www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

siemens PLCji programiranje
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 5:43 pm    Naslov sporočila:  siemens PLCji programiranje Odgovori s citatom

Je kdo iz moje "bližine", ki dela z siemensovimi STEP7? Rabim par inštrukcij. Dobrodošla bi bila tudi kakšna literatura iz tega področja. Bolj začetniška....
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napiši kaj te zanima. Na forumu nas je kar nekaj, ki smo se ukvarjali s tem. In nekateri se še vedno.

Jaz sem se nazadnje s tem ukvarjal pred 5. leti ... če bom še kaj vedel ti bom napisal.

BTW, trenutno se ukvarjam s korekcijami hišnega krmiljenja, ki deluje še na S5. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.18
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proti koncu tedna bom hodil v vaše konce.
Sicer službeno ampak če bomo kaj "pri času fertik" bi se dalo kaj zmeniti.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 4:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno približno vem, kako vizualno zgleda krmilnik. Kaj več pa ne Rolling Eyes
Se pravi rabim popolnoma začetniške informacije, kako začeti z tem.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.53
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 7:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bršura za občutek.


http://www.automation.siemens.com/salesmaterial-as/brochure/en/brochure_simatic-industrial-software_en.pdf

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja mene bi tudi kaj več zanimalo. Inštaliral sem si Step 7 Lite, tako da približno vem za kaj se gre samo mi pa manjka par informacij s čim se to programira in kolko stane en začetniški komplet ( recimo en uc modul, en DI/DA, en AI in programator...)
Podprite malo z slikami Smile

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če finance niso prevelik problem bi sam priporočil obisk začetnškega tečaja. Sam sem bil pred leti ICA d.o.o. v Slovenjskih Konjicah Imajo izredno dobro opremljeno učilnico. Kompletno učenje temelji na praktičnem delu. (Na panojih se sestavi hardware - Krmilnik, ventili, cilindri, ....)

Učenje "na suho" - brez krmilnika je pomoje skoraj nemogoče. (zelo podobno, kot se bi učil programiranja mikrokotrolerja brez programatorja ter mikrokotrolerja.)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 8:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej Simatic ima vgrajen tudi simulator. Nastavljaš lahko poljubno vhode in spremljaš vsebino merkerjev in stanje izhodov. Je sicer precej duhomorna če hočeš preizkusiti kakšen kompleksen program, se pa da kakšne enostavnejše.

Simulator usposobit je pa ni tako enostavno. Sploh je celo okolje grozno kompleksno, če se s tem srečaš prvič.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 8:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni osebno se okolje sploh ni zdelo kompleksno. Samo nekdo ti mora pokazati, kako sestaviš hardwer.
Dokler se ne privadiš sintakse ukazov, pač pišeš v lestvičnem diagramu. Za začetek je to dovolj. Lestvične dele prevajaš v strukturni tekst, da vidiš kakšna je sintaksa v STL-ju.

Ko spoznaš osnove, greš naprej....

Za start ti priporočam kak kompakten CPU, recimo 312C. Ima 3*16 digitalnih vhodov, 16 izhodov ter analogne vhode(5) in izhode(2). JAz sem zanj dal 290€+DDV.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podatki za 312c , katere je podal poule, niso pravilni.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Peter
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Jun 2004 12:55
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Pod krvavcem nekje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj najdeš vse o siemensu Siemens Simatic
_________________
Vse se da pokvarit, le če se dovol časa ukvarjaš z njo!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oni seminar je super zadeva, če le ni prehud znesek.
Drugače, pa kot praviš se je nemogoče učiti brez HWja. Seveda razmišljam o nakupu VIPA 100V sistema in na njem malo trenirati. Samo brez osnov, kako se inicializira zadevo, kje se nastavijo katere kartice itd je čisti samomor Sad

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 8:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Če finance niso prevelik problem bi sam priporočil obisk začetnškega tečaja. Sam sem bil pred leti ICA d.o.o. v Slovenjskih Konjicah Imajo izredno dobro opremljeno učilnico. Kompletno učenje temelji na praktičnem delu. (Na panojih se sestavi hardware - Krmilnik, ventili, cilindri, ....)

Učenje "na suho" - brez krmilnika je pomoje skoraj nemogoče. (zelo podobno, kot se bi učil programiranja mikrokotrolerja brez programatorja ter mikrokotrolerja.)



Točno tako se učimo v šoli...samo suhoparna teorija brez prakse. Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dragoon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Maj 2007 21:51
Prispevkov: 452
Aktiv.: 2.20
Kraj: Trojane

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam tri pdfje o osnovah ladder programiranja in nasplošno o step7. nekaj je o copyright v drobnem tisku, zato ne bom objavljal tukaj, lahko pa dobite na mejl.
če ima kdo drug kaj podobnega se priporočam, predvsem me zanimajo knjige hansa bergerja in kaj o STL programiranju.
naslovi mojih pdfjev so:
step7 300-400 manual.pdf - System Software for S7-300/400 System and Standard functions
Pcs7 v6.1 Step7 - Lad Programming For s7-300 And 400 Reference Manual.pdf - Ladder Logic (LAD) for S7-300 and S7-400 Programming
Programming With Step7.pdf - Programming with STEP 7 V5.2


qwertz: kje se učite siemensov? fe avtomatika? kolikor vem imajo v enem laboratoriju eno aplikacijo z siemensom, vendar ne vem če nam je študentom na voljo?

_________________
LP, Mitja


Nazadnje urejal/a dragoon Čet Nov 06, 2008 8:36 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne učimo se siemensov, učimo se Mitsubishi FX in Alpha pa še PICe imamo...sama teorija, brez veze je, ker od tega ne bom imel skoraj nič.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 1 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group