redhat 7.2 (ali 7.3 ?), nato rh8, vse do fedora core 1, zmes sem malo imel debian. Zdaj pa uporablam gentoo. Na serverju pa imam debian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.68

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 18, 2005 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pero
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2003 10:03
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.65
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2005 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

še jst, še jst Smile

prvi je bil debian(kaj vem katera verzija)

base je bil 14mb, v tistih davnih casih sem ga z neta stanku preko 14.400 modema. sledili so se Xfree(tiste case je blo muka X gor spravit), netscape.... skratka spacal sem neki skupi, ker sem [Cenzurirano] nad Win95(obesanje)

sledili so se Redhat 5.0 5.2 6.2 7.1, 9.0
vmes pa se caldera, in debian woody.
[slovenščina je zame španska vas] gentoo je bil v uporabi, sam je nastal problem z tistim njegovim oh in sploh package managerjerjem(vse dela super, dokler ne zacnes nalagat svojih porgramov uiz vseh vetrov)

Za desktop je zadnje pol leta Fedora Core (odlicna zadeva)

za server/router pa trustix, freesco... trenutno poganjam redhat 7.3

Najbolj sem bil zadavoljen z RedHat 6.2. a sedaj ga je pac cas povozil

lp,
Pero
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BrezC
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Dec 2003 9:06
Prispevkov: 93
Aktiv.: 0.42

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 2:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj nobeden ni probal še xandros-a...Meni se mi je zdel cool, ostali pa so se mi zdeli precej zateženi...
Problem je da ko se navadiš winsov in ms office, težko prešaltaš na linux in openoffice...Na firmi z navadnimi uporabniki pa je prehod še toliko težji (poskusil sem samo pri enem userju pa se nikakor ni obneslo..Zgleda tudi zaradi nekompatibilnosti wordovih in excelovih dokumentov z openoffice programjem in obratno..Me prav zanima kako firme naredijo prehod z ms na odprtokodne rešitve..

Po moji izkušnji z suse je tudi hitrost računalnika precej počasnejša kot z win2k, da o samem času nalaganja niti ne govorim...
Zgleda da si bom moral omisliti en lowcost PC za igranje z linuxom, moje znanje s tem os-jem je šele na začetni stopnji...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bostjan
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 28 Jul 2003 15:06
Prispevkov: 190
Aktiv.: 0.86
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 4:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bolj za testiranje, kot za resno uporabo sem inštaliral RedHat 6.2, SUSE 9.1, pa tudi Knoppix, ki teče na CD-ju.
_________________
LP,

Boštjan M.


Srce heroja bije v vsakomur, a le izbrani ga lahko tudi slišijo. (Charles Barkley)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group