www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

siemens PLCji programiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 12:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej sem malo testiral in ob pritisku na tipko Stop se blok Stop pravilno kliče, tudi Move ukaz postane zelen, kar naj bi pomenilo, da bi moral biti aktiven. Brick wall
V bloku je tudi en izhod, ki mi prižge eno lediko. Tako, da je očitno problem samo v izvajanju funkcije Move.

Bom pač ročno brisal tistih 16 izhodov + 30 merkerjev , če ne bo šlo drugače.
Whistle

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Peter
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Jun 2004 12:55
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Pod krvavcem nekje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 9:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če bi pobrisal samo word ne Dword.
ali pa en byte ker včasih zadeva bolje deluje v en Network daj več move funkcij kjer brišeš merkerje in izhode

_________________
Vse se da pokvarit, le če se dovol časa ukvarjaš z njo!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Highlag je napisal/a:
Torej sem malo testiral in ob pritisku na tipko Stop se blok Stop pravilno kliče, tudi Move ukaz postane zelen, kar naj bi pomenilo, da bi moral biti aktiven. Brick wall
V bloku je tudi en izhod, ki mi prižge eno lediko. Tako, da je očitno problem samo v izvajanju funkcije Move.
...

Kaj pa če imaš kje v programu ukaze, da ti ta DW stalno postavlja kakšen input, kalkulacija kakšnega FB ali podobno?

Jaz bi preveril s pomočjo XRF liste, če je ta DW ali njegovi posamični byti in biti še kje drugje nepravilno postavljeni v programu (stalno setirani) in se takoj po brisanju in izvedbi ukaza MOVE 0 postavijo nazaj na 1.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.96
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da ne postavljam nove teme - bom kar tukaj vprašal.

Igram se s krmilnikom simatic S7-300 in bi rad da mi ob vklopu enega izhoda le ta utripa s frekvenco recimo 1Hz - se pravi 1xna sekundo utripne - in nikjer ne najdem v literaturah kak simpel način - se pravi da bi bil kak pulzer kateremu bi nastavil čas utripanja. da bi se bučil z up/dawn conterji preko set/reset sistema mi nekako ne gre uporabiti.

kaka ideja??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole naj bi bil program, ki naredi točno to. Glede na to da ne vem, v katerem jeziku programiraš (Graph, ST, Ladder) ti bolj točno ne znam pomagati. Mimogrede ima kdo programirni kabel za Simatic TP 27?
Koda:
//1Hz-Blink-Generator
A( //If in NS(B),NS,DS
O M 0.1
O M 0.2
O M 0.3
)
A M 6.0 //If M6.0 is set
L S5T#1000MS //Load timer value
SD T 1 //Set Timer 1
A T 1 //If Timer 1runs out
R M 6.0 //Reset M6.0
5/6
S M 6.1 //Set M6.1
A( //If in NS(B),NS,DS
O M 0.1
O M 0.2
O M 0.3
)
A M 6.1 //If M6.1 is set
L S5T#1000MS //Load Timer value
SD T 2 //Set Timer 2
A T 2 //If Timer 2 runs out
R M 6.1 //Reset M6.1
S M 6.0 //Set M6.0

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JOST
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Nov 2008 12:01
Prispevkov: 130
Aktiv.: 0.70
Kraj: Lokovica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

webmouse je napisal/a:
Da ne postavljam nove teme - bom kar tukaj vprašal.

Igram se s krmilnikom simatic S7-300 in bi rad da mi ob vklopu enega izhoda le ta utripa s frekvenco recimo 1Hz - se pravi 1xna sekundo utripne - in nikjer ne najdem v literaturah kak simpel način - se pravi da bi bil kak pulzer kateremu bi nastavil čas utripanja. da bi se bučil z up/dawn conterji preko set/reset sistema mi nekako ne gre uporabiti.

kaka ideja??


