www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

urejanje video posnetkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 21, 2010 7:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem (za amaterske potrebe) že preskusil kar nekaj teh programov, pa težko kakšnega specifičnega priporočam. Cyberlinkov PowerDirector se zelo rad sesuva recimo, tako da moraš dokaj pogosto klikati SAVE. Ulead VideoStudio je soliden, adobe definitivno prekompliciran za amatersko uporabo. Skoraj vsi pa imajo slabo lastnost da VEDNO prekodirajo uvoženi mpeg-2 (DVD) format, kar me zelo jezi. VideoReDo ga ne prekodira, ampak zaenkrat ne podpira HD, kar je spet žalostno, pa tudi uporaben je v glavnem samo za rezanje odsekov (reklam...).
Po moje je najbolje da si sposodiš vse znane, uporabljaš in boš videl, kateri ti ustreza.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.96
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 22, 2010 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
Adobe Premiere je velik in počasen. Tri verzije sem nekaj časa uporabljal in bentil nad počasnostjo in sesuvanjem.


Na kakšni platformi si uporabljal? Procesor? Velikost RAMa? Grafična kartica? Hitrost diskov? Med svojimi parimi leti montiranja sem delal na treh različnih workstation-ih pa lahko povem da Adobe Premiere niti nujno ni tako počasen. Za amatersko rabo ja, ampak se da narediti kompromise. Kar se tiče crashanja imajo tako ali tako vsi probleme. Smo meli licensirane verzije Avid xpress in Adobe premiere pro (CSx), pa sta oba imela muhe. Tudi z popravki, ki se jih z licenco dobi zraven. Razlika je bila samo ta, da je Avid imel manj tečne muhe, ker ti je po napaki dovolil nadaljevati, medtem ko Adobe si pa moral celotnega zagnati na novo. Mogoče zato ker je imel Avid že od 1995 isti GUI, Adobe pa malo spreminja od časa do časa.
Sem že malo zabredel... Skratka Adobe zna bit zelooo počasen na starih sistemih, posebej če montiraš razne kodirane klipe. To leti na mpeg1,mpeg2, razni .vob in divx(xvid). To se mora prej prekodirati v DV avi in nato importira v projekt, se obdela in šele nato eksportira v en DV avi. Tega potem zakodiramo v karkoli nam paše.

_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hoden
Član
Član



Pridružen-a: Tor 04 Nov 2008 13:00
Prispevkov: 202
Aktiv.: 1.08
Kraj: Postojna/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2010 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živijo, sam pa imam naslednji problem. Prijatelj me je prosil naj mu iz formata avi pretvorim v dvd format. Našel sem nekaj programov, vendar mi z nobenim ni uspelo pretvoriti filma na ta načian dab potem delal. Vedno mi javlja napake. Ali so mogoče že razlike v avi formatih?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.16
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2010 4:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda.
AVI format je le "container" Film ter zvok pa sta zakodirana vsak s svojim kodekom. Če hočeš zvedeti detajle o dotičnem filetu, si snemi brezplačni program Gspot. Ta ti bo za dani film izpisal vse podatke o izbranih kodekih.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57rz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Mar 2010 14:03
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.62
Kraj: Dobrova

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2010 8:27 pm    Naslov sporočila:  VEGAS Odgovori s citatom

Sam sem po številnih poskusih uporabe različnih video urejevalnikov pristal pri Sony Vegas (bolj profi) in enostavnejšem Vegas Movie Studio HD Platinum 10 Production Suite. Po nekaj letih dela z obema programoma (v tem času sta se zaciklala mogoče dvakrat, pa še takrat sta ohranila vse kar sem sestavil do tistega trenutka) sem si (po nekaj letih ilegale - beri preizkušanja, testiranja) zadnjega (Vegas Movie Studio HD Platinum 10 Production Suite) kar lepo kupil za 99€ v Ljubljani pri....(najdete takoj če poguglate). Morda se zdi veliko, a v paketu dobite še DVD Architect za delat avtorske DVD-je in Sound Forge za oblikovanje zvoka. Čeprav se boste nekateri smejali - občutek, da imaš svojo serijsko in da je to le tvoj in za povrh "rock stable" program, je vreden tega denarja!

