www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

spajkanje čipov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
korenje
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Apr 2006 17:28
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 3:46 am    Naslov sporočila:  spajkanje čipov Odgovori s citatom

No sicer ne vem kam naj dam to temo. Sem dal kar sem.

V glavnem, nekje sem videl kako se skoraj na profi način spajka čipe na vezje. Gre se za neko pasto, ki se jo nanese ob pinih v dolgi ravni črti. Potem se pa to z nekim plamenometalcem razprši v smeri pinov, tako da se vežejo pini na ploščo. Stvar je zelo uporabna, če se spajka čipe z zelo majhnim razdelkom med pini.


A kdo ve katera pasta je to, pa kje bi dobil tak mini varilni aparat?

no v bistvu je bil nekakšen mini pihalec izredno vročega zraka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.77
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 6:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preberi tole temo, v kateri je precej zanimivega.
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.25
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pridi na piknik, pa ti bo Volk pokazal kako preprosto in z navadnim spajkalnikom tovarniško prilotaš čip Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz za spajkanje malih čipov in konektorjev (v gsm tehniki) uporabljam klasični spajkalnik ter tekoči cin. Z cinom lepo namažem ko je konektor ali čip postavljen ter potem z spajkalnikom vsak pin pospajkam in se tekoči cin razstopi in spoji lepo skupaj. Ostanek tekočega cina pa potem počistim z tekočim fluxom ter staro zobno ščetko ter po potrebi še z ultrazvočnim čistilcem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje se dobi ta tekoči cin?
Ima kakšno posebno ime ali je le tekoči cin?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
Kje se dobi ta tekoči cin?
Ima kakšno posebno ime ali je le tekoči cin?


Bom preveril kako se imenuje. Kupil pa sem ga v sloveniji v trgovini z servisnim materjalom za avdio video tehniko. Imajo spletno stran pa sem pozabil ime.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 9:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče malo pozno odgovarjam ker se prej nisem spomnil. Trgovina se imenuje MEDIA TRADE poišči na spletnem iskalniku njihovo spletno stran pa pokliči.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.05
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 1:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima zadeva kakšno oznako, ali so vsi isti oz. obstaja samo en?
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.26
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

trot je napisal/a:
Ima zadeva kakšno oznako, ali so vsi isti oz. obstaja samo en?


Jaz sem vzel tistega ki je bil na voljo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group