www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

S katerimi distribucijami ste se že praktično ukvarjali?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
boco
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 9:42
Prispevkov: 919
Aktiv.: 4.12
Kraj: Ptuj/Kranj/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 20, 2005 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sami mojstri....
Sam sem namestil na mašino 200Mhz 64Mb RAM in en stari disk Linux MANDRAKE 9.2, pa glej zadevo.....se sistem nalaga tako da skuham kavo ko pa kaj kliknem pa traja in traja, tako, da sem izgubil veselje že v prevem koraku.Verjetno se nisem spravil nad pravo verzijo zato bi predlagal, če bi lahko tisti, ki imate več izskušenj napisali in zraven opisali kaj je za kaj in s čim imate dobre izskušnje:

Na primer :

Linux MANDRAKE : ne deluje na počasnih mašinah - dober za xxx - zagon iz xxx (diska, diskete, CD)

Debian : deluje na počasnih mašinah do 300MHZ - deber za strežnike -

Mogoče sem zakompliciral, vendar bi verjetno marsikomu prihranili veliko truda in s tem pridobili več navdušencev kot pa razočaranih.
LAHKO BI NAREDILI CELO KAKŠNO TABELO
Upam, da nimam preveč norih idej.
LP
Boco
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75244.95

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2005 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2005 10:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slackware


Sedaj pa to ze kar nekaj casa miruje (ocitno sem se prenajedel Solarisa).

Ampak me Xi nikoli niso zanimali, /me je konzola tip
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.63
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2005 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RH v vseh oblikah Smile
Mislim, da mi osmica "l a u f a" na serverju .... Cool


Nazadnje urejal/a bungee Sre Maj 19, 2010 6:32 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.45

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2009 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ubuntu 9.10 gnome.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jmezna
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 07 Jul 2009 20:39
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2010 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Začel s Pingo Linux 2., Ferix 2.1, Debian, Mandriva, Ubuntu od 7.1 do 9.10, pred dvema mesecoma sem preklopil na Arch linux, tako za namizje kot za server in sem zelo zadovoljen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerny
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Apr 2008 11:27
Prispevkov: 414
Aktiv.: 2.12
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 11, 2010 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ubuntu 6.10 Pred kakšnim letom. Uporabljal sem za vsakdanje delo.
_________________
Če smrdi je kemija, če kadi pa elektronika!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 5:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Začel sem s Pingo Linuxom, nato vmes uporabljal Knoppix, poskusil namestiti Mandrake, a ni šlo. Vmes sem še čaral s Cygwinom, a me ni nikoli pritegnil. 6.06 je bil moj prvi Kubuntu in Kubuntu uporabljam še sedaj, le da je 8.04 -> čakam na 10.04 Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.73
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Opažam da sta Pingo Linux in Mandriva zelo sitni za inštalacijo, zato se jih sploh ne poslužuje več, bili pa sta moji prvi distribuciji za katero sem se gnal da bi jih naložil, žal totalno obupal nad tem sranjem(pač slaba strojna podpora očitno in CD slike). Naknadno po ne vem koliko časa sem poskusil openSUSE, bil vzhičen, tu pa tam kaj ni delovalo, ker ni bilo neta za posodabljanje. Vmes spet poskusil za kakšno Mandrivo če deluje, nazadnje sem ostal na openSUSE ter xUbuntuju, Ubuntuju in kUbuntuju. Rad bi si tudi en računalnik popravil, zato da bi nanjega naložil Ferixa, ampak še zmerj nimam diska, kateri je crknil.

To je nekje iz obdobja priblizno 10 let.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.92
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ubuntu + še nekaj drugih podbnih aplikacij, a sem imel težave z delovanjem ventilatorja saj stvar ni bila 100% kompatibilna in zardi tega sem stvar opustil.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.74

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno ubuntu 10.04. Videl da je izšel celo Beta 2 že ven Smile
Lavfa konkretno hitreje od 9.10. Porihtali so tudi celo buggasto zaznavanje ekranov, rekel bom samo: Hura in bil je že čas

Knoppix sem probal in je kar v redu, samo GUI efekti so CPU-ubijalski. Nekaj se mu je sfuzlalo med menjavo zaslona in sem se ga naveličal.