Lep pozdrav Rado
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 27, 2013 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

(julij '13)
Imam 3gp-filmček, posnet z mobijem. Želim povečati glasnost posnetih zvokov in potem shraniti pod novim imenom. Poskusil sem z Windows Movie Maker.
Prvi problem: ne bere 3gp . To sem potem pretvoril v wmv.
Naslednji korak: v pomoči piše:
"You can change the volume of a selected video or audio clip on the timeline. This lets you change the volume of clips on a clip-by-clip basis. For example, you might have video you recorded on tape where the volume of the audio is lower where the dialog between people can barely be heard. In this situation, after you captured the audio and video in Windows Movie Maker, you could then adjust the volume of the audio in the video so the dialog can be heard."
In naprej:
"Drag the slider to the right to increase the volume, or drag the slider to the left to decrease the volume. When the slider is moved all the way to the left, the audio is muted and not played back. The maximum volume is 15 times the original volume of the clip."

Problem: ne dela. Ali je glasnost normalna, ali pa povsem utišana. Ne da se povečati. Ima kdo izkušnje s kakšnim programčkom za povečanje glasnosti pri 3gp-videu ?

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da si sposodim temo. V Win7 je bil Movie Maker, katerega pa od januarja 2017 ni več v sklopu sistema. Morda kdo ve kje bi se ga dalo naložiti iz kakšne preverjene lokacije? Ali pa nek programček za enostavno urejanje video posnetkov.
Hvala Iztok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

WMM je (bil) del Windows Essentials 2012, ki je še v arhivih na spletu, za cca 130MB ga je (wlsetup-all.exe ).
Da se ne podvajam lahko bereš tukaj.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za link.
Na enem PCju sem imel Movie Maker ampak je zakašljal napako "0x80048008 error" ob izvozu. Vzrok je bil le ta, da nisem skreiral Microsoft accounta ?!??. Ko sem ga skreiral je začelo delati. Na prenosniku pa ga sploh nisem imel in sem ga sedaj naložil.
Kljub vsemu bo potrebno poiskat kaj malce boljšega. Ker nisem profi niti preveč zahteven me zanimajo predvsem brezplačne ali cenovno sprejemljive (cenejše) verzije.

Klical sem nekaj prijateljev in vsi so potrdili, da so sprobali cel kup brezplačnih programov in bili seveda tudi razočarani. Prosili so me za povratno informacijo, če najdem kaj primernega tudi plačljivega do 50€. Torej nimam samo jaz te potrebe.
Upam, da skupaj izluščimo seme od plevela in najdemo najprimernejše verzije ali pa opišemo kratko iskušnjo s posameznim urejevalnikom video posnetkov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57rz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Mar 2010 14:03
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.62
Kraj: Dobrova

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 9:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.vegascreativesoftware.com/gb/trial-versions/vegas-movie-studio/

Ali še bolje:

http://www.vegascreativesoftware.com/gb/vegas-movie-studio-platinum/

To je približno v tem cenovnem razredu. Za malo več denarja (urejanje glasbe, DVD-jev itd) pa:

http://www.vegascreativesoftware.com/gb/vegas-movie-studio-suite/
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2018 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do sedaj mi jih je že kar nekaj priporočilo Power Director kot enostaven vedar zelo zmogljiv video urejevalnik za 59€.
Ima morda kdo predlog še za kakšnega free?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2018 11:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole poglej:

DaVinci Resolve

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s57rz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Mar 2010 14:03
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.62
Kraj: Dobrova

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil inštalirat na win7 ultimate 64bit 8 GB rama pa mi javlja napako:
Entry Point not found..
Morda zato:

Minimum system requirements

• Windows 10 Pro
• 16 GB of system memory is recommended and 8 GB is the minimum supported
• Blackmagic Design Desktop Video version 10.4.1 or later
• NVIDIA/AMD/Intel GPU Driver version – As required by your GPU
• RED Rocket-X Driver 2.1.34.0 and Firmware 1.4.22.18 or later
• RED Rocket Driver 2.1.23.0 and Firmware 1.1.18.0 or later
Inštaliral fre verzijo Resolve

Dela komu?
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Tole poglej:
DaVinci Resolve

Vidim da je res free. Ga uporabljaš?
Bom poskusil pa da vidimo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Začel sem se igrati.
Nisem pa noben resen uporabnik ali karkoli takega.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group