www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Neaktivni člani
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2004 5:57 pm    Naslov sporočila:  Neaktivni člani Odgovori s citatom

Ob pregledovanju seznama članov mi je padlo v oko, da več kot polovica registriranih članov ni spravila skupaj še niti prispevka, čeprav nekateri med njimi forum sicer redno obiskujejo - nekateri tudi več kot leto dni. Zanima me, ali so kaki predlogi za to, da jih nekako motiviramo k temu, da kdaj tudi odgovorijo na kako temo. Skoraj ne morem verjeti, da bi nekdo leto dni razmeroma redno obiskoval forum, na katerem ga niti ena od tem ne bi pritegnila dovolj, da kaj napiše ali komentira.

Rad bi dobil še kaka mnenja ali predloge članov foruma.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75305.12

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2004 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2004 7:20 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

Od onih 50% uporabnikov, ki sodelujejo pa je 50% taksnih, ki samo sprasuje in nikoli ne odgovori drugim, pa ceprav vedo resitev Wink No ja kolikor nas je nas pac je. Vsako "umetno" dviganje bi samo poslabsalo kvaliteto foruma. Kdor ne verjame naj pogleda na elektro-n. Vcasih me je prav zalost gledati razne bedarije.
Torej naj nas je raje manj in naj ostane ta forum res kvaliteten, kot trenutno je!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2004 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S tem sporočilom niti nisem imel v mislih nekega umetnega povečevanja števila članov. Tudi tukaj sem že nekajkrat brisal registracije, ki niso bile nekaj časa aktivirane, sicer bi bila številka še precej večja. Gre bolj za to, da poskušam dobiti kak predlog za aktivnejše sodelovanje obstoječih in doseganje boljšega razmerja aktivnih glede na pasivne. nikakor pa seveda ne na škodo kvalitete. Ideja z bolšjakom je kot ena od možnosti zanimiva in v prihodnosti bi stvar mogoče veljalo razdelati. Po vsebinski plati pa je po mojem mnenju še vedno kar nekaj prostora izboljšanje obstoječega stanja.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 13, 2004 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam mislim, da smo eden iz med bolj dejavnih forumov na temo elektronike v Sloveniji - vsaj koliko jih sam poznam. Če pogledam nap. forum mobisux, ki ima skoraj online toliko obiskovalcev koliko jih mi premoremo skozi cel dan ter imajo tudi področeje "Elektronika" ter tam skoraj ni "živahne" debate na to temo, se vidi, da smo tukaj dokaj uspešni. Splošni interes na področju elekronike pa zelo upada. Živ dokaz je nap. sejem elektronike, ki je vsako leto slabši.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2004 9:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je dal dobro idejo(druženje). Po mojem je potrebno nenehno iskati nove rešitve. Kot sem ti že napisal mi kar resno iščemo alternativo in mogoče uspemo. Če dobimo primeren prostor in pogoje , bi morali združiti vse sile , da stvar izpeljemo.
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2004 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je že omenil frenki pridobivanje članov "na silo" je popolnoma nesmiselno ter pokvari sam forum. Kot je omenil zgoraj SimonS, tudi po moje je na sosednjem sorodnem forumu sama kvaliteta zelo padla kljub dokaj visokega članstva. Tudi, če pogledam zgoraj že omenjen mobisux. Sam sem tam član praktično od začetka. Svoj čas sem bil dokaj aktiven - sedaj sem bolj bežen obiskovalec. Vzrok - brezplodne debate, ki se običajno končajo s prepirom - osebno zame najbolj moteča zadeva pa pisanje v "slengu" Tega sam enostavno ne prebavljam - to je tudi tukaj "občutilo" par članov Mr. Green - par postov sem "zabrisal" v smeti. Osebno mi je forum tak kot je več kot všeč - če zvečer pogledaš in vidiš, da je dnevno na forumu okrog 100 registriranih ter je cifra vseh dnevnih obiskovalcev več kot 200 je to zelo lepo. Upam, da bo forum ostal tak v prihodnje (nekomercialen, brez reklam ...), kajti moje mnenje je, da se dobra roba sama reklamira, kar pa forum s vsem do sedanjim članstvom vsekakor je.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.60

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2004 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, s teboj se povsem strinjam. Ni dobro sprejemati novih člano na silo. Mislim pa, da bi bilo mogoče dobro tiste člane, ki niso do sedaj odgovorili na nobeno vprašanje vsaj opozoriti.
Mislim da je za za tak forum pomembno osnovno načelo:
"daš-dam".

Lep pozdrav.

Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2004 12:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ob pregledovanju seznama članov mi je padlo v oko, da več kot polovica registriranih članov ni spravila skupaj še niti prispevka, čeprav nekateri med njimi forum sicer redno obiskujejo - nekateri tudi več kot leto dni. Zanima me, ali so kaki predlogi za to, da jih nekako motiviramo k temu, da kdaj tudi odgovorijo na kako temo. Skoraj ne morem verjeti, da bi nekdo leto dni razmeroma redno obiskoval forum, na katerem ga niti ena od tem ne bi pritegnila dovolj, da kaj napiše ali komentira.