Uspel sem tudi porihtati, da Ubuntu zazna CPU na 1.66GHz namesto na 1.33GHz potreben je bil BIOS update.

Citiram:
Unknown_User
Rad bi si tudi en računalnik popravil, zato da bi nanjega naložil Ferixa, ampak še zmerj nimam diska, kateri je crknil.

Imam enega 10GB Quantum Fireball-a viška, če rabiš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Drejcek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Jan 2010 11:58
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.47
Kraj: Blagovica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2010 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pyr0Beast je napisal/a:
Trenutno ubuntu 10.04. Videl da je izšel celo Beta 2 že ven Smile
Lavfa konkretno hitreje od 9.10. Porihtali so tudi celo buggasto zaznavanje ekranov, rekel bom samo: Hura in bil je že čas


Super. Sem imel kar nekaj sitnosti preden mi je uspelo normalno priklopit sekundarni monitor na Ubuntu 9.10 Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
woops
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2010 23:23
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 22, 2010 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar nekaj distribucij sem imel priložnost preizkusiti. Pred leti sem neko daljše obdobje (cca 2 leti) primarno uporabljal Ubuntu za prenosnik na katerem sem razvijal spletne aplikacije.

Primarno sem koristil nekaj distribucij za domači strežnik (web, irc, fileshare, ipv6 tunneling, f*p, mysql, ...) - večino časa Gentoo, za kater mi je znova in znova kisal mozak ko sem ga nameščal in bedel pozno v noč Smile drugače pa kaj na debian-ovi osnovi.

Nekaj CD variant od knopixa do ubuntuja za servis - prenos podatkov po sesutju računalnika, ram, CPU testi in podobno

Rihtal sem nekaj stežnikov z nekimi xyz distribucijami, ne spomnim se imen, ki so primarno namenjene strežniškim aplikacijam in vsebujejo spletni vmesnik za nadzor uporabnikov in strežniških aplikacij.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
audiox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13
Prispevkov: 906
Aktiv.: 5.19
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 22, 2010 1:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preizkusil sem jih kar nekaj. Prvič kakšnih 15 let nazaj z RH. Igral sem se tudi s posebnimi distribucijami za otroke kot sta Quimo in LinuxKidX, ki sta zelo zanimivi. Sem pa odnehal z njima. Nekako sem uspel usposobit mojo wifi pcmcia kartico, da je delovala, vendar brez enkripcije. Nikakor nisem mogel na net, razen če sem router konfiguriral tako, da je komunikacija potekala brez enkripcije.

Še vedno občasno eksperimentiram z Linuxom, vendar ugotavljam, da veliko časa porabim za banalne stvari, ker sem sam. Ker pa časa nimam veliko...

Še to... Na starem laptopu se mi je najbolje obnesel Vector Linux. laptop je dobesedno poletel. Kot bi kupil novo mašino.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lukam
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 26 Jul 2010 22:37
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 17, 2010 1:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem preizkusil in uporabljal kar nekaj distribucij.

Najbolj mi je še vedno všeč slackware. Drugače pa redno uporabljam Ubuntu in ali Debian na namizju in RedHat/CentOs na strežnihih za službo.

naredidil sem si tudi kar nekaj custum distribucij na podlagi slax.

Seveda ne pozabiti na system rescue CD in clonezilla, ki jih imam vedno v avtu.

Ena najbolj zanimivih disstribucij ki sem jo zasledil zadnj čase je bil "damn vulnerable linux" , ki je namenjen učenju varnosti.

Drugače pa sem ko sem se začel učiti Linux tudi poigral z Linux from schrach.


Stestiral sem veliku drugih distribucij samo v nobeno se nisem poglobil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group