Rešitev je v simaticu že narejena. Če si v hardwarski konfiguraciji za procesor določil nek clock memory, imaš cel byt(8 bitov) ki utripajo z različno frekvenco. Utripajo z frekvenco od 0.5Hz do 10Hz in 5 bit utripa z frekvenco 1Hz, kot rabiš ti. Gre pa za popolnoma simetrične utripe(50% duty cycle). V mojem primeru sem določil MB0, zato M0.5 utripa z frekvenco 1Hz, kar pomeni da je 0.5s enka 0.5s pa nula.

A M2.0 //vklop lučke
A M0.5 //pulzator
=Q10.0 //utripajoči izhod
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JOST
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Nov 2008 12:01
Prispevkov: 130
Aktiv.: 0.70
Kraj: Lokovica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:

Mimogrede ima kdo programirni kabel za Simatic TP 27?



Ta panel je mogoče programirati direktno preko MPI ali PROFIBUS konektorja, ali preko serijskega konektorja. Če ga imaš že povezanega z PLC-jem, koristi kar to povezavo, s tem da moraš biti priključen direktno na ta port(ne moreš dostopati preko profineta ali etherneta, če je panel priključen na MPI oz. profibus). Za serijsko komunikacijo pa rabiš klasičen RS232 kabel, ki ima tudi kontrolo prenosa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 5:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekako mi bolj leži preko RS232. Na internetu sem našel shemo kabla, vendar ne deluje. Zato me zanima, če ima kdo tak kabel odveč.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.96
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta program sem delal v grafičnem načinu - če zna kdo povedat za tak način programiranja, drugače pa bom probal preklopit pogled in naredit drugje..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JOST
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Nov 2008 12:01
Prispevkov: 130
Aktiv.: 0.70
Kraj: Lokovica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Nekako mi bolj leži preko RS232. Na internetu sem našel shemo kabla, vendar ne deluje. Zato me zanima, če ima kdo tak kabel odveč.

Kako pa programiraš PLC? S katerim kablom? Sicer pa imaš opisan razpored pinov kabla v PROTOOL-u.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JOST
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Nov 2008 12:01
Prispevkov: 130
Aktiv.: 0.70
Kraj: Lokovica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

webmouse je napisal/a:
Ta program sem delal v grafičnem načinu - če zna kdo povedat za tak način programiranja, drugače pa bom probal preklopit pogled in naredit drugje..


Nastavi si na FDB in uporabi klasična dvovhodna IN vrata, katerim prirediš izhod. Spremenljivke pa so iste kot v STL-u-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

JOST je napisal/a:

Kako pa programiraš PLC? S katerim kablom? Sicer pa imaš opisan razpored pinov kabla v PROTOOL-u.


Saj kabel ima verjetno OK. Tistih par žic je pa menda že prav povezal.
Problem je v Simaticu, ki ima milijon raznoraznih cak. Če uspeš priti online si že praktično zmagal....

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pridem pravzaprav do tega da panel izpiše synctel ali nekaj poobnega, potem pa se PROTOOLU zmeša in se sesede. Isto se zgodi če uporabim USB-RS232 ali pravi RS232 priključek.

Kabel ima RX, TX, GND, RTS in CTS priključke.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JOST
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Nov 2008 12:01
Prispevkov: 130
Aktiv.: 0.70
Kraj: Lokovica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2011 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče bi mogel napraviti OS update panela z programom PROSAVE. Mal je čuden ta siemens včasih Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, da razčistim še glede TP 27 kabla. Pravilno je takole: na PC strani sta med sabo povezani pina 7 (RTS) in 8 (CTS) ter pini 6 (DSR), 1 (DCD) in 4 (DTR) . Do konektorja na TP-ju nato vodijo 4 kabli (pin 5, 2 in 3 ter shield). Na TP strani je shield povezan na shield, pin 4 (TxD) je poveza na PC pin 2 (RxD), pin 3 (RxD) na PC pin 3 (TxD) , pin 12 (GND) na PC pin 5 (GND). Kabel deluje samo na "pravem" COM portu , ne pa tudi na USB-RS232 pretvorniku.


povezava.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  62.44 KB
 Pogledana:  15 krat

povezava.JPG



_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 5 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group