www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

siemens PLCji programiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
varann
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Feb 2011 12:30
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 24, 2011 3:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav,

rad bi se udeležil šolanja za PLC-je. Ali kdo lahko priporoča kakšno podjetje? V osnovi me pa zanima STEP7, zaželjen pa tudi še kakšen drug standard. Trenutno sem našel podjetje ICA in Ing-plus.

Hvala in lep pozdrav,
Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 24, 2011 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozitivne izkušnje z IC-o.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 24, 2011 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen...

bil sem na ICA. Na zacetnem tecaju izves res samo osnove in ce si vsaj kaj prebral ze in ce imas vsaj nekaj osnov krmilne logike se ne izplaca hodit na zacetni tecaj!
Na nadaljevalnem pa nisem bil tako da tezko recme kaj tam izves, naredis in se naucis.
Drugace pa so zelo vredu nimam nobene pripombe!

Lp!

_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 2:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Raptor je napisal/a:
Mogoče bo prišel še komu prav simulator za S7-200. Koda za aktivacijo je 6596. Kolikor sem preizkusil lepo dela.


Pozdravljeni, v temi sem zasledil tole in sprobal pa dela super. A ve kdo za kaj podobnega za serijo S7-1200?

LP.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
amatercek2910
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 13 Nov 2014 14:26
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ICS še obratuje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amatercek2910
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 13 Nov 2014 14:26
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem, zanima me ICA iz Konjic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MesicekA
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jan 2013 20:51
Prispevkov: 92
Aktiv.: 0.68
Kraj: KK in MB

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 12:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz bi nekaj vprašal... Namreč nekaj sem iskal po filemaneger.. in večina mi ni odprlo (Not found)..

Našel bi predvsem rad kakšne skripte, navodila za Siemens PLC. Od osnovnih primerov do težjih. Skratka vse v zvezi s tem.

Vesel bom vsakega .pdf na zs ali tukaj.

Hvala!

_________________
Lp, MesicekA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mahoney
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 25 Nov 2014 10:52
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03
Kraj: gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 8:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@;MesicekA

Pozdravljen,

Če malo uporabiš iskalnik foruma, boš našel ogromno povezav do navodil, skript.
Med brskanjem po literaturi, boš prej ali slej naletel na Siemens-ov portal. Tam najdeš vse potrebne podatke in informacije za delo.
Tudi na tubi imaš poučne filmčke.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amatercek2910
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 13 Nov 2014 14:26
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
prijavljen na začetni tečaj S7-Ing.Plus.
Baje da znanje po 40-urnem tečaju prekosi 20let izkušenj iz prakse!
Kaj pravite...za 900€ dober deal?!
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taubek
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 0:37
Prispevkov: 174
Aktiv.: 0.89
Kraj: Malecnik pri MB

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

po mojem mnenju noben tecaj ne more prekosit dolgoletnih izkusenj...

900 eur je za tak tecaj morda ugodno, odvisno kaj vse obsega. Jaz bi za ta denar raje nabavil kak PLC in panel in se ucil s pripravo najprej enostavnih, nato pa vedno zahtevnejsih aplikacij.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 12:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

40 ur sigurno ne bo nadomestilo 20-let prakse na terenu. Kakšno leto ali dve pa mogoče že Smile
Vsekakor pa če s sistemom še nisi nikoli zares delal, je tečaj priporočljiv. Da si ne razbijaš glave na začetniških napakah. Cene pa ne bom komentiral, ker se ne spoznam. Se mi pa zdi 22 eur na uro (šolsko uro 45 min?) precej, razen če dobiš zraven še ves hardver na katerem lahko delaš.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem: Krmilnik bi moral drugemu pošiljati podatke (enosmerno). Gre se za 2 spremenljivki tipa REAL. Potreba je pošiljati le enkrat na cca 3 min. Krmilniki so starejši, S7-300 (314). Komunikacija je le MPI. Prebral sem, da naj bi podpirali Global Data exchange preko MPI-ja. Omejitev je hitrost ter razdalja,ter unikaten MPI naslov, kar pri meni ni težava.

Je že kdo delal z "Global Data" oz. gre sploh tole, kot sem si zamislil, brez dodatnih komunikacijskih modulov?

Ima kdo kak example?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 8:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si popovn začetnik, bi morda prišle prav ti dve knjigi

Vanja Ambrožič, David Nedeljković: Uvod v programirljive krmilne sisteme, Fakulteta za elektrotehniko, Ljubljana, 2005

Vanja Ambrožič: Mikroračunalniki v močnostni elektroniki, Fakulteta za elektrotehniko, Ljubljana, 2001
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

12 let delam na siemens krmilnikih,...,nikoli pač nisem delal z global data.
Sem zasledil v dokumentaciji, nikoli realiziral v praksi (ni bilo potrebe). Sedaj pač potreba je.
Ena od opcij je komunikacijski modul FM S7-CP 343-1 ( SIMATIC NET) in branje preko mreže.
Druga od opcij je scaada na MPI-ju.

Obe varijanti so dokaj drage, sploh če bereš malo spremenljivk.

Na misel mi je prišlo, da bi le na enem CPU-ju priklopil CP343, na ta cpu pa iz drugih preko MPI-ja pošiljal podatke. Zanima me , če to gre oz. je že kdo delal. V vsakem primeru me čaka nekaj dela, vendar je vsaka pomoč, usmeritev ali napotek dobrodošla.

Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa naveza DA->AD ?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 6 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group