www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Samba (NAS), firewall in router

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75543.03

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 12:41 am    Naslov sporočila:  Samba (NAS), firewall in router Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 12:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ClakConnect, narejen na osnovi CentOS-a. Ga uporabljam za gateway/server na 700Mhz rač. že več kot dve leti in dela bp.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.07

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 1:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma uporabljam FreeBSD 7.0 za server. Zelo mi je všeč način inštaliranja novih aplikacij (ports). Do sedaj nobenih problemov.
Firewall je pa bivši Securebox (500MHz, 128MB RAM), na katerega je nameščen m0n0wall 1.3 beta (prav tako bazira na FreeBSD). Pri starejših verzijah je precej slaba podpora za wireless kartice, kar je od 1.3 naprej zelo izboljšano.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.14

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 2:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel mnogo let Linux (Slackware) na prastarem P5 150 Mhz Smile, v pokoj je sel zaradi AT napajalnikov, ki jih ni bilo vec mogoce dobiti (obcasno je kaksen crknil).

Stvar okusa in tvoje (ne)sposobnosti z upravljanjem omrezij - ene distribucije zadeve fino zavijejo v celofan in okrasijo z rozicami, a so zato manj fleksibilne, pri tistih, kjer imas pa tako ali tako namen "zavihati rokave in umazati roke do komolcev", gre pa hitreje in ucinkoviteje brez vsega tistega lispa. Odlociti se bos moral sam, mislim pa, da je jasno, da se resitev glede na ceno in zmogljivosti skriva v taboru enega od zastonjskih klonov Unixa.

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam tudi freebsd in zadeva deluje brez problema, je pa res da na začetku (če si začetnik) potrebuješ kar nekaj časa da zadeve spoznaš.
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mona
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 19:26
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.44
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

najboljsa oz. ugodna varianta je po mojem mnenju taka:

-alix plosca (3 mrezne 500MHZ proc 265MBytov rama) cca 100 EUR
-dd-wrt x86 verzija (30 EUR) -zelo enostavna za nastavit deluje v redu
- pfsense (ogromno opcij za nastavit, malo bolj kompliciran vmesnik)
-zeroshell (ogromno opcij, odlicno deluje-predvsem QOS)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam uporabljam Debiana. Ko ga nastaviš (konzola) dela vse kot je treba. Je pa res malo več dela z nastavljanjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forest70
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2008 1:00
Prispevkov: 588
Aktiv.: 3.08
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Več let zadovoljen z OpenSuse ... Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Linuxu je tako, da je to mozaik, sestavljen iz kockic.

Od distribucije je odvisno, kako so kckice obdelane, sestavljene in zlepljene skupaj.

Glede na to, da je spznavanje zasnove tvojega distroja nekoliko daljši proces, se vsaj po mojih izkušnjah ne splača met svojo verzijo Linuxa za vsako aplikacijo, ampak je bolje izbrat eno in jo potem natweakat na to, kar rabiš.

Izjema so mogoče ekstremne stvari, kot je denimo instalacija na kak router ali žepni firewall/NAT/strežnik itd.

Sam sem pristal na Gentooju in sem tega še vedno zdresiral, da je počel, kar sem rabil.

Seveda imaš ti lahko kako drugo izbiro, ki ti iz nekega razloga bolje pokrije glavne potrebe...

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na routerju-strežniku imam OpenBSD in se dobro obnese. Le glede podpore določeni strojni opremi zna biti problem, ker za nekatere naprave je ni in je tudi ne bo. Od Linux distrubucij pa bi sam izbral Gentoo, ker ga lahko zelo lepo oblikuješ natančno po svojih potrebah brez nepotrebne šare. Je pa res, da ti vzame precej več časa.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 7:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

forest70 je napisal/a:
Več let zadovoljen z OpenSuse ... Cool


me 2

tako na domačih mašinah kot na serverjih

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 7:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Folk dela napako, ker pripisuje podporo napravam celotni distribuciji, ko pa je ta v bistvu skoraj vedno stvar kernela.

Tako je v bistvu skoraj vedno razprava tipa "Na SUseju mi zvočna ni delala pravilno, pa sem šel na Ubuntu" zgrešena.

Če ti stvari ne delajo, poglej kako je s kernelom, ga po potrebi zamenjaj ali scompilaj, ravno tako module.

S Susejem sem imel pa doslej slabe izkušnje, pa sem probal veliko verzij, začenši IIRC od 7.4.

Stvar zgleda lepo, in ko dela, dela.
Problem nastane, ko vdelani avtomatizmi odpovedo.
Takrat je dostikrat težko popraviti stvari, ker se ob tem moraš boriti proti avtomatizmom, ki stalno kvarijo zadevo, ni pa vedno očitno, kako jih izklopiti ali popraviti.

Zato mi Gentoo bolj odgovarja. Je sicer zatežen, a vsako stvar lahko nastavim v najdrobnejše detajle.
Poleg tega, ko avtomatizmi "škripnejo", ne ostanem golorok. Je kup orodij in poti, s katerimi lahko diagnosticiram napako in jo odpravim ali vsaj zakrpam.

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group