www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

S katerimi distribucijami ste se že praktično ukvarjali?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.92
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 17, 2010 3:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Začel sem s Suse 6.4, nato nekaj malega poizkušal z Linux From Scratch, nato pa pristal na Gentooju, na katerem sem ostal že kar nekaj let.
_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leonk
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Jan 2009 0:39
Prispevkov: 374
Aktiv.: 2.01
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 27, 2010 3:27 pm    Naslov sporočila:  Distribucije Odgovori s citatom

Preizkušal sem pred leti Caldero, Slackvare pa še kakšno in po nekaj poizkusih dokončno presedlal na BSD. Najprej na FreeBSD potem še kratek sprehod do NetBSD in potem končno na OpenBSD kjer sem že nekaj let. Uporabljam ga tako v službi kot doma. V glavnem samo v mrežne namene in s CLI vmesnikom.
Za desktop sem pred časom začel slediti PCBSD distribuciji, ki pa je pravzaprav FreeBSD z izpiljenim grafičnim vmesnikom in z dodelano grafično instalacijo.
No zraven so bili še ScreenOS, CiscoIOS, DD-WRT pa še kaj bi se našlo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.32
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 27, 2010 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej sem se srečal z Pingo linuxom, nato Mandrivo, nato dolgo časa nič potem pa sem se odločil za openSUSE in tudi bil, kar dolgo časa. Trenurno pa uporabljam kUbuntu, pred tem pa sem imel tudi Ubuntu in na slabšem računalniku xUbuntu.
Vmes sem imel še druge distribucije, ki so namensko namenjene kot so: CoolCNC, DD-WRT, Ubuntu z EMC2.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tejca
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Jul 2008 20:33
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.34
Kraj: Gornja Radgona

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 28, 2010 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvi linux je bil SuSe 9.1 Pro, ki sem jih kasneje nadgrajeval in prišel do verzije 11. Kasneje sem nabavil še en monitor in mi je SuSe povzročal kar nekaj preglavic glede Xorg nastavitev za razširitev namizja. Potem sem sprobal Ubuntu in sem ga kar hitro zamenjal za Mint 7 in mesec dni za tem Mint 9 Isador, ki pa sem ga namestil tudi na tablični računalnik, ki pa mi je vse gonilnike takoj spoznal, še posebej Wacom tablet. Na kišti me je takoj vprašal če naj razširi namizje na sekundarni monitor, kar se mi je zelo dopadlo. Mint 9 uporabljam še sedaj in mi razen tistih preglavic, ki si jih včasih sam namerno naredim, da se potem naučim popraviti zadevo, ni bilo skoraj nič. To so moje izkušnje z Linux-i.
Lp

_________________
Live long and prosper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yang
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Mar 2010 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 6:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prva distribucija, ki sem jo uporabljal je bila Slackware in sicer je bil to moj router preko katerega sem dostopal na Internet, takrat se preko kabelske povezave. Ta router/gateway mi je sluzil kaksne 2 leti, takrat sem delal z Windows 95/98.
Kasneje sem imel nalozeno distribucijo Redhat Linux in sicer na netbook-u Gericom GPS 2000, ce se prav spominjam, imel je celo zaslon na dotik. Takrat so se ljudje lotevali distribucije Debian, ki je veljala za "stabilno" in "varno" predvsem pa za precej komplicirano brez kaksnih poenostavljenih user vmesnikov, tako da od leta 2003 dalje uporabljam Debian, zadnje case pa sem se navdusil tudi nad distribucijo gNewSense, katera vkljucuje in promovira pravo idejo GNU Linuxa, ki nudi brezplacen in v celoti prosti operacijski sistem. Za obedve distribuciji gostim tudi zrcalo/mirror, tako da si lahko programje brezplacno prenasate direktno iz Slovenije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group