www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

EIB

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 08, 2004 1:18 am    Naslov sporočila:  EIB Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem forumašem. Smile

Zanima me, če se je kdo od vas že ukvarjal z EIB instalacijam, ker se zaradi menjave službe planiram preusmerit na to področje.
http://www.eiba.com/ugenglish.nsf/frame?openframeset
Do sedaj sem delal precej na Simatic S5 in S7 in me zato zanima, če je kaj podobnosti med tema sistemoma?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2004 11:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HALO! Very Happy
Zgleda da sem zgrešil forum. d'oh! Mr. Green
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2004 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zakaj bi zgresil forum? pac nihce se ne ukvarja s tem...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2004 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

slawc je napisal/a:
zakaj bi zgresil forum? pac nihce se ne ukvarja s tem...

Glede na strokovnost članov foruma in povezavo z SE (mimogrede, sem naročnik revije od prve številke) sem pričakoval vsaj koga, ki se je že srečal z EIB-jem. Izgleda da sistem pri nas še ni toliko prodrl. Cool
Če drugega ne, vsaj konkurence ni-ne bo veliko. Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2004 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no ja, ok no ... EIB je malce v zatonu, ker ga bo pocas nadomestil KNX (s tem sem se pa jaz malce dajal, vendar so trenutno druge stvari bolj pomembne).

Kaj naj se recem,... ideja o hisni avtomatiki ni slaba, v casu ko je prisla ven je bila zelo napredna. Vendar so bile tehnoloske izvedbe tako drage, da jih nihce ni imel (pa se danes jih nihce nima). Ljudje se vedno ne vidijo smisla v tem (predvsem pa proizvajalci aparatov). Ko pa bodo, bo pa ze wireless video povezava s hladilnikom nekaj cisto normalnega.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2004 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo držal, da je EIB star že desetletje in pol in da je KNX njegova potrebna nadgradnja zaradi hitrega razvoja vseh drugih mrežnih povezav. Je pa kljub temu že povezljiv z novimi sistemi (Logo!, Simatic, ipd.)
Z trditvijo, da tega še nihče nima pa se ne bi mogel strinjat. Kar nekaj industrijskih, poslovnih, hotelskih in privatnih objektov - vil v SLO že ima vgrajen ta sistem, med njimi je celo cerkev.
Kolikor sem sistem do sedaj preštudiral, je osnovni namen avtomatizacija in upravljanje same zgradbe kot fiksne celote, pod kar naj bi se razumevalo regulacijo razsvetljave, optimatizacija ogrevanja, alarmni in videonadzorni ter protipožarni sistem itd. Opcije, kot so hladilnik, ki sam naroči manjkajočo hrano v trgovini pa so res malo pretirane. Verjetno je z EIB-jem podobno kot z simatikom, malo se o njem govori, vendar sem ga videl v skoraj vsaki povprečni proizvodnji, in zasebne niso nobena izjema.
Takšno je moje mišljenje in dosedanje informacije. Zato sem o zadevi preko foruma želel vprašat domače praktike. Podrobnosti pa bom izvedel še v Siemensovem centru v Regensburgu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2004 7:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no, tisti hihce sem seveda mislil na zelo majhen % objektov.

Meni osebno se te zadeve zdijo precej super, ampak ... nekako se ne prime (siroka uporaba). Slo naj bi v tej smeri, da bi preko teleteksta ali gsm-a preverjal stanje na napravah, se povezal prek neta na centralno enoto (varnost ni zagotovljena seveda).

Khm, tisto o narocanju hrane je res pretirano, gre za to, da pogledas noter, pritiskas po zaslonu, odsrfas na net in narocis v stacuni kar manjka, cez pol ure pa prinesejo... recimo. A ni to cool Cool.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2004 11:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

EIB je pri nas še vedno precej nerazvit predvsem zaradi nepoznavanja in cene, ki pa se finančno amortizira v 7. letih, kar so izračunali in dokazali na zahodu, kjer imajo z njim opremljena že cela blokovska naselja. Se pa stvari premikajo tudi pri nas in čez čas ne bomo imeli samo evropskih cen energije, ampak tudi več evro-plač kot sedaj. Wink
Doma imam podobno zadevo narejeno z simatikom S5 in mi že kar nekaj let odlično dela (klimatizacija, razsvetljava, video-protipožarni-alarmni nadzor, ipd.). Če bi krmilno enoto zamenjal z S7 pa bi s programoma ProTool in TeleService lahko preko interneta nadziral večino zadev. V ProTool-u pa je še možnost virtualnega touch-panela tako da ga imaš preko neta lahko "vedno s seboj". Tega sicer ne uporabljam, ker sem si naredil modem za povezavo med GSM-om in simatikom S5 za nekaj osnovnih funkcij, ki zadostuje za osnovni nadzor in upravljanje.

BTW, kot si opisal pa lahko polnemo hladilnike preko neta že sedaj. Nekateri jih planirajo že tako, da bo sam hladilnik vedel koliko je v njem še npr. mleka, sadja, mesa in bo to sam naročil. To pa je po moje že pretirano. Kako pa bo hladilnik vedel da se mi je spremenil okus in želim drugačen jogurt ali meso? Very Happy Take malenkosti, ki na koncu preveč zakomplicirajo zadeve pa končnega uporabnika vedno odvrnejo.

LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group