Rad bi dobil še kaka mnenja ali predloge članov foruma.

Lp, Frenki


Tudi sam sem forum obiskoval že pred kakim letom, čeprav sem se registriral šele pred kratkim. Izkušnje iz prakse nabiram šele kake dve leti (čeprav imam srednjo šolo že za seboj...), kar pomeni, da v bistvu pojma nimam, ne? Zato raje samo prebiram poste in večkrat potegnem marsikatero koristno informacijo. Dejstvo je, da je na forumu spisanih veliko, veliko koristnih stvari. Torej, zakaj bi spraševal ko pa mi odgovori ležijo na dlani..?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.08
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2004 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem vse prebral,sem tudi prijavljen.Ker mene zanima za ta forum,ker dobim koristne stvari.Da bi pisal kaj,pa ne znam preveč.Ker jaz ne šlišim,tako je dobrodošel ta forum.Tako upam,da mene boste zbrisali.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2004 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
..Tako upam,da mene boste zbrisali.


Nikogar ne bomo zbrisali, pa tudi nihče ni bil izbrisan. Zbrisani so bili le tisti, ki na forumu niso bili nikoli aktivirani. Torej tisti, ki so navedli nedelujoči elektronski naslov ter niso prejeli aktivaciske kode.
Zakaj morajo tisti, ki želijo sodelovati na forumu navesti delujoči elektronski naslov;
Delujoči elektronski naslov je potreben, ker forum omogoča obveščanje preko emaila. Če je naveden naslov nedelujoč pride do zavračanja pošte ter nepotrebnega obremenjevanja strežnika.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slawc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Mar 2004 11:43
Prispevkov: 210
Aktiv.: 0.94

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2004 7:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jah, ocitno teme le niso tako zanimive, da bi nekateri sodelovali. Ali pa so leni. Mogoce je pa odgovor ze bil podan.

Mene cudi le kolicina forumov v tej nasi drzavici.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2004 10:27 am    Naslov sporočila: icon_note  Odgovori s citatom

Smile Še moje mnenje: Na forumu sodelujem po svojih močeh, odvisno tudi od razpoložljivega časa in obveznosti. Če znam odgovoriti na vprašanje, to tudi storim, če ne, sem raje tiho in temo spremljam, da se naučim oziroma izvem kaj novega. Lahko povem zase, da sem dogajanje spremljal vsakodnevno na prejšnjem delovnem mestu, kjer sem se ukvarjal predvsem z elektroniko in meritvami, zdaj pa je naneslo, da bom kar par let službeno povsem izven stroke, pa tudi časovno ne morem spremljati stvari drugače, kot le občasno.

Zame je najpomembnejše, da je odgovor strokoven, ne pa zgolj ugibanje ali mnenje nekoga, ki si nabira poste. Zato tudi neko prisilno nabiranje članov ne pride v poštev, saj ne bo od njih nobene koristi.
Vedno pa se najde kdo, ki želi iz določene stvari potegniti čim več koristi, ne da bi v zameno karkoli prispeval.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 24, 2004 3:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, po prebranem postu, sem že hotel prebrati še kaj drugega, ne da bi komentiral, pa tokrat vseeno bom. Verjetno ta forum prebirajo tudi začetniki, ki bi z odgovori podanimi na silo(brez konkretnega znanja) samo "smetili" forum in vstvarjali vse manj pregledno. Zato tudi jaz največkrat samo preberem in se zadržim raznim komentarjem oz. nasvetom "od oka". Ko pa bom pridobil ustrezno znanje, pa bom seveda pomagal tudi drugim. Je pa res nesramno od tistih, ki stvari obvladajo, pa se jim ne da pomagati, ampak samo iščejo pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2004 7:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

egomez je napisal/a:
No, po prebranem postu, sem že hotel prebrati še kaj drugega, ne da bi komentiral, pa tokrat vseeno bom. Verjetno ta forum prebirajo tudi začetniki, ki bi z odgovori podanimi na silo(brez konkretnega znanja) samo "smetili" forum in vstvarjali vse manj pregledno. Zato tudi jaz največkrat samo preberem in se zadržim raznim komentarjem oz. nasvetom "od oka". Ko pa bom pridobil ustrezno znanje, pa bom seveda pomagal tudi drugim. Je pa res nesramno od tistih, ki stvari obvladajo, pa se jim ne da pomagati, ampak samo iščejo pomoč.

Very Happy Se strinjam z večino napisanega , Confused ampak , če že ne znaš odgovoriti , potem pa vsaj lahko kaj vprašaš in tudi tako postaneš aktiven Very Happy .
Po mojem , bi tisti , ki še nimajo dovolj znanja , da nas kaj naučijo , vsaj kakšnemu , ki se na forumu trudi napisali :" Shocked Uff tega pa nisem vedel , sem sprobali in in delllllaaaaa .. " .
Kakorkoli , jaz sem razumel Frenkija , da bo s foruma izbrisal samo neaktivne člane , ki jih sploh ni več na forumu .

_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group