www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ICD2
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.11
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2008 3:21 pm    Naslov sporočila:  ICD2 Odgovori s citatom

Hi

Imam programator ICD2 in se mi včasih zbriše 18F4550.
O tem se je že nekaj pisalo na tem forumu, a je kdo že rešil problem, kaj storiti, da se ne zbriše pic?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.05
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2008 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nastavit moraš fuse
MCLR Disabled
RE3 Enabled

_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
multicopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Feb 2007 23:26
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana - okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 8:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni se vsebina 18F4550 občasno pokvari, KLJUB nastavljenim fuse bitom ! Občutek imam, da se napako da reproducirati s tem, da se programator vključuje in izključuje iz USB konektorja, ne da bi ugasnil računalnik.

Sam sem naredil en USB RC joystick z 18F2550 na http://alessioandrea.altervista.org/rcjoyng2.html, ki ga lahko po mili volji vključujem in izključujem pa ni z njim nobenih težav.

Težava z okvaro vsebine 18F4550 je očitno znana.

Tole sem našel na: http://www.edaboard.com/ftopic276103.html

You CAN corrupt the firmware on the ICD2 USB chip 18F4550 by unplugging it when MPLAB is busy !

Se bom sedaj discipliniral in vedno zaprl MPLAB predno izklopim ICD iz USB-ja, pa bomo videli, če bo kaj pomagalo.


Nazadnje urejal/a multicopy Tor Okt 21, 2008 9:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l-note
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jul 2004 12:32
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.45

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi s firmware-om, ki ga je v TEJ temi pripel Silvo.
Meni deluje brez problema, tudi pri večkratnem vključevanju/izključevanju programatorja v/iz USB porta pri prižganem računalniku. Tudi priklapljanje/izklapljanje ciljnega vezja in menjavanje med napajanjem preko ICD2-ja in zunanjim napajanjen ga ne zmoti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multicopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Feb 2007 23:26
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana - okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za nasvet, bom poskusil in poročam o rezultatu. Jaz sem nastavil samo 18F4550 MCLR Disabled,RE3 Enabled , write_protect pa ne. Sem pa spregledal Silvotov post, ker je tema o ICD2 klonu zelo obsežna in včasih tudi iskanje ne pomaga.

Drugače mi je celotno vezje delovalo že v prvem poskusu. Vse od tiskanine naprej (hp1010 + nepredelana breskvica) sem naredil po informacijah na tem forumu, zato ob tej priliki hvala vsem, ki objavljate - od vas sem se neverjetno veliko naučil.


dopolnil ob 22:46.

Testiral sem zgoral omenjen Silvotov popravek z write_protect in vsebina 18F4550 se do sedaj na dveh računalnikih tudi med izklopljanjem in vklopljanjem ni uspela sesuti. Če ga izklopim, ko imam odprt MPLAB ga ob ponovnem priklopu OS zazna (zvok) MPLAB pa do naslednjega reboota OS ne več - ampak to je nekaj kar je za pričakovat Smile Skratka za sedaj dobro kaže. Silvo hvala ti !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.26
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2008 7:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z tigrom sva testirala tudi drugo varianto. Na reset pin 4550 sva proti masi dodala 6V2 zener diodo. Tiger testira in pravi, da je do sedaj vse OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l-note
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jul 2004 12:32
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.45

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2008 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Če ga izklopim, ko imam odprt MPLAB ga ob ponovnem priklopu OS zazna (zvok) MPLAB pa do naslednjega reboota OS ne več - ampak to je nekaj kar je za pričakovat

Mislim, da to pri meni deluje brez reboota. Si poskusil v MPLABu dati reconnect? Ali pa pod Programmer izbrati None, potem pa spet ICD2?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multicopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 25 Feb 2007 23:26
Prispevkov: 43
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana - okolica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 23, 2008 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

l-note je napisal/a:
Citiram:
Če ga izklopim, ko imam odprt MPLAB ga ob ponovnem priklopu OS zazna (zvok) MPLAB pa do naslednjega reboota OS ne več - ampak to je nekaj kar je za pričakovat

Mislim, da to pri meni deluje brez reboota. Si poskusil v MPLABu dati reconnect? Ali pa pod Programmer izbrati None, potem pa spet ICD2?


Sem poskusil oboje kar si predlagal, a stvar ne deluje, potreben je reboot.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Jaz pa sem ravno izdelal ta programator, pa nisem imel rj12 konektorja in sem na tiv kar žičke prispajkal...zdaj pa na shemi ne piše kje je katera žička....mogoče obstaja kakšen diagram ali bilokaj? Da si na žičke napišem....lepo prosim...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.96
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

obrni icd2 clone tako da so te tako po tvoje imenovane žičke obrnjene navzdol, vhod usb pa je zgoraj.. in greš lepo po vrsti.. od leve proti desni ne glede na to, če je spodaj ali zgoraj ("žička"); MCLR, +5, GND, PGD,PGC, empty. bo šlo? Confused

Nazadnje urejal/a xsyt Čet Dec 11, 2008 10:51 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.42
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2008 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nagradno vprašanje: Si si kaj pomagal z iskanjem? Verjetno ne, ker če bi ga, bi našel tole. Nekje na sredini ...
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za tale link...sem iskal, ampak nisem našel nič uporabnega...+10 točk za mojo slepoto...še enkrat hvala...
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2008 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem spravil zadevo v red, sedaj pa mi nikakor ne gre programirat...bilokateri čip dam na protoboard (vse sem prav povezal, sem preveril miljonkrat), mi med programiranjem javi napako, da ciljne naprave ne more prepoznati (cannot validate target device). Ne vem, kaj bi lahko bilo narobe, ker programator pa mi lepo zazna in svetita obe ledici, tudi zadnja je svetila, ko seje prenašal OS. Morda ima kdo podoben problem in ga je rešil?

Koda:
Connecting to MPLAB ICD 2
...Connected
Setting Vdd source to MPLAB ICD 2
Target Device PIC18F4550 found, revision = Rev 0x6
...Reading ICD Product ID
Running ICD Self Test
...Passed
MPLAB ICD 2 Ready
Programming Target...
...Validating configuration fields
...Erasing Part
...Programming Program Memory (0x0 - 0x7FFF)
Verifying...
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device. Please make sure that the target device is connected and properly powered. Select "OK" to continue, or "CANCEL" to abort the operation
...Program Memory
ICD0161: Verify failed (MemType = Program, Address = 0x1000, Expected Val = 0x12, Val Read = 0x0)
ICD0275:  Programming failed.
MPLAB ICD 2 Ready
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.64
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2008 11:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device.
Pomeni, da ne prepozna ciljnega PIC-a kar pomeni da ni prav priklopljen ali pa je pokvarjen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.06
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 12:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bungee je napisal/a:
Citiram:
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device.
Pomeni, da ne prepozna ciljnega PIC-a kar pomeni da ni prav priklopljen ali pa je pokvarjen.


Ma preizkusil sem tri iste, pa še nekaj drugih, pri vsakem mi javi enako...priklopljeni so 100% prav, saj sem vse preveril večkrat...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 1 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group